Homeopatika a celostní medicína
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=adf715b13bbb6d95e6b5c6c93bd0b3b4Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: čt září 09, 2010 7:02 pm    Předmět: Citovat

píďalka .... Laughing Laughing
Já teď trochu obměnila sestavu, ať to není pořád to samé. Přidala jsem most, pluh, stoj na rukou a psychicky se připravuju na stoj na hlavě Razz

Jinak homeopatika mi dost pomáhají. Třeba na nevolnost v buse, letadle atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Virgo
81-160
81-160


Založen: 27.3.2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: pá září 10, 2010 10:38 am    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
Teda, když to tak čtu, říkám si jaké to mám hrozné štěstí, že mě nic takového nepostihuje, ani pomalu nevím, že mám MS, krom prvního dne, ale na to mi stačí termofor a pohyb. To jsou vážně takové horory? Proboha Shocked


Ahoj, Katasko, víš, já to třeba neberu jako "neštěstí". Naopak, dnes jsem šťastná, že se moje tělo ozvalo. Ono se ozývalo několik let, prakticky celé mé dospívání, následoval prakticky jeden problém za druhým, lékaři s železnou pravidelností předepisovali antibiotika a jiná -tika, aniž by se kdokoliv včetně mě jen na vteřinku zamyslel nad skutečnou PŘÍČINOU. Nad jádrem pudla, jak se říká. Když dostanu teplotu a hned ji srazím, naruším přirozenou reakci imunitního systému, o tom už se tu psalo. Ale jaký je rozdíl, když budu trpět bolestmi jakéhokoliv druhu, navíc pravidelnými, a pokaždé to zdánlivě vyřeším práškem...?

Tedy, nikomu se asi nedivím, že si takhle počíná, vždyť jsme tak v podstatě vychováni a vedeni. Valná většina doktorů na to nepohlíží jinak. Bolí tě to a to? OK, zobej tyhle prášky. Zase máš anginu? Víš co, vyndáme ti mandle a bude po problému. Trpíš nespavostí? Nevadí, tohle užívej každý večer. Chápe někdo, co tím chci říct? Smile My prostě řešíme zásadně jen PROJEVY, ale vůbec ne příčiny. Jednou jsem narazila na úžasné přirovnání - posel přiběhne ke králi, aby ho před čímsi opravdu nepříjemným varoval, čímž se stane "poslem špatných zpráv". Co udělá vyděšený král? Zabije posla. - No, přijde mi to víc než výstižné.

Čili, já jsem ráda, že jsem se osobně vzpamatovala, byť až ve chvíli, kdy už mi fakt kapalo do bot (no jo, byl tam "nález"). Kdyby mi došlo mnohem dřív, že třeba zrovna ty menstruační bolesti a potíže už něco signalizují, a třeba něco změnila (hodně psychiku, trochu pohybové vyžití a hoooodně moc stravu), nemuselo to tak daleko asi ani dojít. Zdravé tělo prostě problémy nemá, a když, tak jen nějaké drobné, občasné, určitě ne periodicky se opakující. Tím nemíním nikoho strašit, jasně že ne. Každý jsme jiný a jinak odolný, někomu by pomohla jen lehká změna životního stylu, jiný bude vždycky trochu choulostivější. Spíš mě trochu mrzí, že jsem se k jistým informacím sama nedostala dříve, a proto jak mohu, nastíním trochu svůj vlastní příběh. I kdyby náhodou trošku naťukl jednoho človíčka ze sta, potěší mě to.

Btw, většího závisláka na mléčných a cukrových výrobcích (on se teda cukr zdaleka nenachází jen ve sladkostech, bohužel, ale téměř všude), než jakým jsem byla od malička já, byste před třemi roky stěží na světě našli... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: pá září 10, 2010 11:10 am    Předmět: Citovat

Virgo, máš štěstí, upřímně ti závidím, žes přišla na původ a pohla s problémem. Vím přesně o čem mluvíš, protože už 10 let trpím těžkou formou atopického ekzému.

