Týrání zvířat
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f8fee50fa8a1686d37cccea8760a168aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sharqigirl
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 1167

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 9:32 pm    Předmět: Citovat

Co někteří lidé dokáží udělat zvířatům je opravdu děsivé. Vždycky když o něčem takovém slyším nebo to vidím v televizi, je mi z toho zle.
2 roky jsem pracovala na místě, kde jsem měla z oken výhled přímo na porážkovou část malých jatek...nejsem vegetarián, maso si dám, ale to, co tam s těmi zvířaty dělali Confused , a to bylo v areálu veterinární univerzity...Hrozný na tom bylo to, že pokud to chtěl člověk nějak ustát, tak si po nějaké době zvykl, a přestal si toho všímat.
Ad pokusy na zvířatech: rozhodně to celkově nechci nějak obhajovat, ale ne každý, kdo tuto činnost provádí, musí být ubohý sadistický úchyl. Pár let jsem pracovala na ústavu kontrolujícím léky pro zvířata, a měli jsme tam též oddělení pro pokusy na laboratorních zvířatech. Rozhodně tam nebyla vězněna kvanta různorodých zvířat jak je vídat ve filmech. Zvířata se pořizovala vždy jen na konkrétní zkoušky, stálých obyvatel měl zvířetník minimum. Nikdo z mých kolegů-veterinářů- nedělal tyto zkoušky rád, a vždy to probíhalo jen když to prostě jinak daný lék ověřit nešel.....Přeživší zviřátka si pak zaměstnanci rozebrali k chovu domů či v kancelářích.....

Jedni mí známí přišli ke svému jezevčíkovi tak, že jeli do lesa na houby a našli ho tam vysíleného přivázaného ke stromu řetězem. Tak si ho vzali a pes si žije od té doby spokojeně, jenom do auta se mu moc nechce, a do lesa by ho nedostali.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2008 1:37 pm    Předmět: Citovat

k vajickum nemam vztah odmala, ale brala jsem je, ze proste kdyz chci udelat nejake jidlo, potrebuji je jako lepidlo, (takze dekuju titanii a hermince, ze konecne vim, ze vejce se pouzivat nemusi.) posledni rok uz mi zacaly vadit hodne, a dnes jsem nahodou narazila na "hezkou" vystavu, ktera odrazi jeden z mych hlavnich duvodu odmitani.
[img]http://www.detizeme.cz/drubez/vystava1.htm[/img]

radsi bych si za vajicko priplatila mnohem vic, kdyz uz bych ho nutne potrebovala. cestou ted chodime okolo "ptacickovyho stromu", ktery me vzdycky potesi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
coma
161-320
161-320


Založen: 13.2.2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: út listopad 04, 2008 9:15 pm    Předmět: Citovat

NE NE NENENE tyrani zvirat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Evil or Very Mad Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: st listopad 05, 2008 12:23 pm    Předmět: Citovat

Ad pokusy- znám slečnu, která pracuje v laborce, hledá třeba léky na rakovinu a tak. V takových pokusech vidím smysl, protože pak vznikne něco co životy zachraňuje(kolikrát i zvířecí). Ta slečna rozhodně není žádný sadistický úchyl, zvířata má ráda a rozhodně tam nedělají zbytečné či zbytečně kruté pokusy, jen to, co je opravdu nutné. Přeci jen, na lidských dobrovolnících se dá testovat až v dalším stadiu vývoje léku a tkáňové kultury jsou v plenkách, takže kvůli lékům, respektive kvůli životně důležitým lékům(např.kvůli tabletám na zvětšení prsou a jiným kravinám mi to správné nepřijde, ale kvůli léku na Alzheimera ano) je to asi nutné. Ale trápit zvíře, třeba i jednu myšku, aby nějaká ješitná nána neměla vrásky... Twisted Evil Vždyť starat se o sebe jde i přírodněji a stejně nemyslím, že by ty krémy tolik fungovaly, hlavní je hydratace(a to umí i olejík o saloos) a životospráva.
Jinak hovada co týrají zvířata vysloveně jen tak bych posílala na pěkně dlouho do kriminálu. Jenže to by podle našich úžasných zákonů muselo být zvíře něco víc než věc!
Jinak vegetarián nejsem, asi bych to nesnesla a navíc myslím, že jíst maso je lidem přirozené(tím neříkám, že nejíst ho je divné, obojí je normální, každé tělo je jiné). Spíš je důležité, jak to zvíře žije a jak humánně je pak zabito. Třeba vepřové míváme pravidelně dvakrát do roka domácí zabíjačku u babičky, kdy prase je z místího malochovu, kde se mají celkem slušně(tráva, výběh), pak se vyvede a rychlá střela z jateční pistole. S drůbeží to děláme podobně, jen občas se člověk tomu obchodnímu bůhvíodkud nevyhne, biomaso je strašně drahé, dražší než třeba ovoce (poměr cen normální a bio). I když i ovoce se snažíme vozit z farem na venkově, že víme, odkud je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Verčaa
81-160
81-160


