Bolest pokožky hlavy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=87b4d30571ba01cd4c893a4c0512dd5bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: pá září 12, 2008 7:27 am    Předmět: Citovat

Tak ráno je to lepší, ale děsím se, kdy se to zas vrátí... Panthenol jsem taky zkoušela, nepomohl. A ono to právě bolí, i když na to nešahám. Když na to jen letmo šáhnu, tak běda... Nevím no. Přemýšlela jsem, že to bude ve škáře a ne přímo na pokožce hlavy. Těžko říct. Každopádně je ta bolest dost srovnatelná s tím, jako když někomu rvou (delší dobu) vlasy z hlavy Evil or Very Mad Asi to bude tím podzimem, že se ochladilo Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: pá září 12, 2008 9:12 am    Předmět: Citovat

Sad Ach jo, Kath, doufám, že to brzy přejde. Myslíš, že jako jsou někteří lidé přecitlivělí na změnu počasí, že je bolí klouby, nebo tak něco, že by to mohlo mít vliv i na tohle??
Tak držím palce! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: pá září 12, 2008 9:21 am    Předmět: Citovat

Mně se to začalo dělat, když jsem si loni v zimě spálila pokožku na hlavě mrazem. Nenosím totiž čepky Embarassed když je velký mráz, tak jen kapuce, a jak jsem šla do divadla (a bylo -15°C), tak jsem neměla ani tu kapuci a jak jsem přišla domů, bolelo to tak, že jsem normálně řvala bolestí Embarassed Very Happy No a od té doby se to vrací, když se jen trochu změní počasí Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: pá září 12, 2008 9:43 am    Předmět: Citovat

Sad To je pěkně blbý, doufám, že to aspoň časem odezní. Každopádně si pořiď nějakého pěkného kulíška na letošní zimu.
Mně už se to ťuk ťuk dlouho nestalo. Taky mně ta hlava loni někdy po novém roce bolela, (doktorka mi samozřejmě nepomohla, jen blbě čučela, co že to jako mám za problém). Pak se to uklidnilo, a vrátilo se mi to na pár dní jen jednou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: pá září 12, 2008 9:49 am    Předmět: Citovat

No věřím tomu, že to jednou přejde... Že to třeba v té škáře zůstalo ještě "zmražené" z loňské zimy a když je výkyv, tak se to začne roztápět a měnit. No nevím, snad časem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Valkira
321-600
321-600


Založen: 23.7.2008
Příspěvky: 405

PříspěvekZaslal: pá září 12, 2008 11:22 am    Předmět: Citovat

To mne moc mrzí, Kath. Je to vážně síla...
Je možné, ze to je opravdu následek mrazu. Možná se ti tam udělaly omrzliny a ty sis toho tehdy nevšimla. Jestli sis pak hlavu umyla horkou vodou, vše se ještě zhoršilo. Škoda je, že jsi čekala tak dlouho. Všechny tyhle věci se lépe léčí, když jsou čerstvé.

Moje mamka měla v mládí jednou omrzlé nohy, nenapadlo ji, co to je a dala si nohy do horké lázně... celý život má od té doby problémy s kůží i nehty na nohou. Pomaličku se to zlepšovalo a teď po třiceti letech to už má dobré. Nehty i pokožku.

Chce to pomoci pokožce se zregenerovat. Vyhojit poškození. Myslím si, že by nebylo špatné zkusit na to propolis. Pokud nemáš alergii, nebo nejsi citlivá na včelí produkty. Propolis je velmi účinjná látka, kterou používají včely k obraně v úlu před infekcemi, parazity a tak dále. Má velké hojibé schopnosti. Doporučuje se při různých potížích včetně omrzlin. Jinak zabaraňuje i padání vlasů, tak by prospěl i tvému porostu.
Dělají se vlasové vody i šampon.
Začala bych s tím ovšem opatrně. Třeba jen na kousek hlavy, pokud nevíš, jestli nejsi alergická.
Hmm... ale tu vlasovou vodu bych teda zavrhla. Obsahuje alkohol, to by mohlo vše ještě zhoršit. Asi ideální by bylo koupit si propolis kapky. Naředit to s vodou a pokožku tím spláchnout.

Dále můžeš zkusit mateří kašičku. Tentokrát vnitřně. Prodává se lyofilizovaná mateří kašička. Pět ampulek v balení. Rozmícháš to s vodou a vypiješ. Tak obden, víc ne, spíše méně často. Silně to podporuje regeneraci a hojení. Doma to používáme, když jde někdo na operaci, nebo trhání osmiček.
A také bych doporučila přírodní vitamín E. Zdůrazňuji slovo přírodní. Syntetický a přírodní vit. E se dost zásadně liší. Syntetiocký je pouze jedna látka - alfa tokoferol. Přírodní je celkem osm látek, celkově asi 30ti násobná účinnost. Je to výborný antioxidant a působí na hojení i hlubších vrstev pokožky.

http://www.lekarnadomu.cz/zbozi/prirodni-vitamin-e-tbl-30-12802?idkategorie=-1&idvyrobce=_FAV
Tohle je jediný vitamin E ze skutečně přírodního zdroje, o kterém na našem trhu vím. A přehled celkem mám, byla to moje práce. Sama si ho dávám dvakrát do roka jako prevenci a pohlazení organismu. Kdyby ses rozhodla to zkusit, ptej se přímo po tomto. Nenech se lékárnicema uchlácholit na jiný.
_________________
Dnes je dobr?? den na smrt... Tvoji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: pá září 12, 2008 12:08 pm    Předmět: Citovat

