Cestování a dovoz surovin
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=503d5c99c1a5501867b6142a3a1737deZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: ne duben 13, 2008 1:27 pm    Předmět: Citovat

Llucy napsal:

No krásně moc ne... mám-li mluvit za sebe. Navíc kolikrát když lidi potřebují vypadat do práce trochu reprezentativně, tak v kostýmku na kole to dost dobře nejde... Wink

No, záleží, co člověk dělá a jaké má v práci podmínky na to, aby se zcivilizoval Wink A taky na tom, zda jede přes kopce Very Happy Na praxi jsem jezdila do 15 km vzdáleného města, s sebou jsem vzala věci na převlečení (v dresu se jezdí přece jen nejlíp) a dalo se. Znám takových lidí víc, ale je jisté, že se to nedá očekávat plošně. Ale to jsem Sammaela trošku škádlila Wink Ať si každý jezdí, čím chce.
Snažím se nicméně trochu přemluvit švagra, který jezdí cekem 30 km denně v autě sám (do města, kam něco jezdí každou chvilku, není to žádný zapadákov se dvěma autobusy denně), aby použil vlak či bus, ale zatím marně Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: ne duben 13, 2008 1:57 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Snažím se nicméně trochu přemluvit švagra, který jezdí cekem 30 km denně v autě sám (do města, kam něco jezdí každou chvilku, není to žádný zapadákov se dvěma autobusy denně), aby použil vlak či bus, ale zatím marně Sad


No, abych pravdu řekla, ani se mu nedivím. Já dojíždím teď každý den autem 80 km (taky sama)a i když je to někdy náročné, vlakem už bych nejezdila, zabralo mně to moc času, domů jsem se dostala v noci a ráno ve 4 jsem vstávala. 30 km není moc, ale stejně ho chápu, že jede raději autem. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: ne duben 13, 2008 2:19 pm    Předmět: Citovat

Llucy napsal:
No, abych pravdu řekla, ani se mu nedivím. Já dojíždím teď každý den autem 80 km (taky sama)a i když je to někdy náročné, vlakem už bych nejezdila, zabralo mně to moc času, domů jsem se dostala v noci a ráno ve 4 jsem vstávala. 30 km není moc, ale stejně ho chápu, že jede raději autem. Wink

Uznávám, že Tvých 80 km je hodně a celkem se Ti nedivím, ale pro švagra je to 30 km celkem, takže 15 km jedna cesta. Kolegyně jezdí totéž opačným směrem a sice si občas stěžuje, ale není to taková hrůza, jedna cesta zabere necelých 20 minut busem, cca 30 vlakem, navíc takto jezdí spousta lidí. Je fakt, že jsem dost ovlivněná tím, že jsme doma nikdy neměli auto, takže nám ani nic jiného nezbývalo. Můj taťka třeba jezdil posledních 10 let předdůchodem do práce 70 km vlakem tam a totéž zpět - jen cestováním strávil denně okolo 4 hodin a najel 140 km, to bych tedy nedávala (ale co člověku zbývá, že, v 50 se prácě hledá setsakra špatně).
Nechci nikoho nutit jezdit MHD (nebo na kole), ale myslím si, že těch pár kilometrů se zvládnout dá. Delší trasy jsou trochu něco jiného, ale často se dá domluvit s nějakými kolegy a jezdit společně, ne každý svým autem (vím, že tu jsou pak argumenty, že na sobě ti lidé musí být závislí atd. atd., ale proveditelné to je; jiná věc je, když všichni mají auto i jako "pracovní prostředek", je třeba posuzovat situaci od situace).
Abych to shrnula, dnešní množství aut a frekvence provozu mě děsí a myslím si, že kdyby každý udělal jen trošičku, hned by to bylo lepší. Ale jsem asi přílišná idealistka, že? Very Happy
Asi bych tuto diskusi ukončila, myslím, že své argumenty vzájemně respektujeme, jen jsme prostě každá/ý v jiné situaci a máme jiný názor Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: ne duben 13, 2008 2:29 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: ne duben 13, 2008 6:09 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:

