Očkování obecně
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 28, 29, 30  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c0e125623d47b0e06c2b819e05c14a0bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
remia
161-320
161-320


Založen: 17.5.2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 4:50 pm    Předmět: Citovat

A.d.é.l. napsal:
Taky mimo téma - chtěla jsem se nechat očkovat proti chřipce. Rolling Eyes Doktorka mi to vysvětlila následovně: I když budete očkovaná, chřipku chytíte. Ale nebude probíhat klasicky, prostě budete unavená, budou Vás bolet klouby, svaly atd.. horečka se vyskytne zřídkakdy. Hm, tak k čemu to je. Rolling Eyes Kolega očkovaný byl a doktorky prognozy jen potvrdil. Tak to do sebe radši preventivně narvu spoustu ovoce...


souhlasím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 4:58 pm    Předmět: Citovat

Zajímavá diskuze...
V poslední době mě rozčiluje, když vidím v časopisech, televizi atd. emotivní reklamy na očkování proti rakovině děložního čípku a proti běžným dětským nemocem (taková ta kombinace proti pneumokokové infekci) zacílené přímo na rodiče - maminky, a to tak, že opravdu chytnou za srdce. Dovedu si představit že taková chudák maminka si bude připadat jako krkavčí matka, když svoje dítě očkovat nenechá. Přijde mi, že těžko rozeznat, co je ještě zdravé a prospěšné a co už je jen byznys a snaha vydělat za každou cenu. Rolling Eyes
Přitom očkování, jak už jste tu psali, nejsou bez rizika... nevím, neznám statistiky, ale řekla bych že riziko vážných komplikací po očkování a vážných komplikací při banálních onemocněních typu zánět středního ucha se nebude od sebe moc lišit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 5:07 pm    Předmět: Citovat

Holky já vám do toho nechci moc kecat, ale to očkování proti chřipce..., no je to očkování proti "pravé chřipce", tedy proti viru. To čemu říkáme "viróza" má za vinu bacil, tedy mikroorganismus, nehledě na to, že vir chřipky je v této republice velmi ojedinělí jev........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
remia
161-320
161-320


Založen: 17.5.2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 5:13 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Holky já vám do toho nechci moc kecat, ale to očkování proti chřipce..., no je to očkování proti "pravé chřipce", tedy proti viru. To čemu říkáme "viróza" má za vinu bacil, tedy mikroorganismus, nehledě na to, že vir chřipky je v této republice velmi ojedinělí jev........


teď přesně nechápu, jak jsi to myslela, jestli je očkování proti chřipce přínosem, nebo naopak. Vir chřipky a tebou zmiňovaný bacil - to budou mikroorganismy oba Smile

Jak jsem psala o té imunitě. Co je lepší, položit se po očkování, nebo položit se s chřipkou? Nejde-li o rizikovou skupinu - tj. děti nebo senioři - měl by se s tím organismus poprat. Paradoxně se očkování proti chřipce doporučuje i lidem s poruchou imunity, na druhou stranu k tomu existují oponenti, že to dělá s tělem s oslabenou imunitou pěknou neplechu. Tak si vyberte Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 5:22 pm    Předmět: Citovat

remia. No já se nechtěla dát do velkého vysvětlování, aby si nikdo nemyslel, že poučuji. Ale když se ptáš:

Bakterie je mikroorganismus
Vir- (část) RNA v obalu. Je "neživý" narozdíl od bakterii přežiji velké mrazy a dokonce prý tak velké teplo jako je na slunci.

Tedy:necháme-li se očkovat proti viru, bakteriím je to ukradené a naopak.
Proti bakteriím máme antibiotika a proti virům antivirotika.

no snad jsem se s tim nějak poprala Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
remia
161-320
161-320


Založen: 17.5.2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 5:25 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
remia. No já se nechtěla dát do velkého vysvětlování, aby si nikdo nemyslel, že poučuji. Ale když se ptáš:

Bakterie je mikroorganismus
Vir- (část) RNA v obalu. Je "neživý" narozdíl od bakterii přežiji velké mrazy a dokonce prý tak velké teplo jako je na slunci.

