Homeopatika a celostní medicína
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7a6db0cd79f7973dded92f953198ea07Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 3:40 pm    Předmět: Citovat

Je to takové omleté, ale mně na šílené menstruační bolesti pomohla hormonální antikoncepce - byl (a je) to pro mě dost vítaný vedlejší účinek. Dřív jsem taky jedla Ibalginy po hrstech, protože jinak bych nemohla sedět, stát, chodit... jenom ležet na zádech na rovný podložce a nic nedělat.

Edit: Ale tahle rada teda do tohohle vlákna zrovna nepatří, já vím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Virgo
81-160
81-160


Založen: 27.3.2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 4:01 pm    Předmět: Co pomohlo mně... Citovat

Asi to málokoho "potěší", ale mně ulevilo od nesnesitelných menstruačních bolestí a celkových problémů s tím spojených až jediné - změna životního stylu. Více pohybu, méně stresu, vesměs makrobiotická strava. Tedy minimum cukru, mléka (tyhle dvě potraviny se určitě konkrétně na ženských problémech hoooodně podílejí, každý si to na sobě může aspoň krátkodobě vyzkoušet, připadá-li mu to jako příliš odvážné prohlášení Smile), omezení živočišných tuků, naopak hodně obilovin ve formě celých zrn (nemyslím tedy rafinovanou bílou mouku, která je dnes bohužel takřka všude), spousta rozličné zeleniny, přimeřené množství dobře uvařených luštěnin, nějaké ty ryby, pečivo jen občas, konzumace mořských řas atd. apod.

Opravdu to zabralo, a nejen na menstruační potíže. Momentálně jsem velmi fit, ale když náhodou přece jen při měsíční uzávěrce bříško zabolí (zvláště předcházely-li jí nějaké ty úletíky jako příliš mléčných výrobků apod. Very Happy), spolehlivě a rychle pomůže Ženský čaj od Grešíka. Anebo umeboši švestka, která ostatně pomůže téměř na všechno... Smile Léky už dávno neberu, žádné, a je fakt, že ani předtím neměly tak dobrou účinnost jako tohle. Ale opravdu záleží na celkovém stavu organismu - je-li tělo zanesené (přestože to ještě nemusíme v jiných oblastech zcela vnímat), dá to prostě něčím najevo, jakoby volá o pomoc. U žen mimo jiné i jakkoliv problematickou menstruací, no.... Každopádně jsou naše těla hrozně moudrá a silná, jen jim správně naslouchat! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 5:26 pm    Předmět: Citovat

medunka napsal:
Ono to chce začít hýbat se už preventivně. Mě bolesti vždycky chytly, když jsem seděla doma na zadku. Když jsem v ten příslušný den dělala nějakou lehčí fyzickou činnost, tak to bylo OK. Ale mezi námi jsou i tací, kteří mívají ty bolesti nesnesitelné a nic moc jim nepomáhá. Těch je mi líto. Já v těch Ibalginech moc východisko nevidím. No, když má někdo občas bolesti a dá si to, tak OK, ale brát to každý měsíc asi nee. To už chce asi doktora. Ne, že by každému ten gynekolog pomohl, ale mám třeba kamarádku, která od první menses nesnesitelně trpí každý měsíc, dnes je jí 24 let a ještě s tím nikde nebyla, jenom papá růžové prášky a stejně je to na nic.

Tady se dá stáhnout kniha o józe: http://ulozto.cz/2228294/joga-v-dennim-zivote.rar
Více viz vlákno jóga.

Mně lehčí fyzická činnost v příslušný den bohužel nepomáhá. Já mám bolesti pokaždé, ale jen první den a jen tak 3, 4 hodiny, zato to ale je síla. Když nemusím nic dělat, tak se bez ibalginu obejdu, ale třeba ve škole bych asi chcípla... Jsem na tom ale ještě dobře, babička prý pokaždé zvracela (to nechápu z čeho), druhá babička zas omdlévala, jak jí bylo blbě. Jako stačí mi pokaždé jeden ibalgin, ale radši bych to řešila jinak. Ale pamatuju si, že když jsem mívala víc fyzické zátěže celkove celý měsíc, bylo to lepší, letos toho zas budu mít hodně, tak třeba to přejde... Smile Jinak děkuju za odkaz.

EDIT: Virgo: Teda mlíko já dost můžu, to radši budu trpět, než abych se ho vzdala Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bloodQUEEN
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.4.2009
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 8:36 pm    Předmět: Citovat

Ja som teda dosť proti ibuprofénu. Strašne dlho trvá kým mi zaberie (približne 1,5 hodiny) a to sa už zvíjam bolesťou. Jedinou výhodou je, že má protizápalový účinok. Fandím paracetamolu, na ten sa môžem vždy spolahnúť. Smile Škoda, že ho nemôžem použiť spolu s acetylcysteínom keď mám problémy s vykašliavaním hlienov.
Algifen je bohužiaľ na predpis a žobrať ho nepôjdem. Máme doma Novalgin, ktorému zachvílu skončí expirka tak keď bude zle vyskúšam aspoň ten. Predsa je silnejší aj keď na kŕče mi veľmi nepomôže.
Ma napadlo, z voľnopredajných je na kŕče NO-SPA. Ten by som tiež mohla skúsiť. Nemáte niekto skúsenosť ako zaberá na kŕče pri menštruácií?
Homeopatiká - na sebe odskúšané nemám ale liečila som nimi potkany a nepomohli. Neutral Veľkú dôveru k nim nemám, no neznamená že v budúcnosti im ešte nedám šancu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
medunka
321-600
321-600


