Je "chemická" kosmetika zdraví škodlivá???
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e1a78055c0dc0045c2e4acc94a259632Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Kosmetiku používám
výhradně přírodní věci (na obličej, tělo, vlasy, dekorativní kosmetiku)
14%
 14%  [ 21 ]
výhradně chemii
5%
 5%  [ 8 ]
přírodní věci vše kromě dekorativní kosmetiky
17%
 17%  [ 25 ]
Něco přírodní, něco chemii, co se zrovna namane
61%
 61%  [ 87 ]
Celkem hlasů : 141

Autor Zpráva
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út duben 15, 2008 8:06 am    Předmět: Citovat

Tereza napsal:
A ještě jeden pohled:
Upřímně doznávám, že bych nepoznala, zda se jedná o přírodní nebo nepřírodní kosmetiku, kdyby byly ve stejných lahvičkách. (Samozřejmě pokud by to nebyly typické drogerijní parfemace.)
.


No, já nevím, ale to by všechno fakt jedině muselo být nějak úplně zbavené vůně, protože mně se zdá, že ty vůně jsou právě hodně odlišné u "přírodních" a "nepřírodních" věcí. To jsem na tom právě podbně jako Vílka, protože, co jsem začala kupovat deodoranty od Lavery, začala mi většina těch drogerijních parfému celkem nevonět...Rolling Eyes
A často i ta konzistence se liší. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: út duben 15, 2008 8:19 am    Předmět: Citovat

No, mě taky drogerijní věci už nevoní. Smile
Ale když si vezmu třeba šampon Alverde ibišek a aloe, tak bych nepoznala, jestli to je nebo není přírodní vůně. Stejně jako pleťová voda Alverde vs. Ryor. Stejně jako krém od La Roche Posay, a krém od Lavery. Spousta syntetických vůní voní úplně "přírodně" a neškolený nos nemá šanci to rozeznat. Četla jsem o tom zajímavý článek o výrobě parfémů a rozhovor s ženou-"nosem" nějakého slavného francouzského výrobce parfémů (už si nepamatuju jméno).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: út duben 15, 2008 8:21 am    Předmět: Citovat

A konzistence? Mám tekutý krystal Santé a fakt se neliší od jiných tekutých "kuliček". Nebo konzistence šamponů je taky stejná, stejně jako barevnost. Konzistence pleťových mlék a vod a krémů taky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út duben 15, 2008 8:51 am    Předmět: Citovat

Tereza napsal:
A konzistence? Mám tekutý krystal Santé a fakt se neliší od jiných tekutých "kuliček". Nebo konzistence šamponů je taky stejná, stejně jako barevnost. Konzistence pleťových mlék a vod a krémů taky...


Právě, že ta konzistence, třeba u šamponů Lavery je trochu jiná Wink aspoň mně to tak připadá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út duben 15, 2008 8:53 am    Předmět: Citovat

Tereza napsal:
No, mě taky drogerijní věci už nevoní. Smile
Ale když si vezmu třeba šampon Alverde ibišek a aloe, tak bych nepoznala, jestli to je nebo není přírodní vůně. Stejně jako pleťová voda Alverde vs. Ryor. Stejně jako krém od La Roche Posay, a krém od Lavery. Spousta syntetických vůní voní úplně "přírodně" a neškolený nos nemá šanci to rozeznat. Četla jsem o tom zajímavý článek o výrobě parfémů a rozhovor s ženou-"nosem" nějakého slavného francouzského výrobce parfémů (už si nepamatuju jméno).


Hmm, tak já nevím, ale mně se prostě zdá, že ty vůně jsou jiné... Nevím, jak přesně to popsat, ale většinou tam cítím takový ostro-nahořklý tón, jaký jsem nikdy u žádné syntetické vůně necítila... Embarassed Embarassed Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: út duben 15, 2008 9:14 am    Předmět: Citovat

Tereza napsal:
A konzistence? Mám tekutý krystal Santé a fakt se neliší od jiných tekutých "kuliček". Nebo konzistence šamponů je taky stejná, stejně jako barevnost. Konzistence pleťových mlék a vod a krémů taky...

Jojo, já mám zase tuto kuličku od Sante a klidně bych podle vůně přísahala, že je to Nivea nebo něco takového Laughing (doufám, že není! Very Happy). Ale třeba šampóny, které jsem měla, měly sice klasickou konzistenci, ale vůni úplně jinou.


Naposledy upravil Herminka dne út duben 15, 2008 9:21 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: út duben 15, 2008 9:16 am    Předmět: Citovat

já si teda koupila kuličku od lavery tu bílou a něco mi tam děsně vadí a ještě to kurna nefunguje:(
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: út duben 15, 2008 10:22 am    Předmět: Citovat

Ach jo, co si pak má chudák malý hypochondr vybrat... Crying or Very sad
Takže- chemie může obsahovat škodliviny (konzervanty, ropné deriváty...)
Příroda ale může taky škodit, jak tu někdo psal na játra a pod. koneckondů, rulík je taky přírodní Twisted Evil

Jen doufám, že výrobky kupované ve velkých, kontrolovaných řetězcích (DM, Schlecker) by měly mít aspoň nějaké zdravotní testy a tedy by snad neměli škodit. Asi je dobré kosmetiku střídat (proházet jedy Smile )... Ach jo Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: út duben 15, 2008 10:41 am    Předmět: Citovat

jak tak koukám na ten dotazník ..tak je pozitivní,že nikdo (zatím) nepoužívá jenom chemii SmileVery Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út duben 15, 2008 10:44 am    Předmět: Citovat

kalakai napsal:
jak tak koukám na ten dotazník ..tak je pozitivní,že nikdo (zatím) nepoužívá jenom chemii SmileVery Happy


Spíš bych řekla, že se leckdo bojí přiznat... Laughing Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.