Jak se zbavit henny/skvrn od henny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 131, 132, 133, 134, 135, 136  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1399bc32833f755ad97246b5959fecb6Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
XSTAL009
0-7
0-7


Založen: 8.9.2016
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt září 15, 2016 8:43 pm    Předmět: Citovat

Tak sem konecne docetla cele vlakno a poctive si vypisovala nebo kopirovala texty toho co vypadalo uzitecne, takze kdo je linej cist to cely tady je shrnuti....
Jak se zbavit henny:
Zabaly z oleju, kokosoveho mleka, jogurtu, medu. Pridat do samponu jedlou sodu. Octovy zabal (smichat vodu s octem, nechat 20 minut pudobit). Po myti oplachovat vlasy odvarem z hermanku. Splachovat vlasy citronovou stavou. Krem od Avonu pro jemne zesvetleni - blond prouzky?. Tip: Mě teda spolehlivě vždycky hennu o dost stáhne avokádo + kys.smetana + citron + oleje + med... taky můžeš zkusit. Citronova stava s 3% peroxidem. Kondicioner pro suche a poskozene vlasy od balei. Chlorovana voda (zajit si do bazenu). Udělala jsem si masku z bílého jogurtu, vymačkala jsem tam pulku citronu, lžíci medu, pár kapek ricinového a kokosového oleje. Nechala asi hodinu a pul, potom jsem to smyla šamponem HD do kterého jsem přidala lžicku jedlé sody. Maska na vlasy gestil worder. Stahovac barvy: ColourB4 Hair Colour Remover, nebo color oops ( forums.longhaircommunity.com/showthread.php?s=caf689736078e6f1bc8d0254ef7f6dc0&t=85463). Splachovat vlasy odvarem z hermanku a stavou z citronu. směs 1 lžíce medu, 1 lžíce olivového oleje, 1 lžičky skořice a naředila jsem to vlažnou vodou na objem asi 250 ml. To jsem napleskala na vlhké vlasy a nechala hodinu působit pod ručníkem. Maska na vlasy mil mil. Primichavat do masek skorici. Rada balea pro blond vlasy. Ricinovy olej. Jedla soda s octem. Návod: 3% peroxid (takový ten v černé lahvičce z lékárny), pytlík jedlé sody a trocha šamponu

Smíchej šampon s pytlíkem jedlé sody, soda se v troše šamponu dobře rozmíchá a bude z toho takovvé těstíčko. Nanes to na suché vlasy a zahřej fénem.
Ted' pramen po prameni polívej vlasy peroxidem a jakoby barvu stahuj od kořínků po konečky. Dělej to nad umyvadlem. Sampon panthenol od altermed. Zkoušel někdo tu metodu s rozdrcenými tabletkami vitaminu C a šamponem (to smíchat, napatlat na hlavu a nechat půl hodiny až hodinu, myslím)? Podle LHC by to mělo dost dobře fungovat... umyt vlasy pripravkem na nadobi frosh s aloe vera.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
XSTAL009
0-7
0-7


Založen: 8.9.2016
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt září 15, 2016 9:02 pm    Předmět: Citovat

Jinak hlasim, ze sem se heny z velke casti zbavila. Moje prirodni barva je mysi blond, kterou sem dlouha leta barvila na peroxidni blond. Po tom sem na to hodila hennu a hennovala rok a pul, pul roku sem pouzivala medenou hennecolor a predtim uz nevim co, neco v podobnem odstinu. Vzdy sem henila cele delky, cca kazde tri tydny. Henny se zbavuju uz 4 mesice jak chemickou, tak prirodni cestou. Kvalita to odnesla silenym zpusobem, takze pro toho kdo se nechce zbavit henny za kazdou cenu to neni. Pouzila sem asi 4x barvu v odstinu platinova blond, dale pouzivala zesvetlujici sprej s peroxidem u kteryho sem vypotrebovala jednu lahvicku. Tyhle drastarny dycky pomohli, ale dycky to odnesli vlasy. Z prirodnich veci nejvic asi pomahala jedla soda (vysledek znatelny hned po pouziti, ale vlasum se nelibila) a kokosovy olej (vysledek neznatelny hned, ale pouzivam ho denne hlavne na konce a tam uz sem cista blondyna), dale sem zkousela med ale v kombinaci se sodou, tak nevim jestli pomohla soda ci med....ted uz mam horejsky, kde sem mela mene vrstev uplne blondate a konce kde sem mela pred hennou chemii blondaty s tim, ze kdyz ty vlasy dam k porovnani k horejskum na primym slunci a poradne to zkoumam lehke naznaky henny tam furt sou. Ale stred, kde byla henna na prirodnich vlasech je stale nazrzly a ne a ne se toho zbavit....tak snad to nekdy povoly Very Happy Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Darkea
0-7
0-7


Založen: 27.3.2016
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2016 7:12 am    Předmět: Z rudé měděné na zrz Citovat

Ahojt holky, já bych měla dotaz ani ne jak se henny zbavit spíš jestli je možné ji trochu upravit. Včera jsem použila měděnou hennu (indian natural henna bio) a i když jsem se ptala na prodejně, zda mi to nechytne moc do ruda, samozřejmě že chytlo a hodně, což se mi vůbec nelíbí Sad je možné nějakým způsobem stáhnout ten rudý odstín aby místo měděné rudé zůstala měděná zrz? O zrzavý odstín mi totiž šlo, všechny ostatní předchozí barvení (i když s jinou hennou, měděná od Five Five) mi chytla vždy do zrz (tedy kromě poslendních dvou barvení, kdy mi chytla nějak do zelena, což jsem řešila v jiném vláknu).

