Zpěv
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hudba a tanec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5912f37e96fdd0a96656b036f07257e5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: st březen 02, 2011 11:51 pm    Předmět: Citovat

Děcka, tak mě napadlo - občas se mi po sborové (tříhodinové) zkoušce, kdy jsem opravdu zpívala naplno, co plíce daly, stává, že mě bolí bránice. Většinou jenom na jedné straně u žeber, ale než to přejde, docela to trvá a říct, že je to nepříjemné, je eufemismus.

Snažím se dýchat právě jakože správně do bránice, netahat nic krkem. Dělám něco špatně?
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ceresnicqa_3
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.2.2010
Příspěvky: 1182

PříspěvekZaslal: čt březen 03, 2011 10:44 am    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
Děcka, tak mě napadlo - občas se mi po sborové (tříhodinové) zkoušce, kdy jsem opravdu zpívala naplno, co plíce daly, stává, že mě bolí bránice. Většinou jenom na jedné straně u žeber, ale než to přejde, docela to trvá a říct, že je to nepříjemné, je eufemismus.

Snažím se dýchat právě jakože správně do bránice, netahat nic krkem. Dělám něco špatně?


mozno by stacilo netlacit na pilu Smile Co som chodila do zboru tak dirigent si myslel ze vsetky baby spievame plnym hlasom ale vsetky sme ficali na falzete.. Medzi 30timi ludmi sa to lahko strati Smile Tak mozno to Very Happy lebo predsa len pri plnom hlase dostavaju hlasivky a takisto aj branica dost zabrat... Rolling Eyes
_________________
Nikdy nebolo tak, aby nemohlo byt este horsie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: čt březen 03, 2011 10:56 am    Předmět: Citovat

No nas tricet byva tak mozna zacatkem roku Laughing vcera bylo treba sopranek asi pet - a tady se jednalo hlavne o pisnicku, co zpivaji jenom baby na sopran-alt, takze bylo treba zapojit kazdy hlas. No a kdyz jsi jeste k tomu jedna z mala, ktera tam chyta takove blbe intervaly, nemuzes jaksi ztisit, ze Confused

Takze myslis, ze je to proste jenom nadmernym namahanim? Teroreticky by to odpovidalo..
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ceresnicqa_3
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.2.2010
Příspěvky: 1182

PříspěvekZaslal: čt březen 03, 2011 7:17 pm    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
No nas tricet byva tak mozna zacatkem roku Laughing vcera bylo treba sopranek asi pet - a tady se jednalo hlavne o pisnicku, co zpivaji jenom baby na sopran-alt, takze bylo treba zapojit kazdy hlas. No a kdyz jsi jeste k tomu jedna z mala, ktera tam chyta takove blbe intervaly, nemuzes jaksi ztisit, ze Confused

Takze myslis, ze je to proste jenom nadmernym namahanim? Teroreticky by to odpovidalo..


no podla mna hej, ved aj branica je tiez len sval.. A ked z nicoho nic zacnes dvihat 100kilovu činku, tak tiez ta bolia svaly na ruke Very Happy cize podla mna nieco na tom bude Smile
_________________
Nikdy nebolo tak, aby nemohlo byt este horsie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: čt březen 03, 2011 7:58 pm    Předmět: Citovat

Tak ja ti nevim, jeden by rek, ze za tech deset sborovych let uz mam aj branicu docela vytrenovanou Very Happy A poslednich par to vychazi i tak, ze kazdy tyden trihodinova zkouska, plus co par tydnu soustredka.

Chm. Jak to teda delaji solovi zpevaci, kteri se do hlasu musi opirat uz z principu? Smile
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MissTeena
81-160
81-160


Založen: 9.7.2010
Příspěvky: 146

PříspěvekZaslal: čt březen 03, 2011 8:29 pm    Předmět: Citovat

Já tedy nevím. Bránici, jak už víte, používám a nikdy mě nebolela. To se musí pěkně z lehka a když do máme ten hlas pěkně pod hladinou hezky dole a zíváme při tom, tak stačí jen maličko ťukat. Občas se sice musí trochu zabrat (někde), ale to v pohodě.
Neposilovala jsi před tím? Nebo jsi jen dlouho nezpívala... nevím Very Happy jako sólista to nemůžu moc posoudit. Ale vím, že sboristé mají tendenci buď zpívat až moc anebo to flákaj a vezou se na vlně Very Happy Wink)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: čt březen 03, 2011 8:53 pm    Předmět: Citovat

MissTeena napsal:
Já tedy nevím. Bránici, jak už víte, používám a nikdy mě nebolela. To se musí pěkně z lehka a když do máme ten hlas pěkně pod hladinou hezky dole a zíváme při tom, tak stačí jen maličko ťukat. Občas se sice musí trochu zabrat (někde), ale to v pohodě.
Neposilovala jsi před tím? Nebo jsi jen dlouho nezpívala... nevím Very Happy jako sólista to nemůžu moc posoudit. Ale vím, že sboristé mají tendenci buď zpívat až moc anebo to flákaj a vezou se na vlně Very Happy Wink)


Ze zásady neposiluju - to patří ke sportu a sportem k trvalé invaliditě. No, jak jsem psala už hore - zpivam pravidelne, akorat jsem musela ted krapet vic zabrat. U nas se neda jen tak vezt, kdyz je nas celkove malo. Bylo by to slyset.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ceresnicqa_3
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.2.2010
Příspěvky: 1182

PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2011 2:31 pm    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
MissTeena napsal:
Já tedy nevím. Bránici, jak už víte, používám a nikdy mě nebolela. To se musí pěkně z lehka a když do máme ten hlas pěkně pod hladinou hezky dole a zíváme při tom, tak stačí jen maličko ťukat. Občas se sice musí trochu zabrat (někde), ale to v pohodě.
Neposilovala jsi před tím? Nebo jsi jen dlouho nezpívala... nevím Very Happy jako sólista to nemůžu moc posoudit. Ale vím, že sboristé mají tendenci buď zpívat až moc anebo to flákaj a vezou se na vlně Very Happy Wink)


Ze zásady neposiluju - to patří ke sportu a sportem k trvalé invaliditě. No, jak jsem psala už hore - zpivam pravidelne, akorat jsem musela ted krapet vic zabrat. U nas se neda jen tak vezt, kdyz je nas celkove malo. Bylo by to slyset.


tiez spievam uz dost dlho,ale ked zatlacim na vyssiu hlasitost, aj mna potom bolia hlasivky.. no ale to je preto ze plnym hlasom spievam len malokedy... Smile
_________________
Nikdy nebolo tak, aby nemohlo byt este horsie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2011 3:55 pm    Předmět: Citovat

Tak když mě bolí hlasivky, to už sama vím, že zpívám zle.

Teďka se cvičí na soutěž dva výborné špeky - Dies Irae od Lukáše a jeden ze 4 žalmů od Tučapského (to si nevzpomenu název) - mám takový pocit, že čím víc takový skladatel chlastá, tím víc se pak sborista nestačí divit, co tam má za intervalové skoky. Jako místama fakt paráda Twisted Evil Laughing
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: po duben 18, 2011 7:41 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem se dneska vydala zapsat do ZUŠ. Myslela jsem, že to bude neskutečný trapas a nebyl, nějak se tam úplně krásně zpívá a nevím, čím to je. Shocked
Akorát nevím, proč mám dělat rovnou druhý cyklus, to kvůli věku, aby se to stihlo? Nějak to nepochopuju, tuší někdo, jak to s tím funguje??
_________________
primifluous = that which flows first
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.