Založen: 31.7.2010
Příspěvky: 367

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 8:48 pm    Předmět: Citovat

Mám zkušenost jen s tím Algifenem a pomohl mi narozdíl od Ibalginů. Antikoncepce mi na bolesti nepomohla, spíš jen snížila sílu krvácení. Životní styl, pohyb, zdravá výživa to ovlivnily hodně. S tím plně souhlasím. Vždycky na sobě poznám, když udělám nějakou dietní chybu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 11:01 pm    Předmět: Citovat

Malonek napsal:

Co je zač ta asána Kobra?? (V józe se ale vůbec nevyznám)


Tahle pozice: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1e/Bhujanga_Asana-Cobra_Pose.jpg

My v joze cvičili sestavu Pozdrav Slunci (12 cviků, jeden z nich je Kobra) každé cvičení a fakt to bylo zajímavé. Terapeutka nám i u toho povídala, jaké cviky jsou na co... Já si nepamatuju už nic Very Happy jen že Zajíček byla úžasná poloha, protože prý lepšila pleť Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: čt září 09, 2010 5:32 am    Předmět: Citovat

Kobra je super, hrozně mi pomáhá když mě bolí záda Smile
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt září 09, 2010 6:45 pm    Předmět: Citovat

Já se musím trochu zastat ibalginu - v průběhu let jsem zkoušela fakt kde co, jak z bylinek a ze cvičení, tak z chemie, , a musím říct, že ibalgin mi zatím jedinej zabírá spolehlivě a do hodiny (tj. než křeče překročej můj práh bolesti a já začnu zvracet a neudržím v sobě už vůbec nic). Ale fakt je, že pokud to jenom trochu jde, snažím se to vydržet bez něj, takže obvykle vezmu za ten měsíc tak jeden, maximálně dva, ale to už musí bejt fakt děsný (a musím k tomu někde prostydnout nebo tak něco, aby ty křeče měly fakt pěkný grády a trvaly dýl než obvykle). A sem tam se i zadaří, že se ta bolest dá vcelku ustát, takže vydržím i jenom na cvičení a na čajíčkách. Se cvičením je to docela sranda, protože někdy krásně pomůže, někdy je značně kontraproduktivní...
Samozřejmě z toho nejsem nadšená, je mi jasný, že tabletky jsou sice pěkně růžový, ale jinak pěkný svinstvo - ale bohužel ani když jsem doktorku ukecala na algifen, tak ten účinek nebyl nic moc. Říkám si, že ten průměr jedna tabletka za měsíc mi asi celkově ublíží míň, než když si každej měsíc kvůli křečím obrátím žaludek důkladně na ruby. Twisted Evil
Jo a ještě mi kdysi pomáhal jeden švédskej experimentální preparát na migrénu (protože ta jeden čas dost často ten první den přicházela spolu s křečema, to jako abych se nenudila), ke kterýmu jsem se náhodou dostala, a kterej se stříkal do nosu. Akorát mi pak někdo říkal, že ho stáhli, protože prej vyvolával epileptický záchvaty a vůbec to bylo strašný svinstvo. Holt moje tělo si umí vybrat... Rolling Eyes Twisted Evil Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: čt září 09, 2010 6:58 pm    Předmět: Citovat

Teda, když to tak čtu, říkám si jaké to mám hrozné štěstí, že mě nic takového nepostihuje, ani pomalu nevím, že mám MS, krom prvního dne, ale na to mi stačí termofor a pohyb. To jsou vážně takové horory? Proboha Shocked

Jinak zabrousila jsem sem proto, že začínám s homeopatií. Kdybych už nebyla zoufalá z ekzému, tak jsem asi vůči homeopatii silně skeptická, takhle tomu dávám šanci, paní u které jsem byla (lékařka), na mě působila dojmem, že ví co dělá, tak uvidím, jestli to bude mít nějaké výsledky. Nemám žádná očekávání (můj rozum homeopatii nevěří), takže případný pozitivní efekt nebude žádné placebo.


Naposledy upravil Kataska dne čt září 09, 2010 7:01 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: čt září 09, 2010 6:59 pm    Předmět: Citovat

Kathory napsal:
Malonek napsal:

Co je zač ta asána Kobra?? (V józe se ale vůbec nevyznám)


Tahle pozice: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1e/Bhujanga_Asana-Cobra_Pose.jpg

My v joze cvičili sestavu Pozdrav Slunci (12 cviků, jeden z nich je Kobra) každé cvičení a fakt to bylo zajímavé. Terapeutka nám i u toho povídala, jaké cviky jsou na co... Já si nepamatuju už nic Very Happy jen že Zajíček byla úžasná poloha, protože prý lepšila pleť Very Happy

aha, tak to znám... králíček spinká,protáhne se, píďalka, kobra.... Laughing Děkuju Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.