Tedy:necháme-li se očkovat proti viru, bakteriím je to ukradené a naopak.
Proti bakteriím máme antibiotika a proti virům antivirotika.

no snad jsem se s tim nějak poprala Very Happy


ok, stejně ale pořád nechápu, jestli jsi tím chtěla říct, že je dobré se nechat očkovat, nebo nikoliv Smile (omlouvám se, jestli jsem natvrdlá a ostatním to došlo)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 5:33 pm    Předmět: Citovat

Remia: moc se omlouvám. Já jsem zvyklá probírat tato témata se "zasvěcenými" a já si nějak neuvědomuji co je v podvědomí veřejnosti a co už ne.

ale pokud jde o můj názor. Je to blbost. Proč s e mám očkovat proti viru, kterej jsem nikdy neměla a nikdy ho nejspíš nechytím Question
já mám sníženou imunitu a zatím jsem dycky chytla jen bacily.... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 1:42 pm    Předmět: Citovat

remia napsal:
wensdy napsal:
Holky já vám do toho nechci moc kecat, ale to očkování proti chřipce..., no je to očkování proti "pravé chřipce", tedy proti viru. To čemu říkáme "viróza" má za vinu bacil, tedy mikroorganismus, nehledě na to, že vir chřipky je v této republice velmi ojedinělí jev........


teď přesně nechápu, jak jsi to myslela, jestli je očkování proti chřipce přínosem, nebo naopak. Vir chřipky a tebou zmiňovaný bacil - to budou mikroorganismy oba Smile

Jak jsem psala o té imunitě. Co je lepší, položit se po očkování, nebo položit se s chřipkou? Nejde-li o rizikovou skupinu - tj. děti nebo senioři - měl by se s tím organismus poprat. Paradoxně se očkování proti chřipce doporučuje i lidem s poruchou imunity, na druhou stranu k tomu existují oponenti, že to dělá s tělem s oslabenou imunitou pěknou neplechu. Tak si vyberte Laughing


Hmm, s tou imunitou - náš Kosák má od miminka sníženou imunitu (má to po mně, jako dítě jsem byla pořád nemocná stylem 200 zameškaných hodin za pololetí, každou chvíli nějaký ten zápal plic, máma nepracovala a byla se mnou doma, chudák). Naštěstí se to s věkem postupně lepší. Na očkování chodíme do nějakého speciálního centra, kde jí vždycky zkontrolují protilátky, jestli se předchozí očkování "ujalo". A hlavní zásada je neočkovat živými vakcínami. Člověk zjistí, že některé vakcíny mají i šetrnější variantu (třeba obrna), ale normální člověk, který se po tom nepídí, to neví. Některé vakcíny ovšem šetrnější variantu nemají (tuším spalničky a spol.), takže u Kosáka se to odkládalo, dokud se imunita trochu nevylepšila, aby to zvládla. Co by se stalo, kdyby se očkování vynechalo úplně, jak dnes již praktikují někteří rodiče, netuším. Radši bych to nezkoušela.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 1:52 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:

...Co by se stalo, kdyby se očkování vynechalo úplně, jak dnes již praktikují někteří rodiče, netuším. Radši bych to nezkoušela.

Co tak vím, tak povinné očkování je i podminkou pro přijetí do mateřské školy. Které dítě je nemá, může mít docela problémy se do školky vůbec dostat..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
remia
161-320
161-320


Založen: 17.5.2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 2:01 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Daniela napsal:

...Co by se stalo, kdyby se očkování vynechalo úplně, jak dnes již praktikují někteří rodiče, netuším. Radši bych to nezkoušela.

Co tak vím, tak povinné očkování je i podminkou pro přijetí do mateřské školy. Které dítě je nemá, může mít docela problémy se do školky vůbec dostat..


já nevím, jestli to není i trošku mimo zákon...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 28, 29, 30  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.