lapacho
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=59e2a67e465330c0b810cc81f8a9aeb3Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: ne duben 20, 2008 2:48 pm    Předmět: Citovat

Sammael napsal:
Sakra já ho dokážu i ty 2 litry vypít Embarassed
Asi uberu a budu ho pít trochu méně Mad

Platí tahle škodlivost i u iných byliných čajů? např. heřmánek,meduňka a u ovocných?
Doufám že ne protože já doma piju už snad jen čaje Evil or Very Mad


To si myslím že není dobrý, pít jenom čaje... říkala mi to jedna léčitelka, že pro ledviny je jediným opravdovým odpočinkem čistá voda. Mělo by se jí vypít alespoň litr a půl denně, údajně, plus k tomu to další - čaje atd. Protože přesto že čaj je přírodní, tak jsou v něm chemické látky, které tělo musí zpracovávat, a to je namáhavé. Přestože jsou ty chemické látky zdravé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sammael
161-320
161-320


Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 168

PříspěvekZaslal: ne duben 20, 2008 6:24 pm    Předmět: Citovat

Já ho už teď nepiju jako dřív...naštěstí...

V práci jsem schopný vypít třeba 5 litrů vody..to pak čůram jak nezavřený Laughing

ikdyž v pos. době si doma do lahve udělám citonádu (voda,citronová šťáva a místo cukru dávám med) když to vypiju...cca po těch 3 hodinách tak si natočím vodu..zase 2 l.. a takhle to mám každý den ..+ k tomu dám doma ještě tak litr až dva různých čajů..ovocné i byliné...
mno já o pitný režim nouzi nemám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne duben 20, 2008 8:54 pm    Předmět: Citovat

Teda Sammaeli, 5 litrů? nemáš cukrovku nebo něco? to se mi zdá, že je fakt hodně, bohužel nedokážů odůvodnit proč, ale ty 2 litry denně by měli bohatě stačit..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Forest_fay
81-160
81-160


Založen: 30.3.2008
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: ne duben 20, 2008 10:43 pm    Předmět: Citovat

Hmm, ja som nastastie leniva si robit privela caju denne(mam len relativne male hrnecky=) a to kym by som naskladala viac ako liter...
ale... nemate skusenosti s roznymi filtrami na vodovodnu vodu?Smile nechcem kupit len tak nieco nevyskusane. Bezna(kohutikova) voda mi velmi nechuti a denne by som vypila aj cez 1,5 litra vody, coz je na PET flase dost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sammael
161-320
161-320


Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 168

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 4:13 am    Předmět: Citovat

Janie...
proč cukrovku? Mám totiž vyzkoušený že když vypiju tolik vody tak mam potom více energie a tu v práci vážně hodně potřebuju....
a taky mam i lepší náladu a cítím se celkově lépe
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 8:09 am    Předmět: Citovat

Sammael napsal:
Janie...
proč cukrovku? Mám totiž vyzkoušený že když vypiju tolik vody tak mam potom více energie a tu v práci vážně hodně potřebuju....
a taky mam i lepší náladu a cítím se celkově lépe


Tak to potom jo, já jen že u nějakýho druhu cukrovky je příznak abnormální žízeň, ale ty to piješ z toho důvodu, že ti to dodá energii, tak se omlouvám Embarassed
tady zajímavý článek o vodě Smile http://www.magazinzdravi.cz/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=113

tady ještě článek o tom, kolik by se mělo pít http://www.e-stranka.cz/regenerace/2003/08/_vyziva.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 11:19 am    Předmět: Citovat

ví m že je to OT, ale máš namysli disbetes inzipidus, cukrovku žíznivku. Moc nepříjemné
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 3:07 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
ví m že je to OT, ale máš namysli disbetes inzipidus, cukrovku žíznivku. Moc nepříjemné


wensdy, to bude asi ono Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 3:54 pm    Předmět: Citovat

žíznivka je myslím něco trochu jiného. Teda jako jo, musíš pořád pít, ale je to spíš kvůli tomu, že z tebe jde pořád voda ven (porucha ve vylučování hormonu adiuretinu, který ovlivňuje zpětné vstřebávání vody z ledvin do těla). Takže člověk s žíznivkou chodí každou chvilku na záchod, pořád z něho teče voda, takže to samozřejmě musí neustále dopíjet.
U klasické cukrovky (diabetes mellitus) jde zas o hormon inzulin, no to je docela známé, tak to nebudu rozebírat, ale mimojiné člověk s cukrovkou mívá taky větší žízeň než normálně Wink

Omlouvám se za to poučování, minulý týden jsem z toho psala písemku, tak teď dělám chytrou Wink Kdyžtak mě opravte, jestli píšu nějaké blbosti :-[
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 4:06 pm    Předmět: Citovat

myslím, že máš pravdu, probírali jsme to u vylučovacího ústrojí.... ale to už je dávno... Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.