Ale teď z druhé strany: i při vší snaze najít příčinu se ta příčina nikdy nenajde, nebo se najde za hodně dlouho. A co s těmi roky před tím? Protrpět je s tím, že nechci zatlačovat příznaky, ale řešit příčinu? Vím, že někde příčinu ekzému mám a že by nebylo tak těžké ji odstranit, vím že na něco ty příznaky upozorňují a docela si zoufám z toho, že ani za těch 10 let aktivního hledání na to nemůžu přijít. A beru léky a ty se mi střádají v organismu a páchají ještě větší škody, než samotný ekzém - myslím tím čistě fyziologicky a do budoucna. Kdybych je nebrala a žila "čistě", už bych tu nebyla - psychicky bych ten ekzém prostě nevydržela. A kdyby vydržela, co bych si říkala za pár desítek let při zhodnocení svého života? Že jsem ztratila x let a trápila se jako pes, že mi to totálně zničilo nervy a část života. Díky bohu za ty léky, které řeší příznaky a umožňují alespoň trochu normálně žít a fungovat.
To samé se dá aplikovat na problémy při MS, na migrény a spoustu dalších silně obtěžujících příznaků.

Vím, co jsi chtěla říct, že doktoři často nemají snahu pátrat po příčině, ale já si myslím, že člověk, kterému záleží na svém zdraví a trpí tím dlouhodobě, začne tu příčinu ve většině případů hledat sám a je mu jasné, že léky nejsou východisko, pouze berlička, jak to přežít.
Kdybych měla takové problémy při MS, jako tu popisují holky, taky bych ty Ibuprofeny brala, než bych přišla na příčinu. Život je příliš krátký na to, aby se člověk trápil, i za cenu braní léků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bambi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.3.2008
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: pá září 10, 2010 12:19 pm    Předmět: Citovat

Já používám různé čaje, dřív aromaterapii (tea tree a vesměs i levanduli, mám ale vždy doma), v kabelce nosím sprej Bachovu krizovou esenci, často používám tinktury Naděje. Se vším tímto mám dobré zkušenosti Smile .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Virgo
81-160
81-160


Založen: 27.3.2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: pá září 10, 2010 12:19 pm    Předmět: Citovat

Kati, rozumím ti, nicméně - právě proto, že se život nesmí promrhat. Můj osobní názor je ten, že za velkou množinou dnešních "civilizačních" problémů stojí současný životní styl, z velké části právě ta strava.

Domnívám se, byť to asi bude znít příliš... kontroverzně, že když je základem něčí stravy maso, kravské mléko (určené výhradně novorozeným telátkům, aby rychle fyzicky vyrostla a zesílila), cukr, vymletá bílá mouka a spousta velmi levných a ošizených potravin, nemůže být nikdy úplně zdráv. Snad jen výjimky, které mají dar velmi silné konstituce, vrozené špičkové imunity. Anebo se třeba hodně hýbou a tělo si i s tou špatnou stravou poradí díky jejich výborné psychické kondici. Takoví lidé podle mě určitě existují, prostě budou vesměs zdrávi, i kdyby opravdu zeleninu neviděli ani z rychlíku a denně obědvali ve fastfoodu. Ale jde spíš o výjimky - a spíše asi z řad minulých generací.

Třeba moje babička s dědou; taky jedí denně maso a uzeniny, nakupují nejlevnější zboží někde v Lidlu, mléčnými výrobky nešetří, vše si omastí, až to pak člověk cítí tři dny, ale jednak jsou prakticky neustále v pohybu na své zahrádce, kde tvrdě makají od března do října (a ve zbytku času obrážejí plesy, tancovačky, schází se s námi na rodinných oslavách apod. Smile), jednak jsou velmi pozitivně naladěni, a hlavně, v době jejich dětství to ještě nebyla až taková hrůza jako dnes, řekla bych. Minimálně se aspoň ještě vařilo z pravých surovin, a ne z chemických náhražek, i to mléko aspoň teda ještě připomínalo opravdu mléko, když už (a nebylo ve všem v dehydrovaném sypkém stavu obsaženo jako teď - viz etikety) a jogurt nevydržel měsíc, jedla se spousta obilovin atd., zatímco my vážně známe max. tak bílou mouku, nějaké ty přibarvené "celozrnné" housky nebo rýži, ale bohužel jen tu bílou. Jo, a kukuřici, ale taky ne v její nejprospěšnějí podobě.

