Očkování obecně
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29, 30  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=4532232594f24fcb46aa79d426b4d8afZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: čt prosinec 29, 2011 6:19 pm    Předmět: Citovat

Katasko, slyšela jsem o tom, že odděleně naočkuje očkovací centrum v Motole, ale nevím, nakolik je ta informace aktuální. Je docela ironie, že ještě před 7 lety (to byl synovec miminko) byly vakcíny oddělené a hexa za příplatek, a teď by to chtělo rozdělovat spousta rodičů Rolling Eyes
A závidím Ti, že i doktorka souhlasí s odsunem po roce, můj (synův) lékař o tom nechtěl ani slyšet a byla jsem málo asertivní (můj věčný problém Rolling Eyes), tak jsem ráda, že se mi aspoň povedlo ukecat posun z 9 týdnů na 4,5 měsíce. Sice málo, ale lepší než nic. Ale u MMR mám argument, že 15 měsíců je jen nejnižší možná hranice a horní vyhláška nestanovuje, takže prostě napíšu doktorovi žádost o odsun a snad vyhoví snáz než u hexy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: čt prosinec 29, 2011 6:39 pm    Předmět: Citovat

Očkovací centrum v Motole přijímá do své péče pouze vážně nemocné děti, hlavně po transplantacích a onkologicky nemocné, které nemohou být naočkovány běžně. My jsme tam byli, přestože jsme měli doporučení od pediatra, tak jim to nestačilo a nevzali nás. Nicméně se mám dostalo velice zajímavé přednášky na téma očkování a na základě toho jsem se rozhodla, že hexavakcínu teda nikdy. Chtěla jsem po nich naočkovat tetanus, záškrt a obrnu, ale doktorka mi to nedoporučila z toho důvodu, že je to zastaralá vakcína a obsahuje nějakou sloučeninu rtuti, říkala, že by to jako matka svému dítěti nepíchla. Doporučila nám infanrix hib, což je varianta bez žloutenky a obrny, které můžeš doočkovat později, my to doočkovávat nebudem. Náš pediatr s tím souhlasil a tak jsme ve dvou a půl letech zahájili očkování touto vakcínou. Zatím má dvě dávky a v pohodě. Mimochodem pediatr může objednat jakoukoliv vakcínu dostupnou v ČR.
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: čt prosinec 29, 2011 8:15 pm    Předmět: Citovat

Káťo, možná jsi to tu psala - na základě čeho začali Jonáše očkovat až ve 2,5 letech?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: čt prosinec 29, 2011 8:51 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Káťo, možná jsi to tu psala - na základě čeho začali Jonáše očkovat až ve 2,5 letech?


Na základě ničeho Laughing Já jsem prostě nějak neviděla důvod k tomu, podstupovat ho nějakému lékařskému zákroku a to, že to má stát( který pro mne není autorita) za nutné, pro mě nějak nebyl dostatečnej důvod.Blbé vysvětlení, ale tak to zhruba cítím. Ale ono to bylo tak všechno se vším. Jednak měl problémy po porodu, pak jsme běhali po neurologiích, po ORL( divně dýchal a nikdo nevěděl proč), na kardiologii, pak měl reakci na očkování proti TBC, pak byl v jednom kuse nemocný, měsíc co měsíc, stále něco. Takže buď byl nemocný a nešlo to, nebo byl zdravý a já byla šťastná, že je v pořádku a nechtěla jsem to kazit očkováním, protože každá jeho nemoc ( trpěl na vysoké horečky, které nešly srazit) pro mne byla obrovskej stres. Možná, kdyby byl 100% zdravý, tak to neřeším, nebo taky jo, nevím Smile Teď byla fáze, kdy už jsem se toho prostě tak nebála, věřila jsem mu, že to zvládne, byl dlouhodobě bez nemoci a už jsem to hlavně nechtěla řešit, tak jsme do toho šli. Pro nás je aktuální hlavně ten tetanus, máme zahradu hnojenou koňským hnojem. Taky chci, aby mohl do školky.
Jinak nemyslím si, že je to ve 2,5 letech pozdě,řekla bych, že je to tak akorát- před vstupem do kolektivu. Pro mě je zase strašně brzo očkovat několikadenní mimina. U dalších dětí to taky nejspíš odložím na ten druhej rok. Náš doktor mi umožnil rozhodnout si o době očkování sama, chvála mu.
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: čt prosinec 29, 2011 10:22 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
Já jsem prostě nějak neviděla důvod k tomu, podstupovat ho nějakému lékařskému zákroku a to, že to má stát( který pro mne není autorita) za nutné, pro mě nějak nebyl dostatečnej důvod.Blbé vysvětlení, ale tak to zhruba cítím.

Hezky napsáno, cítím to úplně stejně. Já jsem se na tom s doktorkou domluvila na základě toho, že se bojím alergií, jako rodiče jsme alergici oba, Bertík je dosud 100% zdravý a to je taky důvod, proč se mi do něj nechce nic cpát, bojím se, aby se to tím nepokazilo. Na druhou stranu, chci aby měl možnost jít do školky, na školy v přírodě, na tábory (Káťo, to jde i bez povinného očkování na obrnu a žloutenku, když to očkování není komplet?) a nechci se dohadovat s doktorkou, už takhle jsem ráda, že nám vyšla vstříc a chápe moje obavy (byla to asi pátá doktorka, u které jsem zkoušela diskusi o očkování a která radikálně neodmítla odklad).

