Bio maso
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ea17b2f27ae4e38125306f26688486fbZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Biopotraviny:
nekonzumuji, bio mánie se mě netýká
21%
 21%  [ 12 ]
občas pro zpestření koupím
38%
 38%  [ 21 ]
kupuji a vařím z nich poměrně často
32%
 32%  [ 18 ]
jsou mým denním chlebem :)
7%
 7%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 55

Autor Zpráva
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 6:56 pm    Předmět: Citovat

hiami napsal:

tak ja jsem v nedeli potkala spoluzaka ze zakladky, jede na aljasku do "rybi firmy" a kdyz mi popisoval, jak to tam chodi, bylo mi z toho fakt smutno. a i on z toho je docela spatnej, ze tam ma jet..myslela jsem si, ze ty severnejsi a "vyspelejsi" zeme maji prece jen lepsi pristup, ale potom, co jsem slysela(videt jsem to nechtela), tak jsem uplne znechucena. jinak ja nejim ani ryby, na druhou stranu ted me napadlo, ze treba konzervy pro pry a kocky, porad je to to same a je to absurdni..doufam, ze tohle tema bude pokracoat, mam pocit, ze vzdycky, kdyz neco napisu, tak to tema uplne zazdim Embarassed


A co Ti popisoval??? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 7:05 pm    Předmět: Citovat

Llucy napsal:

A co Ti popisoval??? Shocked


treba jak se proste lovi jen dva druhy ryb a ty, co se tam pripletou, tak se nechaji chcipnout a pak se odvezou do lesa. primo o vyrobe radeji pomlcim, nechci zase byt nastvana, jaci lide jsou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lillypad
161-320
161-320


Založen: 15.2.2008
Příspěvky: 168

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 7:10 pm    Předmět: Citovat

Nevíte jak je na tom vodňanské kuře? Někde jsem slyšela, že tento chov je přísně kontrolován a nedávají jim ty krmné sr..čky. Kuřecí sice nejím, ale i tak by mně to zajímalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 6:23 am    Předmět: Citovat

Llucy napsal:
Virgo napsal:
Káťa napsal:
Přesně tak, máte pravdu, holky. Proto i ty ryby jíme jen málo. A kupuji jen lososa, takové ty podkovičky s nálepkou, že pochází z hlukokých vod Aljašky, nikoliv z velkochovu. Samozřejmě, že ani ten není "bio", ale připadá mi to jako to menší zlo...

Nechci ti brát iluze, ale zrovna lososí maso se barví na oranžovo. Nevím, jakými barvami, ale bio barvy to asi nebudou. Losos normálně oranžové maso nemá...


Mně iluze snad nemůže vzít nic a nikdo... Very Happy Oranžový rozhodně není, spíš lehce našedlý, možná trošku do růžova... Smile


Oranžový losos??? Shocked Já viděla jen růžového, jak píše Virgo, až do šeda...


No tak růžový, zas tak přesně si tu odstín té barvy nepamatuji. Ale četla jsem, že lososí maso je čistě bílé a na tu "růžovou"barvu se barví. Když se srovná maso lososa a jiné ryby, opravdu je tam znatelný barevný rozdíl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Virgo
81-160
81-160


Založen: 27.3.2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 9:37 am    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
Llucy napsal:
Virgo napsal:
Káťa napsal:
Přesně tak, máte pravdu, holky. Proto i ty ryby jíme jen málo. A kupuji jen lososa, takové ty podkovičky s nálepkou, že pochází z hlukokých vod Aljašky, nikoliv z velkochovu. Samozřejmě, že ani ten není "bio", ale připadá mi to jako to menší zlo...

Nechci ti brát iluze, ale zrovna lososí maso se barví na oranžovo. Nevím, jakými barvami, ale bio barvy to asi nebudou. Losos normálně oranžové maso nemá...


Mně iluze snad nemůže vzít nic a nikdo... Very Happy Oranžový rozhodně není, spíš lehce našedlý, možná trošku do růžova... Smile


Oranžový losos??? Shocked Já viděla jen růžového, jak píše Virgo, až do šeda...


No tak růžový, zas tak přesně si tu odstín té barvy nepamatuji. Ale četla jsem, že lososí maso je čistě bílé a na tu "růžovou"barvu se barví. Když se srovná maso lososa a jiné ryby, opravdu je tam znatelný barevný rozdíl.


Však já vím, co máš na mysli... opravdu se prodává i lososí maso, nejčastěji ve formě filet, steaků, které je výrazně růžové až sytě oranžové... Někde jsem ale četla, že to způsobuje i strava, kterou se ryby živí, takže pořád toužebně doufám, že když kupuji lososa nepocházejícího údajně z žádného chovu, je o něco lepší než losos z farmy a velkochovu... Smile No ale jak říkám, stejně jej nejíme tak často...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 9:49 am    Předmět: Citovat

ted me prosim neutlucte,ale pomysleli ste zaroven na to,ze takove to zvire lovene ve volne prirode doslova na tuny a ne zrona eticky,ma najednu stranu alespon skvely zivot(to zas jo),ale na druhou stranu se tim narusuji tamni prirodni procesy a diky megavilovu ryb,ktere se z poloviny beztak vyhodi trpi spousta jinych zvirat?
Nechci rypat,nebo nekoho zatezovat,jen chci podotknout ,ze vzdy nejde o druh samotny,ktery chcete jist,ale o vic druhu,kteri jsou poznamenani a treba casem i vymiraji,kvuli lidske nadkonzumaci Sad Jenom tim chci rict,ze vse je v souvislostech,nechci delat nejaky rozbroje nebo tak.
Treba tunak(ja vim proflakly priklad)ten kdyz se silenym zpusobem lovi v mori,tak s nim v sitich zahyne spousta jinych zvirat a na dennim poradku jsou i delfini)
PArdon za vylev Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Virgo
81-160
81-160


