Je "chemická" kosmetika zdraví škodlivá???
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5f61490b988f5150ce634e1950228b6fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Kosmetiku používám
výhradně přírodní věci (na obličej, tělo, vlasy, dekorativní kosmetiku)
14%
 14%  [ 21 ]
výhradně chemii
5%
 5%  [ 8 ]
přírodní věci vše kromě dekorativní kosmetiky
17%
 17%  [ 25 ]
Něco přírodní, něco chemii, co se zrovna namane
61%
 61%  [ 87 ]
Celkem hlasů : 141

Autor Zpráva
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 5:37 pm    Předmět: Re: Je "chemická" kosmetika zdraví škodlivá??? Citovat

Deather666 napsal:
Mal som aj Salvia a Breza,a hroza...


Fakt? To je snad jediný šampon, po kterém mě tak hrozně nesvědí hlava...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deather666
321-600
321-600


Založen: 28.7.2007
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 5:46 pm    Předmět: Re: Je "chemická" kosmetika zdraví škodlivá??? Citovat

Llucy napsal:
Deather666 napsal:
Mal som aj Salvia a Breza,a hroza...


Fakt? To je snad jediný šampon, po kterém mě tak hrozně nesvědí hlava...


Vazne,ja som ho zobral s tym,ze si vyliecim svrbivu pokozku..A vlasy som mal po nom dost splasnute,a svrbenie neustalo....A nemas po nom splasnute vlasy??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 6:04 pm    Předmět: Citovat

Llucy napsal:
Já si myslím, že trend "vše přírodní je zdravé, vše chemické je špatné" je opravdu hlavně trend dnešní doby. Osobně si myslím, že pravda je někde uprostřed. Pokud se používá všeho s mírou, nemyslím si, že chemická kosmetika bude mít až tak negativní účinek, jak tvrdí výrobci přírodní kosmetiky. Na druhou stranu i přemíra přírodní kosmetiky dokáže napáchat více škody než užitku, tato kosmetika může být pro někoho dráždivější díky koncentracím bylinek nebo vonných olejů... Já používám hodně přírodní kosmetiku, na vlasy i na obličej, vyhovuje mi, střídám ji s méně přírodní Wellou (na vlasy) a na obličej mám ještě nepřírodní mastičku z lékárny... Wink

Jojo, tak nějak to vidím taky. Nicméně si myslím, že éteráky, kterými se ovoňuje přírodní kosmetika, budou méně dráždivé než syntetické parfemace (i vlastní zkušenost mi to potvrzuje). Je jasné, že alergik by se měl svému alergenu či nějakému jinému potenciálnímu alergenu (heřmánku apod.) vyhýbat, ale je otázka, zda nové alergie nevzniknou intenzivním používáním něčeho jiného, že?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 6:11 pm    Předmět: Citovat

já třeba četla hodně reakcí,že používaly dr.hausku a po pár měsících začly mít vyrážky,svědění a tak..takže i ta příroda není až tak uplně ono.. já osobně používám obojí - i přírodu i chemii. na vlasy střídám a na obličej taky (tam hlavně ale lancome a clinique a musim říct, že jsem fakt spokojena s ostatní kosmetikou to vůbec nelze srovnat)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Breberka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 838

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 6:25 pm    Předmět: Citovat

ja pouzivam chemii a prirodu tak pul na pul;) ted se chystam (teda ona uz to je delsi dobu) na nakup prirodniho samponu Stesti baronky(i kdyz jsem nekde cetla, ze neni uplne prirodni), ale me to nevadi;)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 7:26 pm    Předmět: Citovat

kalakai napsal:
já třeba četla hodně reakcí,že používaly dr.hausku a po pár měsících začly mít vyrážky,svědění a tak..takže i ta příroda není až tak uplně ono..


No právě, taky jsem to slyšela Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 8:53 pm    Předmět: Citovat

takze ciste můj pohled se shoduje s tím co tu citovala blondzrzka a verim tomu a popravde i me zkusenosti mi samotne ukázaly že prirodni veci mi sedi a chemie skodi Cool ale jak rikam,je to ciste z mych zkusenosti a cemu verim,nehlede na to ze podstatnejsi pro me je,ze prirodni vyrobky mene zatezuji zivotni prostredi a mam jistotu,ze nebyly testovane na zviratech,to je pro me to nejdulezitejsi.Ja jsem asi klikar v tomhle smeru,ale proste to tak je i vune prirodni kosmetiky mi vic sedi nez drogerka,z ty je mi vetsinou blbe,jen kolem projdu.
A k ankete na vrchu,ja kupuju opravdu vse do puntiku prirodni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: út duben 15, 2008 6:44 am    Předmět: Citovat

No, já jsem zástance principu předběžné opatrnosti a jednoduchosti. Vnitřně je mi bližší "přírodní", ale vůbec si nejsem jistá, že kosmetika, která dnes nese všechny možné certifikáty a je označována za "čistě přírodní" je opravdu tak ekologická a neškodná. Spíš věřím, že ano, ale pochybnosti mám, a ne malé.

Když si přečtu složení nepřírodní kosmetiky, tak to vypadá opravdu děsivě, ale je to proto, že nerozumím tomu, co čtu. Nic si pod chemickým názvem nepředstavím. Ale neznamená to automaticky, že to musí zdraví škodlivá látka! Když bude ve složení "sůl", tak se nad tím nepozastavím (ani mě nenapadne přemýšlet jaká sůl), ale když tam bude "chlorid sodný", tak si pomyslím, co to tam dávají za svinstvo. Smile Je to celkem stupidní, ale na mě to opravdu tak působí.
Na druhou stranu se nevyznám ani v bylinkách, ale tolik vím, že některé můžou dělat paseku na játra, některým se musí vyhýbat těhotné ženy, apod. Takže se snažím oprostit od pohledu, že přírodní rovná se vždy to nejbezpečnější a nejlepší.
A taky nevím, proč bych na jednu stranu neměla věřit klinickým a dermatologickým kontrolám, kterými prochází "chemická" kosmetika, ale na druhou slepě věřit všemu, co nese značku "bdih" nebo bio zebru, že je to o.k.
Nicméně, protože tomu nerozumím, tak se snažím používat kosmetiky co nejméně. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: út duben 15, 2008 7:18 am    Předmět: Citovat

A ještě jeden pohled:
Upřímně doznávám, že bych nepoznala, zda se jedná o přírodní nebo nepřírodní kosmetiku, kdyby byly ve stejných lahvičkách. (Samozřejmě pokud by to nebyly typické drogerijní parfemace.)
A trochu mi vadí, když se tady bavíme o nějakém "určitě přírodním" výrobku, a hodně lidí ho chválí, jak je úžasný. A pak se zjistí, že zase až tak přírodní není a najednou je ticho anebo říkáme, "že to zas tak nevadí". Typická ukázka toho, že nám nejde v prvé řadě o přírodu, ale jenom o nás...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: út duben 15, 2008 7:47 am    Předmět: Citovat

2sarahpentium: Hm. teda já nevim odkud jsi, ale u nás to objednávali přes hlavního dodavatele. to se ani nekoukli do počítače jestli to nemůžou objednat?Já k tomu přišla omylem. Jedna zákaznicr si u nás objednala tři balení. Chvíli jsem to prohlížela a pak poprosila holky at mi to taky vemou Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.