Hermínko, co je MMR? Když není horní hranice, znamená to, že se dá v podstatě neočkovat? O Infarixu jsem letmo četla, že se s tím snad očkovalo dřív.

Bylo by fajn, kdybych tuhle diskusi mohla vést s doktorkou, třeba budu moct, ale zatím sháním info sama, ať jsem připravená, očekávám totiž, že v květnu nás začne nahánět Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: čt prosinec 29, 2011 10:44 pm    Předmět: Citovat

Katasko, to právě nevím. Ale říkám si, že snad bude mít alespoň nějakou šanci na přijetí, když bude mít naočkováno alespoň něco, nežli když bude úplně bez ničeho. My máme v okolí 5 školek, tak třeba ho do některé přijmou, když dám přihlášku do všech. Taky každá školka to má trochu jinak, co jsem tak slyšela. Jak je to potom se školou v přírodě to netuším, to je ještě daleko.
MMR- očkování proti spalničkám, zarděnkám, příušnicím. Záleží, jak je který doktor aktivní. Někdo vyhoví v posunu bez problémů, někdo ihned hlásí na hygienu nebo dokonce na sociálku. My tohle očkování ještě neřešili a ani ho dávat nechci, v tom mám jasno. Samozřejmě, pokud nepřijde nějaká epidemie.
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: čt prosinec 29, 2011 10:49 pm    Předmět: Citovat

Káťo, děkuju za info, to očkování mi taky nepřišlo životně důležité a pokud u něj není daná nějaká horní hranice, tak ho asi budu hodně zvažovat.
Ono taky hlavně až Berťa půjde za x let do školky, tak to s povinným očkováním může být úplně jinak, doufám v posun k zodpovědnějšímu a opatrnějšímu přístupu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: pá prosinec 30, 2011 9:55 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
Jinak nemyslím si, že je to ve 2,5 letech pozdě,řekla bych, že je to tak akorát- před vstupem do kolektivu. Pro mě je zase strašně brzo očkovat několikadenní mimina. U dalších dětí to taky nejspíš odložím na ten druhej rok. Náš doktor mi umožnil rozhodnout si o době očkování sama, chvála mu.

Já si taky nemyslím, že je to pozdě Wink Očkovat několikadenní nebo i několikatýdenní děti je hrůza. A překvapuje mě třeba u jednoho inteligentního a vzdělaného kamaráda, který říká, že vyhlášku dělají odborníci, kteří vědí, kdy očkovat Rolling Eyes Gratuluju k tomu, že se Ti povedlo očkování takto odložit, jsem děsný srab, že si to nejsem schopna u doktorů obhájit a vydobýt odklad aspoň po tom roce věku Embarassed Snad se mi to povede s tím MMR (mimochodem, myslela jsem, že právě i toto očkování je nutné k přijetí do školky, proto bych ho chtěla začít očkovat před třetím rokem, aby byl aspoň "rozočkovaný").
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: pá prosinec 30, 2011 11:07 pm    Předmět: Citovat

Herminko, to nevím. Možná, že ano. Když nám ho do školky nevezmou, tak tu máme ještě možnost takového dětského koutku, a když ani tam ne, tak se taky nezblázníme.
Já jsem taky hrozně neprůbojná a neasertivní, ale jakmile jde o mé dítě, tak se biju jako lvice. Protože vím, že nikdo jiný to za mě neudělá. A od toho mě taky má. Ale možná to děláš lépe Ty, kdo ví.
Katasko, v to jsem taky doufala, ale zatím se situace okolo očkování zdá být neměnnou. O nějaké dobrovolnosti se neuvažuje, spíš ještě něco přidají, tipovala bych. A docela mi nahnal strach ten návrh zákona o zdravotní péči bez souhlasu pacienta.
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: pá prosinec 30, 2011 11:26 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
Já jsem taky hrozně neprůbojná a neasertivní, ale jakmile jde o mé dítě, tak se biju jako lvice. Protože vím, že nikdo jiný to za mě neudělá. A od toho mě taky má. Ale možná to děláš lépe Ty, kdo ví.
Katasko, v to jsem taky doufala, ale zatím se situace okolo očkování zdá být neměnnou. O nějaké dobrovolnosti se neuvažuje, spíš ještě něco přidají, tipovala bych. A docela mi nahnal strach ten návrh zákona o zdravotní péči bez souhlasu pacienta.

To máš pravdu, že to nikdo jiný neudělá, jsem fakt hrozná a jsem pak na sebe naštvaná, ale v tu chvíli mi to nějak nejde Sad Určitě to nedělám líp.
A taky si myslím, že se žádný posun k dobrovolnosti a opatrnosti nechystá, farmaceutická lobby je pěkně silná, tak se spíš bojím, jestli nezačnou povinně očkovat pneumokoky a kdovíco ještě Rolling Eyes Zákon o péči bez souhlasu mě taky vyděsil, tušíš, v jaké je to fázi?
Přitom si myslím, že pokud by očkování nebylo povinné, proočkovanost by tolik neklesla, protože většina lidí bere očkování jako to nejlepší, co může pro své děti udělat. Byla jsem párkrát svědkem toho, jak se někde v čekárně maminky bavily, jaká je hrůza, že zrušili povinné TBC a ony ho přesto naočkovat nechají. Nehledě k tomu, že by jistě leckdo (troufám si říct většina) ani nevěděl, že to povinné není, a kdyby mu u doktora řekli "Příště naočkujeme to a to", vůbec by se nebránil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29, 30  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.