Založen: 27.3.2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 10:09 am    Předmět: Citovat

lučnívíla napsal:
ted me prosim neutlucte,ale pomysleli ste zaroven na to,ze takove to zvire lovene ve volne prirode doslova na tuny a ne zrona eticky,ma najednu stranu alespon skvely zivot(to zas jo),ale na druhou stranu se tim narusuji tamni prirodni procesy a diky megavilovu ryb,ktere se z poloviny beztak vyhodi trpi spousta jinych zvirat?
Nechci rypat,nebo nekoho zatezovat,jen chci podotknout ,ze vzdy nejde o druh samotny,ktery chcete jist,ale o vic druhu,kteri jsou poznamenani a treba casem i vymiraji,kvuli lidske nadkonzumaci Sad Jenom tim chci rict,ze vse je v souvislostech,nechci delat nejaky rozbroje nebo tak.
Treba tunak(ja vim proflakly priklad)ten kdyz se silenym zpusobem lovi v mori,tak s nim v sitich zahyne spousta jinych zvirat a na dennim poradku jsou i delfini)
PArdon za vylev Embarassed


Ne, naopak děkuji za názor. I to se snažím vzít v úvahu a i když to bude znít slabošsky, to občasné maso vařím přece jen kvůli svému partnerovi, sice už v mnohém ustoupil ze svých "zásad" a myslím, že mi vychází dost vstříc, ale úplně vypustit maso u něj prostě zatím nelze, chci-li, aby se stravoval doma a ne někde v hospodě, kde bude kvalita jídla - při vší skromnosti Very Happy - mnohem horší (jedině snad, že by chodil do biorestaurace Smile)... Proto se snažím volit nejmenší zlo, kompromis, a zhruba dvakrát do měsíce buď toho lososa, anebo Sedlákovo kuře údajně z volného výběhu uvařím... Sama bych se bez masa snad i obešla. Zrovna včera jsme téma vegetariánství řešili a byla to poměrně bouřlivá debata...... Smile

Tuňáka nekonzumujeme, ale když jej nedávno kupovala ségra na přípravu sushi, nechala si ode mě alespoň poradit a hledala logo Dolphin friendly - mělo by zaručit, že tuňák byl chycen do sítí, kde nemohli uvíznout delfíni...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 10:22 am    Předmět: Citovat

Virgo dekuju,ale jesli muzu jen pridat svoji troskou do mlyna,vaz si toho,ze ti vychazi pritel vstric a udelal hodne ustupku,do nejedeni masa se neda nutit,tak bud rada za tuhle rovnovahu.Mame blizke pratele(je to par)a oba byli vegetariani silene let(myslim nejakych patnact mozna vic) a ten kluk postupne prisel na to,ze i kdyz mu vegetarianstvi vyhovovalo a nemel zdravotni problemy,maso potrebuje,alespon jednou za cas a ted si jednou po delsi dobe taky dopreje rybu nebo tak a me to prijde rozumne...pokud neni clovek zaslepeny konzumem a davem,tak je schopny vnimat sam sebe Wink

jinak jeste k tem tunakum je skvele,ze se zavedlo neco takoveho jako znacka ukazujici,ze nemohli prijit o zivot delfini(ja jsem za to silene rada),ale i tak kolik jinych zvirat zemre a hlavne nazmar,protoze nikdo je nehodi zpatky,ale zaroven nikdo je nebude jist Sad Ale to je jen tak mimo,ale ven to ze mne muselo Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 11:13 am    Předmět: Citovat

Tak když my jednou za čas máme rybu, tak je to od našeho kamaráda, který je loví, vetšinou ve Vltavě. Takže je považuji za bio ryby a také eko, protože jsou to naši kapříci a nemusí se odnikud dovážet. Což mi přijde taky docela důležitý.... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eltecko
161-320
161-320


Založen: 29.11.2006
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: st červen 25, 2008 11:25 am    Předmět: Citovat

Já s přítelem maso konzumujeme jen málo, je pravda, že bio apod. podporuje už i dobrovolně. Bio kupujeme pouze hovězí, ale kuřecí normální Sad Nevíte někdo kam na bio-kuřata?? Mívám občas trochu výčitky, když si představím ten proces než skončilo v mrazáku v obchodě, proto bych bio-kuřecí docela uvítala. Jsem ráda, že bio-potraviny podléhají přísné kontrole, certifikacím a podobně - jinak by z toho byl samozřejmě neseriozní bysnys, ale osobně považuji za bio - jak už psala Káťa - i věci doma vypěstované, pokud k tomu nebyly použity žádné chemické drasťárny.. Krásným příkladem je domácí vajíčko, žloutek krásně oranžový - oproti těm nebio-vyblitkům v obchodě. Nebo zelenina a ovoce a to, co se z toho dá v domácích podmínkách vyrobit - aspoň vidíte, co do toho opravdu přijde, takže není nejmenších pochyb Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.