Založen: 7.11.2009
Příspěvky: 81

PříspěvekZaslal: čt duben 08, 2010 8:43 pm    Předmět: Citovat

Nesnáším týrání zvířat!!!! Po shlédnutí pár dokumentů z jatek jsem přestala jíst maso. A nedokážu si představit, že bych ještě někdy měla vkročit do školní jídelny, kde se to maso servíruje 5x týdně. A co mě ještě víc vadí jsou lidi, kteří se v tom vyžívají. Znám jednoho chlapa, kterej ubyl svou kočku, protože se jí narodila koťata. Naprosto nechápu jeho čin. Když přece nechce koťata, tak si buď nemá pořizovat kočku, ale kocoura a nebo provést kastraci. Ale umlátit za "trest" kočku, že udělala to, co jí je přirozené je ohavnost!!!!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad :
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gina
321-600
321-600


Založen: 9.11.2006
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2010 8:23 am    Předmět: Citovat

Týrání zvířat je hnusné stejně jako týrání lidí. V práci se bohužel setkávám s tím druhým. Lidi co mlátí své děti nebo dědečky a babičky jsou pro mě stejně nepochopitelní, jako ti, co ubližují zvířatům. Spojuje je akorát něuvěřitelná zbabělost, se kterou ubližují někomu, kdo se nemůže bránit, místo aby si troufli na stejně silného. Mlátila bych je všechny na jednu hromadu Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2010 8:44 am    Předmět: Citovat

mně se hlavně v ČR "líbí", jak se u nás bere prakticky VŠECHNO jako týrání... já osobně neberu jako týrání, když si někdo pořídí hodně psů, případně je posbírá všude možně (útulky jsou plné) a okamžitě na nej někdo podá udání, že je týrá hladem.. já uznávám, že nakrmit 40 psů není p.del, ale byla jsem několikrát na takovémto statku, ty psi, ač jsou hubení, tak jsou strašně šťastní... taky jsem na to čuměla jak puk... ve většině případů (neříkám ve všech) to média nafukují... a že vedle statku majitel tříská svého jednoho miláčka hlava nehlava, to už mu neva...

další je pak uvazování a uvazování... strašně se mi líbí, že to lidi odsuzují a neznají podmínky... my jsme taky z vesnice, psa jsme měli nejdřív u boudy v ohradě, no jo, ale pes nám ohradu přelízal (2,5 m) a trhal v okolí všechno živé (podle krvavých skvrn všude kolem něj).. tak co jsme měli dělat, tak jsme ho uvázali... podotýkám, že ten ovčák se dostal několirkát denně na procházku ven.. a když byl starej a přelízat nemohl, tak jsme ho zase odvázali...

týrání beru od lidí, kteří si pořídí velkého psa do bytu a nechávají ho tam dlouhodobě, to je fakt humus.. a že takových na brigádě mám..

no to je k výlevu.. nelíbí se mi, že se měří jedním metrem..
____

teďka třeba u nás na vesnici brojím za kastraci koček... a víte, čím se mi ohánějí ti, kteří koťata topí nebo s nimi v pytli třísknou o zeď? že prý je kastrace NEHUMÁNNÍ A NEPŘIROZENÁ!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2010 9:04 am    Předmět: Citovat

Plně souhlasím s Hančou. Je týrání a týrání. babička měla psa. byl malý, ale dost agresivní (maltézák) a tak chodil ven na stahováku. No to víte, že nějaké ho**do zavolalo ochránce zvířat. babička nevěděla co dělat. Pro mě a ségru to bylo jednoduché. Věděly sme kdo to byl. Vzali sem psa ven na normální obojek a bez košíku. No chlap byl na stromě se slovy "držte si toho psa!" my stály o metr dál a povídáme "no víte, nějaký pako volalo zelený, že ho týráme košíkem a stahovákem..no a my ho takhle neudržíme"..

Jo, jenom dodám, že chlap byl na stromě a v ruce svýho krysaříka. Ten maltézák byl vysazenej na malé psy... no, od té doby už nikomu nezavolal
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gina
321-600
321-600


Založen: 9.11.2006
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: po duben 12, 2010 10:53 am    Předmět: Citovat

Je pravda, že české právo chápe zvířata jako "věc?"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: po duben 12, 2010 11:12 am    Předmět: Citovat

Gina napsal:
Je pravda, že české právo chápe zvířata jako "věc?"


ano, myslím, že ano...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.