Cukrová depilace
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 42, 43, 44  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=158f89d73fb096165658d39fa0fd972bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
belinda
0-7
0-7


Založen: 12.5.2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út květen 13, 2008 9:08 am    Předmět: Citovat

víla Amálka napsal:
Belinda, ďakujem Very Happy


nemáš za čo dakovať Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: út květen 13, 2008 11:41 am    Předmět: Citovat

já jsem si pořídila tudle, ale nějak mi to kurna nešlo http://wzsystem.cz/products.php?cid=155&pid=1002&highlight=depilace
sem si ale říkala že možná ty chlupy byly krátkéSmile nechám to dorůst a zkusim znovu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
erudiar
41-80
41-80


Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: út květen 13, 2008 3:13 pm    Předmět: Citovat

Protože jsem viděla toto téma, hned jsem musela vyzkoušet tu cukrovou hmotu. U dělala jsem vše podle receptu a dokonce mi to ani neztvrdlo, jen depilování mi nešlo. Asi to chce mít hmotu tak akorát, že? Jenže já nějak nevím jak ji trefit. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: út květen 13, 2008 3:15 pm    Předmět: Citovat

Vařila, zkusila, opařila si jednu nohy, na druhé to drželo jak pes ježa, něco málo to i povyškubávalo, ale asi tolik, co bych do pěti minut povytrhala pinzetou. Nakonec jsem to radši smyla a nepoužitý zbytek dala na koláč jako polevu. Na to to bylo dobré, ale na nohy už nikdy víc!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
erudiar
41-80
41-80


Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: út květen 13, 2008 7:05 pm    Předmět: Citovat

S tím koláčem to není špatný nápad Very Happy Když přišla mamka z práce hned musela lézt do sklenice, kam jsem hmotu vylila a ochutnat a pořád se mě ptala k čemu jsem dělala karamel. Tak jsem ji po záchvatu smíchu řekla, že na depilaci. Stejně mi to nedá a zítra to ještě jednou povařím, nechám vychladnout a zkusím depilovat Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 3:32 pm    Předmět: Citovat

Dneska jsem se stavovala pro hennu v arabským obchůdku v Myslíkově, a našla tam cukrovou pastu na depilaci. Menší balení asi za pade. Tak jsem si řekla, že vyzkouším. Zatím s tím moc neumím (první kus pasty letěl do koše - nějak mi přišlo, že je to moc tuhý, tak jsem tam přidala kapku vody, a skončila totálně olepená,holt blbec), ale pak jsem vzala druhej kousek a postupovala jsem podle návodu, a docela se mi podařilo vcelku obstojně vydepilovat třísla a podpaží. Na nohy to moc nešlo, ale tam mám chloupky nedávno holený, tak jsou možná moc krátký. A taky jsem tu pastu asi mohla trochu víc promasírovat v ruce, jenže já byla celá hrr to zkusit. Ale teď už vím, že v zásadě to jde, akorát to bude chtít víc praxe. A ani to tak děsně nebolí, jak jsem se bála po dávnejch zkušenostech se stroječkem.
Až mi tahle pasta dojde, zkusím asi domácí vaření, už jen pro tu srandu. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 4:31 pm    Předmět: Citovat

a jak potom tu pastu s chloupky sundavate?To se jako da pres to papir a trhne,nebo jak to vubec funguje? Shocked Me to moc laka,ale mam zkusenosti jen se ziletkou Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 4:43 pm    Předmět: Citovat

Mrkni na to video na YouTube, co dávala odkaz Belinda (tý francouzštině taky nerozumím, ale to hnětení hoty a strhávání je tam dost názorný - teda až na to, že tam to fakt umějí a je to v podstatě elegantní, to u mně doma napoprvý fakt nehrozilo). Akorát u tý pasty, co jsem koupila, se nenahřívalo a přidat tam vodu byla asi trochu chyba- i když ten druhej kus mi pak nějak spad do umyvadla a pár kapek se na něj taky dostalo, taky to pak víc lepilo, ale ještě to šlo.
Ono když to v rukách trochu zpracuješ, je to asi jako tužší tuhá modelína, pak to prostě namáčkneš na partie, kde se chceš zbavit chloupků, a jakoby v protisměru prudčejc trhneš. Akorát jsem poněkud zmatená, neboť dost často se uvádí, že tahle pasta se nanáší v protisměru růstu chloupků a strhává se po směru (má to bejt i jedna z výhod oproti vosku), na tý mý krabičce to mají obráceně. Já to patlala ke konci tak nějak už ve všech směrech, jak to šlo - a jakžtakž to šlo. Laughing Cool Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
erudiar
41-80
41-80


Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: pá květen 23, 2008 6:11 am    Předmět: Citovat

Titanio ty jsi šikovná. Já jsem se snažila hníst hmotu a ta konzistence byla celkem dobrá, jenže pak jsem to nanesla na nohy a pořád se mi to lepilo a tak jsem to vzdala. Asi to chce nějaký grif nebo co a nebo jsem úplně levá Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá květen 23, 2008 6:37 am    Předmět: Citovat

Erudiar, já právěže moc šikovná nejsem tak jsem se to napoprvý nějak nedovážila dělat doma, když už jsem se s tou hmotou potkala v tom arabským obchůdku - chtěla jsem zjitit, jakou by to asi mělo mít konzistenci (bylo to překvapivě dost tuhý) a tak, až si to pak budu sama vařit. Cool Wink
Ale nebuď smutná, že se to napoprvý nepovedlo, co jsem tak pročítala anglický stránky na tohle téma, ono je fakt docela těžký trefit tu dobu vaření, a občas to netrefěj ani lidi, co už to dělaj léta. Buď se doporučuje odstavit okamžitě, jak to dostane medovou barvu a začne to hnědnout, jinde zase říkají, že je dobrý koupit si teploměr na karamel a odstavit při 260 stupních Fahrenheita (ani nevím, jestli se teploměr u nás á sehnat, a toho Fahrenheita na celsia jsem byla zatím líná přepočítávat).
JO,a taky jsem vygooglila, že jsou dvě školy "cukrování" - jedna to dělá takový tekutějš, nanese to na kůži příborovým nožem nebo špachtlí, pak na to přloží pruh látky a strhne, druhá provádí to, co je na tom Belindině videu (a to jsem dělala i já). Co se člověk na tom interentu všechno nedozví... Very Happy Shocked Wink
Tak držím palce v dalších vařicích pokusech! Mně to čeká, až doplácám zbytek tý kupovaný pasty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 42, 43, 44  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.