Týrání zvířat
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d14279a4d856bb215253d756f6dd0767Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: po duben 12, 2010 11:54 am    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Gina napsal:
Je pravda, že české právo chápe zvířata jako "věc?"


ano, myslím, že ano...


Je to tak. Nedávno, když se schvaloval nový Občanský zákoník, se nechal Cyril Svoboda slyšet, že toto se určitě nezmění, protože v jeho očích zvíře JE prostě věc. Dost si tím u mě pohoršil. Ale to u křesťanů není zas tak neobvyklý postoj.
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: po duben 12, 2010 1:21 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
wensdy napsal:
Gina napsal:
Je pravda, že české právo chápe zvířata jako "věc?"


ano, myslím, že ano...


Je to tak. Nedávno, když se schvaloval nový Občanský zákoník, se nechal Cyril Svoboda slyšet, že toto se určitě nezmění, protože v jeho očích zvíře JE prostě věc. Dost si tím u mě pohoršil. Ale to u křesťanů není zas tak neobvyklý postoj.


u křesťanů? Shocked asi jsem nevzdělaná, ale proč?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: po duben 12, 2010 4:41 pm    Předmět: Citovat

Ty brďo, mezi křesťany se pohybuju dost, ale tohle mě překvapilo, troufnu si říct, že neznám žádného křesťana, co by tvrdil, že zvíře je věc. Zvíře je přece taky stvoření Boží, stačí přečíst si z Bible stvoření světa. Shocked
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: po duben 12, 2010 4:56 pm    Předmět: Citovat

Co si pamatuji, tak byli křesťané vždy přesvědčení, že zvíře nemá duši. Například je toto důvod, proč se v angličtině o zvířeti mluví jako o "tom". Takže "to" pes, "to" kočka atd. Když mluvím o psovi jako o "něm" a kočce jako o "ní", je to v angličtině gramaticky nesprávně.

Ale pokud jde o to týrání, někdo považuje košík a vodítko za týrání. Zároveň by ale ječel, kdyby můj pes lítal na volno poblíž jeho dítěte. Takže záleží na smýšlení konkrétní osoby.
Vlastně by se taky dalo říct, že týrání zvířat je, že je nutíme žít s námi a podle našeho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: po duben 12, 2010 5:02 pm    Předmět: Citovat

a jé... začíná mláděcí sezóna... už jsem zas našla nechciříctradšico u řeky.. lidi si vážně nedají říct... ať už je osvěta kastrace nebo ne... takže na vesnici to s věcí platí rozhodně... ale teď jde o to, jestli je to vesnicí (spíš jo) nebo křesťanstvím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: po duben 12, 2010 5:52 pm    Předmět: Citovat

Nicole napsal:
Co si pamatuji, tak byli křesťané vždy přesvědčení, že zvíře nemá duši. Například je toto důvod, proč se v angličtině o zvířeti mluví jako o "tom". Takže "to" pes, "to" kočka atd. Když mluvím o psovi jako o "něm" a kočce jako o "ní", je to v angličtině gramaticky nesprávně.


Aha, asi jsem pochopila, co tím myslíš. Já vždycky chápala věc jako něco vyrobeného člověkem a viděla rozdíl mezi věcí a zvířetem - to totiž nevyrobil člověk. Člověk je schopen vyrobit jen neživé věci, zvíře živé je. A opravdu jsem zatím nezažila, že by mi někdo řekl, že zvíře je totéž jako věc. S tou duší je to podle mě složitější, záleží, jak nadefinuješ duši... Není to jednoduché. Wink Hmm, že bych se v okolí výslovně zeptala?
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: po duben 12, 2010 6:34 pm    Předmět: Citovat

Ono s těma věcma v právním smyslu je to trochu složitější. Zvíře je prostě věc s extranadstandartní ochranou. Kdyby nebylo věc, nebylo by možné nějakého pejska nebo hodpodářský dobytek vůbec koupit ani darovat, stejně jako není možné koupit nebo darovat dítě.

A jinak věc jako věc člověkem vyrobená, to je hodně zužující. V takovém případě by nebyl věcí třeba kámen, jablko, litr vody nebo pozemek, na kterém si někdo chce postavit dům.
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: po duben 12, 2010 6:58 pm    Předmět: Citovat

Hmmm, jo. Uznávám. Na to jsem pozapomněla. Tak to asi vidím na tři kategorie. Stvoření živé, věc stvořená - neživé, např. ten kámen, věc člověkem vyrobená - taky neživé. Do háje, nějak jsem odvykla takhle věci kategorizovat, tak člověku věci uniknou... Rolling Eyes Embarassed

Jinak s tím právním systémem - nikdy nepostihne úplně všechno a pro ty důvody, co píše Bone mi to přijde jako únosné zjednodušení v rámci potřeby nějak ošetřit danou věc.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: po duben 12, 2010 9:27 pm    Předmět: Citovat

Meadow napsal:
Ty brďo, mezi křesťany se pohybuju dost, ale tohle mě překvapilo, troufnu si říct, že neznám žádného křesťana, co by tvrdil, že zvíře je věc. Zvíře je přece taky stvoření Boží, stačí přečíst si z Bible stvoření světa. Shocked


Meadow asi neznáš ty správné křesťany Laughing

Ne, teď vážně: možná se pohybuješ spíš mezi evangelíky, ale mezi katolíky to opravdu není až taková vzácnost. Zvířata podle nich nemají duši.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: út duben 13, 2010 10:56 am    Předmět: Citovat

Aha, tak to asi mnohé vysvětluje...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.