Závislost na sladkém - jak proti ní bojovat?!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 27, 28, 29  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jak jste na tom se sladkostmi?
Sladkosti nutně potřebuji k životu, bez nich bych nevydržel/a snad ani den.
40%
 40%  [ 78 ]
Sladké miluji, ale v případě nutnosti si ho dokážu na čas odepřít.
34%
 34%  [ 66 ]
Sem-tam si dám, ale mám období kdy si na ně ani nevzpomenu.
21%
 21%  [ 41 ]
Nemusím vůbec, sladké není nic pro mě.
1%
 1%  [ 3 ]
Jsem odnaučený cukroholik/cukroholička.
2%
 2%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 192

Autor Zpráva
Karmilla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 1266

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2008 9:30 pm    Předmět: Citovat

skúste si zadať do googlu heslo "glykemický index", myslím, že po tom pochopíte, prečo sladkého nestačí len trochu.. tzv. "rýchle" sacharidy (s vysokým GI) majú za následok výraznejšie zvýšenie cukru v krvi, čomu nasleduje zase zníženie (predstavte si to ako takú sínusoidu s veľkou amplitúdou), zatiaľ čo "pomalé" sacharidy pomáhajú tú hladinu udržať.. toto je len veľmi polopatistické ilustratívne vysvetlenie, predchádza tomu kopa ďalších javov a ten výsledok je omnoho zložitejší, takže ak sú tu nejakí biológovia, dúfam, že ma nezdžubú.
pozrite si článok Mira Veselého http://www.chudnutie-ako.sk/zdrava-vyziva-racionalna/glykemicky-index-potravin/ je to napísané pomerne pochopiteľne, aj ostatné jeho články o chudnutí sú prínosné aj pre nechudnúcich (Miro propaguje chudnutie pomocou zdravej výživy, ktorej pravidlá by sa mali dodržiavať aj po schudnutí), takže myslím, že každý si odtiaľ môže niečo zobrať.

inak k téme ja a sladkosti netreba veľa slov - čokoholik.. ale mám rada skôr tie kvalitnejšie sladkosti (hlavne horkú čokoládu s vysokým obsahom kakaa), ale občas nepohrdnem čímkoľvek sladkým.. hlavne pred a počas menštruácie (vtedy telo naozaj spotrebuje trochu viac energie, preto si aj viac pýta, akurát, že to nie je tak veľa, že by sa dala beztrestne zožrať celá čokoláda a podobne:P).. vtedy trochu zmením jedálniček, proste sladké si tam vedome zakomponujem (na raňajky sladké musli, občas ku kávičke nejaký keks a pod).. na sebe mám vyskúšané, že to je vždy lepšie takto vedome, ako si to odriekať.. praktizujem to tak v podstate stále, a dosť dlho som sa neprežrala (aj to sa mi občas stávalo, ale asi niesom sama.. akurát, že mám trochu citlivejší žalúdok, tak mi to pripomínal ešte pár dní..), je treba sa naučiť žiť so svojím telom a tak nejak sa vzájomne prispôsobovať, potom je aj z toho lepší pocit a psychika, ako vieme, dosť ovplyvňuje aj chute na jedlo, takisto napr. únava (telo vtedy trpí nedostatkom energie a tak si ju pýta hlavne vo forme cukru..), proste treba brať do úvahy všetky tieto faktory a nie len obmedzovanie..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: so květen 03, 2008 11:11 pm    Předmět: Citovat

tak ja jsem zavisla spise na ovoci a cokolade,nez na sladkem celkove Very Happy ale nijak se tim netrapim a prijde mi zbytecne nutit se k necemu a byt z toho spatna..
Ale my jsme to te udelali tak,ze jsme nakoupili nekolik druhu orisku a tabulku vice procentni cokolady(bio z feroveho obchodu).Orisky potrebujeme a takove kvalitni cokolady staci kousicek a nahradi celou tabulku melcne Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nessie
81-160
81-160


Založen: 11.2.2007
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: ne květen 04, 2008 8:43 am    Předmět: Citovat

U mě se střídají dvě období - v prvním se pořád po sladkém sháním a sním ho za pár dní docela dost, v tom druhém sice na něj chuť mám, ale dokážu se udržet....zrovna teď jsem naštěstí v té nemlsné části, na stole mi asi tři dny leží Studentská pečeť a ještě jsem ji nenačala. Nejlepší boj proti tomu je vyhnou se v obchodě regálu se sladkostmi, když už něco mám doma, tak to sním celé, po kouskách to nezvládám. Nebo se s někým rozdělit, aspoň toho nesním tolik Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2008 8:14 pm    Předmět: Citovat

Tereza: Děkuju za tip na knížky, zjistila jsem, že jednu z nich - Francouzky umí žít, mají u nás v knihovně, tak už ji mám doma a vypadá moc dobře, těším se až se začtu. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardin
8-20
8-20