Každý ať si najde vlastní cestu, jasně, nikomu nic nenutím, chápu i ty "berličky", ale osobně cítím třeba značnou odpovědnost za své budoucí děti. Vše není v mých silách podchytit a zaručit, to rozhodně ne, ale právě proto se pokouším ovlivnit aspoň to, co můžu (nebo spíš můžeme, protože kus svého já jim předá i manžel, že jo Smile). Přišlo by mi od nás sobecké mít dítě ve chvíli, kdy bych věděla, že nejsme zdrávi, že můžeme přenést geneticky jakoukoliv zátěž - a pak to půjde pořád dokola. Bludný kruh. Děti to pak znovu předají dál atd. To si nemůžu vzít na triko... Very Happy V mém případě stačil rok léčebné makrobiotiky (ta "běžná - denní" je pak taky trošku jiná), aby se tělo zbavilo nahromaděných nánosů všeho toho svinstva z dřívější "běžné" stravy, stresu, léků atd. A vůbec to psychicky nebolelo tolik, jak by se mohlo lidem zdát... Smile Ze začátku ano, však jsem psala, že jsem byla skutečně závislák, denně dvě tři čokotyčinky, tropické ovoce (vůbec mě nenapadlo, že se jmenuje tropické právě proto, že je primárně nejspíš určeno do tropických oblastí a mě zvláště v zimě opravdu moc neobohatí, naopak mě ochladí, zahlení apod.), luštěniny ano, ale v nepřijatelných kombinacích (bohužel toliko profláklá jídla typu hrachová kaše s párkem, vejcem apod.), perlivé rádoby zdravé ochucené minerálky, jogurty, tvarohy a tak dále, prostě jak říkám, běžná strava. Doporučována "předními výživáři" i všemi reklamami. Jenže jde to i jinak a výsledky za to stojí - hlavně jsou pak trvale udržitelné, a to i v případě, že člověk občas klidně z té zdravé linie odbočí, protože důležité je to, co jíme nejčastěji, ne co slupneme příležitostně.

Už jsem se asi rozepsala příliš moc, nechci tolik spamovat a otravovat věcmi, které třeba mnohé vůbec nezajímají (byť jde o mou vlastní diskuzi vlastně Very Happy). Navíc je toho tolik, co s tématem souvisí, vše je strašně moc propojeno a dalo by se o tom psát snad hodiny.

Zkrátka abych to shrnula, osobně jsem dala přednost změně stylu, která chvíli "bolela", ale dnes už mi tak přešla do krve, že mi máloco z předešlého stylu chybí, člověk se prostě vyčistí a s ním i jeho chutě, opravdu, a to právě proto, že nechci žít život, kdy si musím každou chvíli něco chemického zobnout, abych se nekácela bolestí jako dřív, kdy bych pořádně nemohla ani cestovat autem, kdy musím léto prosmrkat kvůli dvěma alergiím, jimiž jsem od narození trpěla (a jsou pryč!), atd. Mnozí si myslí, bůhvíjak s manželem trpíme, když vaříme a pečeme trochu něco jiného (přitom spousta pokrmů je velmi podobných jako ty "normální", jen se použijí kvalitnější nebo trochu jiné, podobné suroviny), argumentují tím, že život se má naplno užít, ale... záleží na úhlu pohledu. Wink Mně přijde, že jsem spíš živořila předtím. V tom začarovaném kruhu problém-nemoc-léky-nemoc-léky-problém-nemoc......

Držím každopádně moc palce, Kati. Znám několik lidí z řad makrobiotiků (jo, těch lidí, o nichž každý tvrdí, jak moc jsou bledí, neduživí, vychrtlí, nemocní, ..., přičemž veškerá znalost makrobiotického stylu života plyne ze strašidelných historek typu "já mám známýho a ten zná někoho, kdo měl kamaráda makrouše a ten na tom byl strašně blbě a nakonec umřel!'", popř. z velmi "seriózních" pořadů typu Výměna manželek či Ordinace v jakési zahradě, kde je hlavním cílem dotyčné jedince vykreslit co nejhůře a jako "špatný příklad pro ostatní"), kteří právě s ekzémem značně zabojovali, i když to málokdy trvalo nějak krátce. Je to běh na dlouhou trať, ale v poměru s délkou života pořád časově zanedbatelná investice. Smile Samozřejmě ti fandím i bez makrobiotiky, netvrdím, že je to jediný směr k uzdravení nebo ten nejlepší stravovací směr na světě. I když si i tak myslím, že bez menší či větší změny stravy to nejde v případě žádné nemoci. To, co jíme, nás prostě ovlivňuje, někoho víc, někoho míň.

