lapacho
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3f479462e81c32a9d8083156c99ebd7bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
eetynka
321-600
321-600


Založen: 5.2.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: so duben 19, 2008 9:17 pm    Předmět: lapacho Citovat

akosi neviem najst vlakno s cajmi, tak zakladam nove. ja som pocula iba ake je dobre a na co vsetko sa pouziva, ale teraz som precitala toto: http://www.drugdigest.org/DD/PrintablePages/herbMonograph/0,11475,552793,00.html
je to po anglicky. no proste tam pisu, aj ze sa tymi chemickymi latkami v nom da predavkovat a moze sposobit anemiu... je to pravda? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: so duben 19, 2008 9:21 pm    Předmět: Citovat

Je pravda, že dlouhodobé a neustálé pití čajů může vést až k anémii. Nemohu si teď vzpomenout, na jakém principu čaje na ty krvinky působí, ale četla jsem o tom. Ale jedná se však o to, že by se - hlavně zelených čajů - nemělo vypít 3 litry denně, v rozumném množství to neškodí. Ale na pozoru by se měli mít především ti, kteří na chudokrevnost nebo nedostatek železa trpí, u těch se to může při těch přemírách čajů projevit, u zdravých lidí ani tak ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eetynka
321-600
321-600


Založen: 5.2.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: so duben 19, 2008 9:35 pm    Předmět: Citovat

no prave. niekde pisu, ze ma obsahuje zelezo a potom ze anemia.. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lillypad
161-320
161-320


Založen: 15.2.2008
Příspěvky: 168

PříspěvekZaslal: so duben 19, 2008 9:41 pm    Předmět: Citovat

Zelený čaj i lapacho obsahují železo, ale když piješ hodně zeleného čaje(nebo i černého) tak se železo z potravy špatně vstřebává, proto by se to nemělo přehánět. A s lapachem by to mělo být podobné. V normových dávkách pomůže, ale pak spíše škodí, tak je to asi u všech čajů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eetynka
321-600
321-600


Založen: 5.2.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: so duben 19, 2008 9:47 pm    Předmět: Citovat

aha, tak tak to je. dakujem lillypad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: so duben 19, 2008 9:50 pm    Předmět: Citovat

noo já piji býlí čaj. a amémii jsem v pubertě měla pořádnou-to sem pila černý. naštěstí se dostanu tak ke dvoum šálkům denně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: so duben 19, 2008 10:40 pm    Předmět: Citovat

Kathory napsal:
Je pravda, že dlouhodobé a neustálé pití čajů může vést až k anémii. Nemohu si teď vzpomenout, na jakém principu čaje na ty krvinky působí, ale četla jsem o tom. Ale jedná se však o to, že by se - hlavně zelených čajů - nemělo vypít 3 litry denně, v rozumném množství to neškodí. Ale na pozoru by se měli mít především ti, kteří na chudokrevnost nebo nedostatek železa trpí, u těch se to může při těch přemírách čajů projevit, u zdravých lidí ani tak ne.



jsem rada, ze pises, ze je to pravda. teda ted jsem si uvedomila, ze jsem asi uplne blba Confused o nizkem tlaku jsi se nezminovala Embarassed lapacho mi nic nedela, ale nepiju ho tak casto. a zeleny caj uz nemuzu pit vubec. mozna to tedy je tim nedostatkem zeleza a ne nizkym tlakem. dekuju, ze jsem si to jen nevsugerovala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: ne duben 20, 2008 7:24 am    Předmět: Citovat

a mě zas na nízký tlak zelený čaj doktorka doporučila..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne duben 20, 2008 7:40 am    Předmět: Citovat

a já zelený čaj piju, neměla bych černý a ovocný, ale mám ráda i bylinkový a Roibosy, takže to střídám, asi nejjistější je holt bezbublatá voda..ale ještě nikdo mi teda nikdy neřekl, že se dá zeleným čajem propít k anémii... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: ne duben 20, 2008 9:13 am    Předmět: Citovat

Mě teda taky nikdy nenapadlo, že se dá zeleným čajem propít k anémii Shocked A to ho piju docela často, průměrně za den vypiju jednu půllitrovou konvičku. Roibosy a ovocné mi nějak přestaly chutnat, takže teď piju většinou zelené Rolling Eyes A jako malá jsem byla chudokrevná, tak teda nevim, no.. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.