Wow, Valki, moc děkuji za tak obsáhlou odpověď Shocked Myslím, že máš pravdu s tou horkou vodou na omrzliny... Já si ten večer totiž pak tu hlavu myla a jinou než velice horkou vodu na sobě nesnesu (vím, že to není zdravé Embarassed ). No a teď se divím, že se děje tohle... Jsem ráda, že se to u maminky spravilo, i když ta doba tedy... Rolling Eyes

Co se týče těch včelích produktů, tohle mě strašně mrzí, protože jsem alergik. Včelí produkty na kůži nesnesu, štípou a dělají se mi vyrážky Sad Ale mám zkušenost hlavně teda s medem. Na vlasech ho mít můžu, ale když ho dám k pokožce nebo na kůži celkově, tak běda Rolling Eyes A o vnitřním užití ani nemůže být řeč Sad Ale propolis a mateří kašičku jsem právě nikdy nezkoušela (už jen kvůli té alergii). Mohla bych to jen testnout, nezabije mě to a zjistím, jestli mi bude vadit i tohle Smile

S tím vitaminem E jsi mě překvapila Shocked Jako chemik bych to měla vědět, ale nevím Rolling Eyes Nevěděla jsem, že jich je víc druhů, brala jsem to jako tokoferol a hotovo Shocked Tak děkuji za tip, po tom přírodním se podívám Smile

Ono je to často v klidu. Mám pocit, že za léto se to ozvalo asi jen 3x. Když to není, tak si to ani neuvědomím, ale když se ta bolest znovu objeví, je to vše zpátky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Valkira
321-600
321-600


Založen: 23.7.2008
Příspěvky: 405

PříspěvekZaslal: pá září 12, 2008 12:39 pm    Předmět: Citovat

Vůbec není zač, Kath.
Léta jsem spolupracovala s farmaceutickým podnikem, zaměření mám na přírodní léčiva a moderní technologie. No a člověk se dostal k lecčemu...

Pokud ti včelí produkty vadí, tak bych to raději ani nezkoušela. Alergie není nic, co by odeznělo, nebo se to dalo "vytrénovat". Zmírní se jen tehdy, pokud se alergenu budeš vyhýbat.
Podívám se po bylinkách, které by na to působily. Určitě se něco najde... příroda je mocná čarodějka. Rostliny a živočichové vytvářejí látky ke svojí ochraně... a my je jen pokorně využíváme.

Dříve se myslelo, že mezi syntetickými a přírodními vitamíny není žádný rozdíl. Prostě látka jako látka. U některých to celkem slušně platí, ale jindy je to velký rozdíl. Zatímco v laborce se vyzíská jedna konkrétní látka a můžeme být rádi, pokud to není racemát. (Ty jako chemik jistě víš Wink ) Tak v přírodě je těch látek mnohem víc. Většinou jsou si chemicky podobné, vyskytují se společně a společně spolu působí - tvz. synergický efekt. Krásný příklad jsou antioxidanty. Proto je velmi dobré používat do potravních doplňků přírodní látky. Tento vitamin E pochází z obilných klíčků. Jsou to tokoferoly a tokotrienoly Wink To jen tak pro zajímavost.

Mrzí mě, že lidé dnes velmi snadno podléhají reklamě... a spousta výrobců nedělá kvalitní preparáty. Když to někdy vidím, jde na mě hrůza.
_________________
Dnes je dobr?? den na smrt... Tvoji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
slunovláska
321-600
321-600


Založen: 17.6.2008
Příspěvky: 409

PříspěvekZaslal: pá září 12, 2008 5:06 pm    Předmět: Citovat

Vím,co to je za bolest,takže tě chápu.Setkala jsem se s tím po hennování.Bolel mě snad každý vlasový kořínek, nemohla jsem si vlasy nijak sepnout,krutě bolela i obyčejná spona, či pérko i zafoukání větru. Trvalo to vždy skoro týden,budilo mě to i v noci. Podotýkám , že předtím jsem nikdy nic takového neměla.Pochopila jsem,že mám velmi citlivou pokožku hlavy a udělala jsem některá opatření. Zkrátila jsem čas hennování asi na 4 hodiny,nedávám ani citronovou,ani pomerančovou šťávu,jen rooibos, med a olej.Omezuju jakékoliv zbytečné manipulace s vlasy,( třeba i aplikaci lopušáku), hennu zásadně vymývám jen kondicionérem a v záklonu. Vše jemně, šetrně. Bahýnko nanáším jen po směru růstu vlasů a účesu - nesnažím se o rozcuch a přehazování vlasů.A mám klid.(zatím, doufám...) Nevím,jestli ti něco z "toho mého" pomůže,ale třeba... (Taky můžeš uvažovat o alergii na nějakou další látku, pokud už jsi alergička- já taky...) Držím ti palce, snažím se poradit, ale každý máme jinou hlavu a pomoct si nakonec každý (bohužel) musí sám...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lilith.2
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 9.7.2008
Příspěvky: 1396

PříspěvekZaslal: pá září 12, 2008 5:49 pm    Předmět: Citovat

jejda Kath,to je hrozný,to ti teda nezávidím! Sad já mám sice taky hodně přecitlivělou pokožku,ale mráz mi hlavu nespálil,a to taky nenosím nic na hlavě!Ale ta bolest,co popisuješ,mě občas taky chytne,ale zase za chvíli sama přejde Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.