Uznávám, že Tvých 80 km je hodně a celkem se Ti nedivím, ale pro švagra je to 30 km celkem, takže 15 km jedna cesta. Kolegyně jezdí totéž opačným směrem a sice si občas stěžuje, ale není to taková hrůza, jedna cesta zabere necelých 20 minut busem, cca 30 vlakem, navíc takto jezdí spousta lidí. Je fakt, že jsem dost ovlivněná tím, že jsme doma nikdy neměli auto, takže nám ani nic jiného nezbývalo. Můj taťka třeba jezdil posledních 10 let předdůchodem do práce 70 km vlakem tam a totéž zpět - jen cestováním strávil denně okolo 4 hodin a najel 140 km, to bych tedy nedávala (ale co člověku zbývá, že, v 50 se prácě hledá setsakra špatně).
Nechci nikoho nutit jezdit MHD (nebo na kole), ale myslím si, že těch pár kilometrů se zvládnout dá. Delší trasy jsou trochu něco jiného, ale často se dá domluvit s nějakými kolegy a jezdit společně, ne každý svým autem (vím, že tu jsou pak argumenty, že na sobě ti lidé musí být závislí atd. atd., ale proveditelné to je; jiná věc je, když všichni mají auto i jako "pracovní prostředek", je třeba posuzovat situaci od situace).
Abych to shrnula, dnešní množství aut a frekvence provozu mě děsí a myslím si, že kdyby každý udělal jen trošičku, hned by to bylo lepší. Ale jsem asi přílišná idealistka, že? Very Happy
Asi bych tuto diskusi ukončila, myslím, že své argumenty vzájemně respektujeme, jen jsme prostě každá/ý v jiné situaci a máme jiný názor Wink


No, ono taky záleží, jak si kdo představuje svůj život. Pokud odhlédneme od toho, že tvůj taťka by jinak práci těžko sháněl, tak to, co popisuješ mi připadá hodně extrém a šílené. Strávit celý den v práci + na cestě do práce, o to bych vážně neměla zájem. I tak už to dojíždění nějaký čas zabere a já jsem ráda, když mi zbude aspoň chvíle vzít si knížku do ruky (i když v poslední době mi ani na to moc času nezbývá) a počíst si, navíc teď máme spoustu práce na zahradě, máme kočku a psa, tak taky věnovat jim. K čemu potom člověku je, že hypersuperekologický, když má takový život?
S těmi kolegy - no nevím, jestli hodně lidí, kteří dojíždějí, mají kolegy ze stejného nebo podobného místa, já třeba nemám vůbec nikoho takového. Ale zase nemám řidičák, takže se nemůže nikdy stát, že bych jela autem sama... Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: ne duben 13, 2008 6:52 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
S těmi kolegy - no nevím, jestli hodně lidí, kteří dojíždějí, mají kolegy ze stejného nebo podobného místa, já třeba nemám vůbec nikoho takového. Ale zase nemám řidičák, takže se nemůže nikdy stát, že bych jela autem sama... Laughing Laughing Laughing


No, já právě patřím k těm, kteří nemají nikoho, kdo by měl podobnou cestu. Mně by se to hodilo hlavně z ekonomických důvodů, kdyby mě někdo přispěl na benzín, ale bohužel... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: ne duben 13, 2008 7:12 pm    Předmět: Citovat

Já taky nemám řidičák, jezdím všude vlakem, stopem, busem, kolem, lodí...Snažím se vybírat zboží podle toho odkud je, i když někdy mi to nesepne včas.
Párkrát mi někdo nabídl, že mě odveze autem domů, abych nemusela tou hroznou šalinou a pak jsme stáli strašně dlouho v koloně poloprázdných aut a já litovala, že jsem nejela tou sockou...Ale to je po Brně. Za Brno zatím jít bydlet nemůžeme právě proto, že spojení je hodně slabé a kdybych se po desáté neměla šanci dostat domů, dost by mi to vadilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: ne duben 13, 2008 7:19 pm    Předmět: Citovat

Koukám, že já asi nejsem normální, protože já si život bez řidičáku už vůbec neumím představit... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: ne duben 13, 2008 7:22 pm    Předmět: Citovat

Llucy napsal:
Koukám, že já asi nejsem normální, protože já si život bez řidičáku už vůbec neumím představit... Embarassed

No já si právě sebe za volantem raději nepředstavuju Embarassed Kolo je na mě tak akorát Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: ne duben 13, 2008 8:13 pm    Předmět: Citovat

Day napsal:
Já taky nemám řidičák, jezdím všude vlakem, stopem, busem, kolem, lodí...Snažím se vybírat zboží podle toho odkud je, i když někdy mi to nesepne včas.
Párkrát mi někdo nabídl, že mě odveze autem domů, abych nemusela tou hroznou šalinou a pak jsme stáli strašně dlouho v koloně poloprázdných aut a já litovala, že jsem nejela tou sockou...Ale to je po Brně. Za Brno zatím jít bydlet nemůžeme právě proto, že spojení je hodně slabé a kdybych se po desáté neměla šanci dostat domů, dost by mi to vadilo.


Dani, k tomu slouží spojení zvané "ožraláček", které ve vybrané dny jede i po půlnoci Smile

Mávám ze Zastávky u Brna Smile))

a.
_________________
DlouheVlasy.cz!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.