Doktoři a zdraví
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 31, 32, 33, 34, 35  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vercaskockama
321-600
321-600


Založen: 12.11.2012
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2014 3:03 pm    Předmět: Citovat

V pubertě to byla hypofunkce, pak se to sice upravilo, ale zůstala mi trochu struma... O odběr na štítnou jsem mu při té povinné kontrole v těhotenství musela říct sama (právě kvůli tomu léčení se se štítnicí v pubertě), docela se cukal, ale nechal se přesvědčit. Potom to vůbec neřešil, byť tam byly dost zvýšené protilátky, které samozřejmě ještě vystoupaly do návštěvy endokrinologie, včetně vysoké hladiny TSH... prostě klasický autoimunitní zánět. Hormony ŠŽ byly naštěstí ještě na té spodní hranici normy, tak snad to malý nijak neodnesl. Endokrinolog si vyžádal dokumentaci s tím související a ty protilátky jsem měla v krvi zvýšené už pět let zpátky, postupně se to samozřejmě zhoršovalo... A na základě toho mi on i gynekolog začali vyhrožovat předčasným porodem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2014 3:08 pm    Předmět: Citovat

Aha, tak to je síla... tátovi to tahle obvodní lékař ignoroval deset let...

edit, mě teda ničím nevyhrožovali. Spí mě ujišťovali, ze si miminko dělá už svoje hormony. Ale já to měla vyloženě jako nestíhačku endokrinních žláz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vercaskockama
321-600
321-600


Založen: 12.11.2012
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2014 3:11 pm    Předmět: Citovat

Aktuálně se snažím dokopat moji matku, aby si nechala udělat odběry, ale to je jak mluvit do dubu - má toho samého lékaře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vercaskockama
321-600
321-600


Založen: 12.11.2012
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2014 3:21 pm    Předmět: Citovat

Já se právě nejdřív bála, co s plodem mohly ty protilátky udělat. Prý je tahle nemoc jednou z častých příčin neplodnosti a potratů v prvním trimestru - ale vypadá to, že malý to zvládl Smile ale než ty protilátky, tak je nebezpečnější, když není dostatek hormonů ŠŽ. Endokrinolog mi udělal obsáhlou přednášku, ale už si z toho chvilkového sledu informací popravdě nic víc nepamatuju Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2014 9:13 am    Předmět: Citovat

Máte někdo zkušenost s nějakými preparáty pro zvýšení imunity? Raději bych něco přírodního, ale zároveň dostatečně silného, aby to fakt zabralo. V říjnu jsem měla svoji první angínu, málem jsem s ní skončila v nemocnici, nakonec jsem se z toho dostala se slušnou dávkou atb. A od té doby se to tak veze, týden vždycky nějak překlepu, ale o víkendu lehnu s nějakou rýmou, bolením v krku a tak... A pořád se to tak střídám. Občas zruším něco v práci, ale zase to nemůžu dělat pořád. Pohybuju se ve velkém množství dětských kolektivů, takže tam asi lítá kdeco. A už mě to zoufale nebaví, i kvůli tomu, že na mě pak není pořádně spolehnutí v práci... Teď mám zase rýmu, kašel, lehkou teplotu a přemýšlím, zrušila jsem dnešek, přemýšlím, jestli zrušit i zítřek... Rolling Eyes Evil or Very Mad
Potřebovala bych tu imunitu nějak nakopnout. U mě to teda takhle v zimě a na podzim nebývala nikdy velká sláva, ale tohle už je moc i na mě.
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2014 10:58 am    Předmět: Citovat

Angínu mám celkem pravidelně, už s tím ani nechodím k doktorce, bo mi antibiotika nezabírájí. Rozhodně ti doporučím zázvorový čaj,hodně zázvorového čaje. Pak kloktat šalvěj či Vincentku. Dobré jsou různé pastilky na bolest v krku, ale to už není moc přírodní. A pak mít krk v teple - šátek i na noc. Musíš se nejdřív uzdravit, abys mohla pak posilovat imunitu. A to chvilku trvá. Pak bych ti doporučila saunu. Dost mi na to preventivně pomáhá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2014 11:13 am    Předmět: Citovat

Sid, díky za doporučení. Já už angínu nemám, z té jsem se dostala po nějakých 14ti dnech začátkem října, ale teď se mě právě chytí kdejaká viróza... Takže pořád tak nějak balancuju, často se mě chytne rýma, lehká bolest v krku. Nic kdovíjak fatálního, ale je to prostě únavné a na houby... Sad Tak proto mě napadlo, že bych mohla nějak podpořit imunitní systém, abych prostě mohla nějak líp fungovat.
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2014 11:20 am    Předmět: Citovat

Jo, to se vždycky tak vleče.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2014 11:28 am    Předmět: Citovat

Lalaith: Zrovna řeším totéž - ty dětské kolektivy jsou pro někoho, kdo ještě není obrněný, dost odrovnávací. Wink Zatím jsem v zajetí permanentního nachlazení a angín taky, ale zdá se, že s poctivým upíjením zázvorového čaje, zobáním vitamínu C (s long-efektem) a detoxikační chlorellou se celkem daří tu imunitu pěstovat. Věřím, že jakmile se jednou imunitní systém zas pořádně nakopne, už ho jen tak nějaký zákeřný bacil neprorazí.Razz
Přeju brzké uzdravení a do dalších návštěv u dětí mnoho vitality a odolnosti. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2014 7:22 pm    Předmět: Citovat

Přidávám se s chválou zázvorovýho čaje (ale zase nepřehánět, při megadávkách může zatěžovat ledviny) a vitamín C je taky skvělej (já používám přáškovej z DMka). A dost se mi osvědčil Eleuteroccoc - kupuju od Hadka buď čaj nebo tinkturu (ale jelikož na pití čajů až tak moc nejsem, tak si ten čaj stejně nakládám do nějakýho padesátiprocentního alkoholu, nechám aspoň tři tejdny ustát a pak používám stejně jako tu hotovou tinkturu). Určitě budou mít nějaký eleuteroccocový přípravky i jiný dodavatelé, ale ty vyzkoušený nemám. Jo a pak se na imunitu taky doporučuje mateří kašička, taky jsem si zkoušela, a buď jsem měla v průběhu experimentu kliku, nebo fakt funguje.
Ale samozřejmě úplně samospásný není nic z toho - akorát mi připadá, že i když pak už člověk něco chytí, mívá to podstatně lehčí a kratší průběh (i tu angínu předloni jsem zvládla bez ATB, a to jsem kdysi mívala fakt drsňácký). Jo a když už nastoupí nějaká choroba typu chřipka nebo angína, nedám dopustit na česnek podávanej na chlebu se sádlem (tak ho do sebe člověk dostane nejvíc, aniž by si propálil díru do žaludku). případně silná česnečka s majoránkou. A lipovej čaj (na střídačku se zázvorovým).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 31, 32, 33, 34, 35  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.