Založen: 17.2.2008
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2008 5:23 pm    Předmět: Re: Závislost na sladkém - jak proti ní bojovat?! Citovat

to Slunéčko - No konkrétně radu nemám, ale můžu poradit, jak jsem se odnaučila jáSmile Ještě donedávna jsem byla schopná doslova "sežrat" na co jsem přišla, to že jsem snědla několik sladkých tyčinek denně, nebo celou čokoládu rozhodně nebyla výjimka. Ale před dvěma měsíci jsem odjela do zahraničí a rozhodla se, že když změna, tak se vším všudy. Jak už tady někdo radil, udělala jsem to samé - nakoupila do zásoby hromadu oříšků, bio müsli a ovoce. No a pak už je to jen o tom, si logicky zdůvodnit, že to přece nepotřebuješ a nechceš, a že by ses akorát cítila vinna, kdyby jsi podlehla..první týden byl špatný, protože jsem si říkala, že když jsem neměla sladký dva dny, tak to přece můžu porušit, že to stejně nevydržím..ale na druhou stranu jsem si říkala že bych byla pěknej srab, kdybych k tomu zase sklouzla. No a nakonec z toho byl týden, měsíc..a nechybí mi to. Co je podle mě důležité - nejez VUBEC sladké (tyčinky, čokolády, atd), to už jsem zkoušela mockrát, v menším mnozštví, zdravější sladké - n-e-e-x-i-s-t-u-j-e, nakonec jsem vždycky snědla vše, po tom zdravějším jsem spořádala to "horší" a byla jsem na tom hůř než jindy. Tak snad ti to k něčemu pomůžeSmile Hodně štěstí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2008 5:30 pm    Předmět: Re: Závislost na sladkém - jak proti ní bojovat?! Citovat

jardin napsal:
Co je podle mě důležité - nejez VUBEC sladké (tyčinky, čokolády, atd), to už jsem zkoušela mockrát, v menším mnozštví, zdravější sladké - n-e-e-x-i-s-t-u-j-e, nakonec jsem vždycky snědla vše, po tom zdravějším jsem spořádala to "horší" a byla jsem na tom hůř než jindy. Tak snad ti to k něčemu pomůžeSmile Hodně štěstí


Jardin, děkuju Ti radu! Já mám podobnou zkušenost jako Ty - podaří-li se mi na delší dobu dát od sladkého pauzu, cítím se fajn, ale jak si něco dám, je to potom zase boj Rolling Eyes přijde mi to docela podobné jako u závislosti na alkoholu - tam se taky říká že kdo jednou odvykne, neměl by už k alkoholu ani čichnout, nebo v tom bude zase lítat. Laughing
Moc ráda bych se naučila zlaté střední cestě, uměřenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2008 5:37 pm    Předmět: Citovat

Jojo, o tu uměřenost se taky snažím. Fakt se mi asi nejvíc osvědčilo v okamžiku, že mám pocit, že jsem se zase poněkud "rozežrala" dát alespoň čtrnáctidenní úplnou pauzu (většinou spíš třítýdenní), ono se to zase dorovná a ta chuť na sladký je menší. Vychází mi to tak na čtvrtletní až půlroční cykly. Zase si odmítám dělat ze života koncentrák a říkat si "už nikdy" - teda pokud by k tomu, samozřejmě, nebyly nějaký závažný zdravotní důvody. I takhle toho sladkýho jím tak desetinu, co kdysi - a je to znát na postavě i na kvasinkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2008 6:13 pm    Předmět: Citovat

Shocked Shocked 14 dní bez sladkého???? Shocked nechápu...to by se mi nikdy nepodařilo...

Já to mám teda docela naopak-když nemám sladké, tak jsem nevrlá a pořád mám na něco chuť. A jak si něco dám, tak mám výčitky jenom minimální, ptz to přebije ten blažený pocit, že jsem si zase dala dobrůtku Razz

Takže jsem asi na odvykání sladkého docela ztracený případ, co? Sad No nevadí, aspoň se mi to zatím jakštakš daří občas nahrazovat oříškama, sušeným ovocem a tak Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Denynka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 1467

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2008 6:42 pm    Předmět: Citovat

Lee napsal:
Jo a jeste jeden prakticky poznatek, ktery je overeny a skutecne funguje (heh to zni jako teleshoping Laughing ) Cim mene sladkosti jis, tim mensi mas na ne chut. Je to jako s kteroukoliv jinou drogou. Ja osobne jsem ve fazi, kdy sladke temer nepotrebuji k zivotu. Proste vim, ze to neni dulezite. A podle meho laickeho nazoru, pro nekoho je cukr a pozitek z nej nahradou za pozitky jine, hure pristupne. Ale jak rikam, tohle je jen nazor. A rozhodne to nemyslim nijak zle Wink

Já jsem se v létě zbláznila a přestala sladké jíst.Stačilo týden a pak jsem na něj úplně zapoměla.Ale ten týden fakt poctivě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2008 9:37 pm    Předmět: Citovat

Titanie, tak to zní moc dobře! Jé, to vyzkouším... 14 dní úplně bez bude sice peklo, ale pokud bych se dostala do čtvrtletních cyklů, to by bylo naopak bájo... dneska jsem si zas dala do nosu: medovník, pak později tribitku a teď večer dvě sangrie, jsem přeslazená a necítím se dobře, chjo. Fakt závislák. Embarassed Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 27, 28, 29  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.