Kdyby to někoho opravdu zajímalo a chtěl si udělat bližší názor, pak doporučuji např. právě vycházející knížku BioAbecedář Hanky Zemanové, knížku, která shrnuje ta nejzásadnější fakta a představuje určitý "návod", jak spoustu problémů vyřešit nebo jim předejít (a není to makrobiotika, i když základní principy jsou podobné Smile). Na trhu je i první díl, BioKuchařka, taky fajn počteníčko, žádné striktní zákazy typu "běda, jestli ještě někdy vezmete do pusy mléčnou čokoládu, čerta na vás!", vše je naopak podáno velmi lidsky a nenásilně. Pro lehce otrlejší pak doporučuji knížky jako PRAVDA O MLÉCE, JAK JI POTVRZUJE VĚDA, nebo Jak jsme klamáni, Radost z jídla atd. Tam to určitě uměli napsat lépe než já tady a mají to vědecky podložené, já "jen" vlastní zkušeností (btw, určitý druh ekzému jsem měla zhruba 10 let taky, něco jako lupenku). Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá září 10, 2010 1:06 pm    Předmět: Citovat

Virgo napsal:
Kati, rozumím ti, nicméně - právě proto, že se život nesmí promrhat. Můj osobní názor je ten, že za velkou množinou dnešních "civilizačních" problémů stojí současný životní styl, z velké části právě ta strava.

Domnívám se, byť to asi bude znít příliš... kontroverzně, že když je základem něčí stravy maso, kravské mléko (určené výhradně novorozeným telátkům, aby rychle fyzicky vyrostla a zesílila), cukr, vymletá bílá mouka a spousta velmi levných a ošizených potravin, nemůže být nikdy úplně zdráv. Snad jen výjimky, které mají dar velmi silné konstituce, vrozené špičkové imunity.


Hmm, mám teda asi ultravýjimečnou a špičkově imunní valnou část rodiny Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Virgo
81-160
81-160


Založen: 27.3.2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: pá září 10, 2010 1:24 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Virgo napsal:
Kati, rozumím ti, nicméně - právě proto, že se život nesmí promrhat. Můj osobní názor je ten, že za velkou množinou dnešních "civilizačních" problémů stojí současný životní styl, z velké části právě ta strava.

Domnívám se, byť to asi bude znít příliš... kontroverzně, že když je základem něčí stravy maso, kravské mléko (určené výhradně novorozeným telátkům, aby rychle fyzicky vyrostla a zesílila), cukr, vymletá bílá mouka a spousta velmi levných a ošizených potravin, nemůže být nikdy úplně zdráv. Snad jen výjimky, které mají dar velmi silné konstituce, vrozené špičkové imunity.


Hmm, mám teda asi ultravýjimečnou a špičkově imunní valnou část rodiny Twisted Evil


Tak ještě jinak - spousta lidí MÁ problémy, ale nepřikládá jim (zatím) důležitost, považuje je za "běžné, typické, ..., vždyť hlava někdy bolí určitě každýho atd., nějakou tu alergii má taky každý". Případně je ZATÍM nemá a stáří jim to teprve spočítá. Víš, chápu, že se tě to, co jsem napsala, asi dotklo, stejně jako moje rodina taky ze začátku nechápala, proč by měla něco měnit, když jim zdánlivě nic není. Pokud jsou téměř všichni ve vaší rodině OPRAVDU ZCELA zdraví, tzn. žádné chřipky, alegie, akné, migrény, bolesti, ženské potíže, nespavost, chronická únava atd. (jmenuji narychlo ty nejběžnější, tzv. civilizační nemoci), pak je to jedině dobře a přeji vám to. Smile U nás v rodině tomu tak není, spousta lidí byla ještě před 30. rokem věku na nějaké operace (včetně mě), nevyhla se nám ani rakovina (včetně mě Very Happy), a to z mé i manželovy strany. Též jiné problémy. V podstatě kamkoliv se podívám, vidím nějakou nemoc - dle našeho názoru zbytečnou a vyléčitelnou. A co ty plné špitály lidí nebo miliony dětí, které se dnes opravdu rodí s čím dál větším počtem alegií, nejrůznějších dysfunkcí atd.? Léta jsem s dětmi pracovala, poznala desetileté diabetiky, astmatiky, děti s hypertenzí, slabým srdcem.... šílené. Dala bych krk za to, že mnozí rodiče si taky říkali, že jsou naprosto OK, a drobné signály vlastního těla ignorovali.