Všichni říkají, že ta rudá vypadá moc hezky, ale já se v ní vůbec necítím a opravdu bych raději více oranžovou zrz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wnaty
81-160
81-160


Založen: 13.4.2016
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2016 7:49 am    Předmět: Re: Z rudé měděné na zrz Citovat

Darkea napsal:
Ahojt holky, já bych měla dotaz ani ne jak se henny zbavit spíš jestli je možné ji trochu upravit. Včera jsem použila měděnou hennu (indian natural henna bio) a i když jsem se ptala na prodejně, zda mi to nechytne moc do ruda, samozřejmě že chytlo a hodně, což se mi vůbec nelíbí Sad je možné nějakým způsobem stáhnout ten rudý odstín aby místo měděné rudé zůstala měděná zrz? O zrzavý odstín mi totiž šlo, všechny ostatní předchozí barvení (i když s jinou hennou, měděná od Five Five) mi chytla vždy do zrz (tedy kromě poslendních dvou barvení, kdy mi chytla nějak do zelena, což jsem řešila v jiném vláknu).

Všichni říkají, že ta rudá vypadá moc hezky, ale já se v ní vůbec necítím a opravdu bych raději více oranžovou zrz


Tybrďo, to je gól. A mě henny chytají hlavně zrzavě a já chcu rudou Very Happy. To máme pech. Zkus vlasové zábaly s větším množstvím citrónové šťávy, používej masky a kondicionéry, nebo jogurtové zábaly. Vše by mělo hennu stahovat. A obvykle henna světlá do zrz, ta rudá by neměla držet silně a dlouho. A kdybys to náhodou přepískla, dotónuj to Lamdou (ta mi vlasy natónovala do takové právě té měděné).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Darkea
0-7
0-7


Založen: 27.3.2016
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2016 7:54 am    Předmět: Citovat

Ta rudá je asi taková jako máš na profilovce Wink není to samo zářivě rudá, ale na mne je to prostě moc Sad

Vyzkouším ten citron... a co třeba ocet?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2016 8:05 am    Předmět: Citovat

Ocet vetsinou smrdi Smile

Jinak jak pise Wnaty ... jogurtove zabaly, olejove zabaly, urcite na to nedavat dalsi vrstvu henny ( !!!!! )
Driv tu byly skvele ohlasy i na Gestil Wonder, pripadne Head'n'Shoulders, ze oba stahovaly hennu (do urcite miry).

Pripadne pokud mas vlasy jinak v poradku, slaboucky citronperoxid by taky mohl pomoci (vlasy budou trosku vysusene, ale s odbarvovanim se to v zadnem pripade neda srovnat).

Tak ci tak, necekej zazraky v radu dni .... budu drzet palce Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wnaty
81-160
81-160


Založen: 13.4.2016
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2016 10:27 am    Předmět: Citovat

Darkea napsal:
Ta rudá je asi taková jako máš na profilovce Wink není to samo zářivě rudá, ale na mne je to prostě moc Sad

Vyzkouším ten citron... a co třeba ocet?


Tu fotku jsem pořídila po svém prvním barvení, za pár dní už jsem byla zrz. Mě červená většinou chytne na chvilku a pak mám do dalšího barvení zrz vlasy Very Happy. Což mě štve, vhtěla bych sytou rudou - bordó. Jinak pokud jsi hennovala nedávno, zkus si vlasy často mít nějakým agresivnějším šamponem - trochu to stáhneš a zabráníš další oxidaci do červené.
S tím octem nevím, ale zkus si koupit jablečný a dělat s ním oplachy po sprše, jakože kondicionér- - ten tolik nesmrdí a vyčuchne. Zkazit tím nemůžeš nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Darkea
0-7
0-7


Založen: 27.3.2016
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po září 19, 2016 9:22 am    Předmět: Citovat

Peroxid, ani ten nejslabší rozhodně dávat nechci, hennovala jsem právě proto, že jsme měla po létě vlasy hodně zničené, takže kvůli regeneraci.
Nechci to ani jinak agresívně stahovat, spíš jen jestli neexistuje nějaký tríček aby to přirozeně zrezlo. Dnes cestuji domů a zkusím citrón a nějaký ten jogurt Very Happy
to Jitt: ocet zas až tak nesmrdí na vlasech, nebo spíš vůbec. Ještě rok zpátky jsem vlasy myla jenom sodou a octem a žádný octový zápach na vlasech nebyl Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po září 19, 2016 9:28 am    Předmět: Citovat

Ja sodu s octem zkousela taky, taky jsem kdysi davala ocet i do henny a uznavam ze henna prebije "vse", ovsem citit ocet v koupelne jeste nasledujici dny ... nic moc Laughing (to jsem ale bydlela v panelaku, uznavam, tam se vetra fakt blbe).

Krom toho, citron je kyselejsi, ma nizsi PH.

Obavam se ale, ze bez nejake vetsi "drastarny" (jako vymyvani) se to ale moc neobejde ... i jogurt/olej maji sve limity Sad
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Darkea
0-7
0-7


Založen: 27.3.2016
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po září 19, 2016 9:45 am    Předmět: Citovat

No jak říkám, všem kolem se to líbí, jen já bych místo do ruda měla více zrzavou... takže zas až tak moc to hrotit nebudu a časem se to snad stejně vymyje (i když se bojím že ten červený pigment už na vlasech zůstane Sad
Hennuji tak 2x za rok, takže do příště času dost Very Happy

Jen by mne ještě zajímalo... proč jogurt?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 131, 132, 133, 134, 135, 136  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.