Jak často si mýt vlasy?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 121, 122, 123, 124, 125  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Marrietta20
21-40
21-40


Založen: 27.9.2013
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: ne srpen 24, 2014 12:19 pm    Předmět: Citovat

No, já myju vlasy jednou týdně - vždycky si z toho udělám rituál na x hodin Smile V práci stejně nemám povoleno mít rozpuštěné vlasy, a když si je přihladím k hlavě a zapletu do copu, nikdo nic nepozná. Musím říct, že oproti době, kdy jsem je myla každý den, je mám sakra kvalitnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mays
321-600
321-600


Založen: 19.2.2012
Příspěvky: 338

PříspěvekZaslal: so březen 21, 2015 11:34 am    Předmět: Citovat

Chm. Moji kamarádi mi do hlavy nasadili brouka a donutili mě přemýšlet (věří v to, že jsem jedno velké prase Very Happy). Myju si vlasy jednou týdně, v neděli, ale když jsem nemocná, tak jsem schopná to natáhnout i na mnohem dýl. Vlasy mám na úplně v klidu rozpuštění první dva dny, třetí den už jsou buď taky super,nebo už takové trochu tvárné, případně už na cop, záleží jak moc do nich šahám, čím je umyju a tak. Čtvrtý den už je to na cop nebo nějaký účes, pátý až sedmý na culík nebo drdol, prostě už jsou mastňáky. Často se mi stává že kolem toho třetího/čtvrtého dne jsou ještě super, ale na spáncích jsou mastné, a já nemám tušení proč. Prostě celé vlasy fajn a spánky mastné.
Nom, ale podle tedy teorie kamarádů (většína mojich spolužaček považuje vlasy druhý den buď za mastné nebo už takové mastnější na účes... Což mě vždycky dostane, když jś druhý den považuju vlasy za naprosto krásně čisté) bych měla ty vlasy mýt už ten den, kdy mi příjdou mastné a nenechávat to ty další dny (takže logicky umývat ten třetí/čtvrtý den) adekvátní je podle nich u většiny dlouhovlasých dívek tak 2x/3x týdně. A já nevím no. Mám zase pocit, že kdybych se vrátila k mytí co čtyři dny, tak se zase vrátí vlasy do klasiky první den super, druhý den tvárné, třetí den splihlé a mastnější a čtvrtý den mastné. Nemyju jednou týdně zas tak dlouho, možná tak pár měsíců, tak možná si teprve ty vlasy zvykají. Co si o tom myslíte vy, tady dlouhovlásky?
_________________
Diamond on a landmine waiting to explode...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikyy33
21-40
21-40


Založen: 11.3.2015
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: so březen 21, 2015 12:43 pm    Předmět: Citovat

Ja si vlasy umývam každé 4 dni ,lebo sú veľmi suché a strašne sa mi "guzlia" . Predtým než sa mi zmenila kvalita vlasov a neboli také jemné a slabé tak mi ich stačilo umyť raz za týždeň.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slavinka
161-320
161-320


Založen: 29.6.2013
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: so březen 21, 2015 1:51 pm    Předmět: Citovat

Mays napsal:
Chm. Moji kamarádi mi do hlavy nasadili brouka a donutili mě přemýšlet (věří v to, že jsem jedno velké prase Very Happy). Myju si vlasy jednou týdně, v neděli, ale když jsem nemocná, tak jsem schopná to natáhnout i na mnohem dýl. Vlasy mám na úplně v klidu rozpuštění první dva dny, třetí den už jsou buď taky super,nebo už takové trochu tvárné, případně už na cop, záleží jak moc do nich šahám, čím je umyju a tak. Čtvrtý den už je to na cop nebo nějaký účes, pátý až sedmý na culík nebo drdol, prostě už jsou mastňáky. Často se mi stává že kolem toho třetího/čtvrtého dne jsou ještě super, ale na spáncích jsou mastné, a já nemám tušení proč. Prostě celé vlasy fajn a spánky mastné.
Nom, ale podle tedy teorie kamarádů (většína mojich spolužaček považuje vlasy druhý den buď za mastné nebo už takové mastnější na účes... Což mě vždycky dostane, když jś druhý den považuju vlasy za naprosto krásně čisté) bych měla ty vlasy mýt už ten den, kdy mi příjdou mastné a nenechávat to ty další dny (takže logicky umývat ten třetí/čtvrtý den) adekvátní je podle nich u většiny dlouhovlasých dívek tak 2x/3x týdně. A já nevím no. Mám zase pocit, že kdybych se vrátila k mytí co čtyři dny, tak se zase vrátí vlasy do klasiky první den super, druhý den tvárné, třetí den splihlé a mastnější a čtvrtý den mastné. Nemyju jednou týdně zas tak dlouho, možná tak pár měsíců, tak možná si teprve ty vlasy zvykají. Co si o tom myslíte vy, tady dlouhovlásky?



ja mam otazku mozno odveci Embarassed ako si sa dopracovala od umyvania raz za 4 dni k umyvaniu raz za tyzden? postupne si si predlzovala interval na umyvanie alebo si to preskocila a proste hned isla na umyvanie raz za tyzden? Smile a ako tvoje vlasky reagovali zo zaciatku?pretoze tiez uvazujem nad umyvanim 1 tyzdenne, kedze to mam tak, ako popisujes: prvy den super, druhy den tiez, treti ok, a stvrty blee, ze v piaty den rano umyvam...a myslim, ze umyvanie 1 krat do tyzdna bohate stačí Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mays
321-600
321-600