Ale přesně chápu, proč se mnou nesouhlasíš (stejně jako spousta lidí), před lety jsem nebyla jiná. Smile Taky nikoho konkrétního nepřemlouvám, aby jedl jinak, než je dnes zvykem, nebo aby nebral prášky apod. Jen popisuji svou zkušenost (a třeba i lidí, jež jsem během léčby poznala). Z jiné strany, než je zvykem.

Btw, pokaždé když se někde řeší, třeba v nějaké společnosti lidí, nemoci, téměř každý s nějakou přispěje, téměř každý si na něco postěžuje. Ale jakmile je řeč o řešení, o stravě, o cukru, ..., v tu ránu jsou vlastně všichni zdraví jako řípy, stejně tak i jejich děti a všichni příbuzní, a nemají jediný důvod cokoliv měnit........ Opět píši jen svou zkušenost. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá září 10, 2010 1:30 pm    Předmět: Citovat

Virgo napsal:
Klarusa napsal:
Virgo napsal:
Kati, rozumím ti, nicméně - právě proto, že se život nesmí promrhat. Můj osobní názor je ten, že za velkou množinou dnešních "civilizačních" problémů stojí současný životní styl, z velké části právě ta strava.

Domnívám se, byť to asi bude znít příliš... kontroverzně, že když je základem něčí stravy maso, kravské mléko (určené výhradně novorozeným telátkům, aby rychle fyzicky vyrostla a zesílila), cukr, vymletá bílá mouka a spousta velmi levných a ošizených potravin, nemůže být nikdy úplně zdráv. Snad jen výjimky, které mají dar velmi silné konstituce, vrozené špičkové imunity.


Hmm, mám teda asi ultravýjimečnou a špičkově imunní valnou část rodiny Twisted Evil


Tak ještě jinak - spousta lidí MÁ problémy, ale nepřikládá jim (zatím) důležitost, považuje je za "běžné, typické, ..., vždyť hlava někdy bolí určitě každýho atd., nějakou tu alergii má taky každý". Případně je ZATÍM nemá a stáří jim to teprve spočítá. Víš, chápu, že se tě to, co jsem napsala, asi dotklo, stejně jako moje rodina taky ze začátku nechápala, proč by měla něco měnit, když jim zdánlivě nic není. Pokud jsou VŠICHNI ve vaší rodině OPRAVDU ZCELA zdraví, tzn. žádné chřipky, alegie, akné, migrény, bolesti, ženské potíže, nespavost, chronická únava atd. (jmenuji narychlo ty nejběžnější, tzv. civilizační nemoci), pak je to jedině dobře a přeji vám to. Smile


Ok, pokusím se vysvětlit svým prarodičům, že jim to stáří spočítá Wink Twisted Evil

A chřipku nepovažuji za civilizační chorobu Wink


Edit.
A jinak nedotklo se mě to, jenom je pravda, že mě trochu irituje, když se jaksi automaticky předpokládá, že co nevyhovuje mně, nebude nutně vyhovovat i všem ostatním.

A ohledně těch alergií si mylsím, že je problém i někde jinde než jenom ve stravě. Protože je fakt, že ten nárůst za poslední dobu je fakt docela velký - přitom když jsem já byla malá, tak to byl hodně řídký jev. A dneska mám dojem, že je spíš pomalu zázrak, pokud dítě nějakou alergii nemá... Confused


Naposledy upravil Klarusa dne pá září 10, 2010 1:43 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Virgo
81-160
81-160


Založen: 27.3.2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: pá září 10, 2010 1:40 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Virgo napsal:
Klarusa napsal:
Virgo napsal:
Kati, rozumím ti, nicméně - právě proto, že se život nesmí promrhat. Můj osobní názor je ten, že za velkou množinou dnešních "civilizačních" problémů stojí současný životní styl, z velké části právě ta strava.