Založen: 19.2.2012
Příspěvky: 338

PříspěvekZaslal: so březen 21, 2015 3:55 pm    Předmět: Citovat

Já na to přešla asi někdy jak byly prázdniny nějaké, že jsem na ty vlasy prostě zapomněla a nějak jsem zlenivěla a začla je najednou mýt co týden. Reagovaly nejdřív mastně, ale pak se to už teď ustálilo no. Chce to vyzbrojit se culíkem a vydržet, ony si zvyknou.
_________________
Diamond on a landmine waiting to explode...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raketka
321-600
321-600


Založen: 19.6.2010
Příspěvky: 474

PříspěvekZaslal: so březen 21, 2015 11:19 pm    Předmět: Citovat

Já jsem prodloužila interval z mytí každý den na mytí dvakrát do týdne....ale zas je to jak kdy. Po čtvrtém dnu bez umytí mě tak nehorázně kouše hlava a dělají se mi hnusné stroupky které svědí a tak si je (často v noci) roškrábu až do krve a pak se to dlouho hojí, takže fakt to na dýl nenatáhnu. Myju teď už jen přírodníma šamponama (alverde, bio olivové mýdlo) a když náhodou (na návštěvě nebo tak) umyju něčím chemičtějším, tak zase příjde to svědění a stroupkovatění. Myslíte, že bych to měla nějak řešit (kožní nebo tak neco)? Na druhou stranu mám teď vlasy o 100 % kvalitnější než dřív. Celkově jsem přešla na zdravější životní styl, bližší přírodě, i co se týče bydlení (přestěhovali jsme se v létě z města na venkov, téměř do hor- nízký jeseník), takže je možné, že prostě i vlasy a kůže nejsou už zvyklé na to chemické znečištění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne březen 22, 2015 8:33 am    Předmět: Citovat

Mays - ono je to dost individuální, rozhodně není norma, že by se měly vlasy mít každý dva dny (i když se nám to občas kadeřníci a výrobci vlasovejch produktů snaží tvrdit). TAkže na to, jak to mají spolužačky, se klíďo vykašli.
Jako samozřejmě nemá cenu ten interval držet za každou cenu, i když by ti ty poslední dny přišly vlasy až nepříjemně mastný (to se může vyzkoušet leda ve fázi přecházení na delší mycí intervaly, pár tejdnů, ale pokud by to bylo soustavný a dlouhodobý, tak to asi vlasům až tak moc dobře nedělá). Ale pokud se Ti ke konci zmastí jenom na určitejch místech (a spíš u kořínků), a ne tak, aby z toho nějak štípala hlava, není na tom nic děsnýho. A můžeš si na ten poslední den nebo dva vypomoct na místech, kde je to mastnější, suchým šamponem (buď kupovaným, nebo pokud chceš něco víc přírodního, stačí trocha majzeny nebo solamylu (a případně přimíchat trochu kakaa). Já mám třeba po zásahu sucháčem vlasy skoro hezčí (a určitě tvárnější na různý účesy) než hned po umytí.

Raketko: pokud ti přírodní šampony nijak nevadí a máš problémy jenom s chemií, až tak bych to neřešila, a prostě bych si s sebou na návštěvy tahala nějakej minišamponek poslední záchrany, abys chemii nemusela používat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mays
321-600
321-600


Založen: 19.2.2012
Příspěvky: 338

PříspěvekZaslal: ne březen 22, 2015 10:12 am    Předmět: Citovat

No, mi se právě mastǐ na těch spáncích, na ostatních místech teda taky, ale míň. Ale šlo vlastně o to, proč ty vlasy nechávat dýl, když už nejsou hezký. Mi teda nevadí je mít dlouho, nebaví mě mytí. A sucháč nevím no, po domácím mě kouše hlava, tak bych možná mohla zkusit kupovaný. Každopádně dík za radu Smile
_________________
Diamond on a landmine waiting to explode...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne březen 22, 2015 9:42 pm    Předmět: Citovat

Není zač. Wink A s tím sucháčem je to celkem divný, mně ty domácí přišly jako nejšetrnější - ale je možný, že jak máš ty vlasy na rozdíl od mě hodně hustý, tak se ty práškový sucháče prostě hodně špatně vyčešou tak, aby tam žádnej prášek nezbyl. Snad by to mohlo bejt lepší s těma kupovanejma sprejovejma. Držím palce s experimentama. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raketka
321-600
321-600


Založen: 19.6.2010
Příspěvky: 474

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2015 6:54 am    Předmět: Citovat

Titania: Děkuju, jsem jen přemýšlela, jestli to nemůže být nějaký problém protože to fakt je někdy opravdu hrozné, ale dělá mi to jen chemie.
Minišamponek tahám, ale mám v něm furt ještě chemičtější šampon ze dřívějška. Právě jsem to pozorovala jen párkrát a to že to může být tou chemií mi nějak nedocházelo, když jsem ten samej šampon dřív používala pravidělně, klidně na každodenní mytí a nic mi to nedělalo.

Ještě teda aby to nebylo uplně OT tak jsem právě ten interval mytí začala prodlužovat jak jsme se přestěhovali. Protože ve městě mi prostě připadalo, že ty vlasy jsou špinavé a je potřeba je mýt každý den, navíc přírodnější šampony mi přišly že vubec nepění a tu hlavu pořádně neumyjou. Teď mi vlasy špinavé nepříjdou, tak myju jen když se začnou mastit. Výhoda je, že maštění začíná na temeni hlavy, tak to není vidět když si udělám culík nebo drdol, takže když je nejhůř vydržely i týden, to už ale začla pokožka kousat a svědit. Moje vlasy jsou poměrně suché, takže když se mastnota roznese kančákem, tak vcucne do těch suchých délek a je to lepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 121, 122, 123, 124, 125  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.