Domnívám se, byť to asi bude znít příliš... kontroverzně, že když je základem něčí stravy maso, kravské mléko (určené výhradně novorozeným telátkům, aby rychle fyzicky vyrostla a zesílila), cukr, vymletá bílá mouka a spousta velmi levných a ošizených potravin, nemůže být nikdy úplně zdráv. Snad jen výjimky, které mají dar velmi silné konstituce, vrozené špičkové imunity.


Hmm, mám teda asi ultravýjimečnou a špičkově imunní valnou část rodiny Twisted Evil


Tak ještě jinak - spousta lidí MÁ problémy, ale nepřikládá jim (zatím) důležitost, považuje je za "běžné, typické, ..., vždyť hlava někdy bolí určitě každýho atd., nějakou tu alergii má taky každý". Případně je ZATÍM nemá a stáří jim to teprve spočítá. Víš, chápu, že se tě to, co jsem napsala, asi dotklo, stejně jako moje rodina taky ze začátku nechápala, proč by měla něco měnit, když jim zdánlivě nic není. Pokud jsou VŠICHNI ve vaší rodině OPRAVDU ZCELA zdraví, tzn. žádné chřipky, alegie, akné, migrény, bolesti, ženské potíže, nespavost, chronická únava atd. (jmenuji narychlo ty nejběžnější, tzv. civilizační nemoci), pak je to jedině dobře a přeji vám to. Smile


Ok, pokusím se vysvětlit svým prarodičům, že jim to stáří spočítá Wink Twisted Evil

A chřipku nepovažuji za civilizační chorobu Wink


O předchozích generacích jsem už psala - pokud vím, naše babičky a dědové žili kapku jinak než my, jedli jinak, neproseděli hodiny u kompů, fyzicky se činili, strava byla jiná. Velký základ imunity sevytvoří právě v dětství. Moje babi a děda jsou taky relativně zdraví, ale jsou to taky jediní důchodci, jež osobně znám, kteří nepotřebují brát prášky na bolesti, neduhy atd., a kteří jsou schopni velké aktivity. U vás v rodině máte nejspíše zdravých babiček a dědečků víc - proč ne, však ti to nevyvracím. Vzdáleně mi to připomíná, že až nedávno mě napadlo zrovna babičky se zeptat, trpěla-li třeba menstruačními problémy nebo migrénami, a ejhle, pravidelně. To jsem o ní třeba nevěděla, zřejmě proto, že ne každý má své problémy a problémky napsané na čele, někdo superzdravě jen vypadá. Hlavně prosím nepiš, že teda povíš celé rodině, že nejsou zdraví, ale jen tak vypadají.... Very Happy Já ti skutečně neberu, že máš konkrétně ty zdravé příbuzné, je to naopak moc dobře. Pak ale snad ani není třeba pořád reagovat, ne...? Smile

Když jsem mívala každého půlroku chřipku, pokaždé mi doktorka řekla, že jde o běžnou civilizační nemoc. Very Happy Ale to ona říkala asi o všem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: pá září 10, 2010 2:01 pm    Předmět: Citovat

Virgo, píšeš to moc hezky, je vidět, že máš osobní zkušenost, jenže...
Za 10 let jsem toho zkusila hodně, včetně makrobiotiky, detoxikace různými metodami (nebude je rozepisovat, asi je stejně znáš) jsou pro mě zcela samozřejmé a jsem v podstatě úplně zdravý člověk, až na tu pekelnou alergii. Někdy to není ve stravě, ve způsobu života, někdy prostě nevíme, v čem to je, možná v psychice, můžu se jen dohadovat, ale po tu dobu musím fungovat, pracovat a aspoň mít minimální pocit že žiju, ne že jen přežívám. Někdy to není tak jednoduché, že nasadím makrobiotiku, změním styl života a myšlení a všechno si vyléčím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.