O myších a lidech
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 39, 40, 41  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Cris
321-600
321-600


Založen: 14.12.2006
Příspěvky: 519

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2008 2:55 pm    Předmět: Citovat

Jéje, to je hezký téma. No, potkánky jsme zatím neměli, ale hrozně se mi líbí. Nedávno jsem byla nakupovat našim žvížatům baštu a koukla jsem po klíckách. V jedné se tísnilo osm potkánků, většina se jich prala, no spíš fackovala. Naši osmáčci si taky hrou na fackovanou občas krátí čas. Jen jsem dala ruku ke kleci, huž po mě jeden vystartoval - ale takovým fofrem!, jsem to vůbec nečekala. Tak jdu za prodavačkou a říkám jí, jestli jí nebude vadit, když jim a osmáčkovi, který tam byl vedle chudák samotný, celý opuštěný ... (proč si sakra lidi nedokážou pořizovat osmáky alespoň po dvou, oni samotu fakt hrozně špatně snáší Crying or Very sad ), prostě jestli jí nebude vadit když jim dám pár hrášků. Měla jsem s sebou pár čerstvých lusků. Že prý jí to vadit nebude. Tak jdu s tím hráškem k těm mrňavým ďáblíkům, a takové převtělení čerta v andílka aby pohledal Smile. Ani jeden se nechtěl přiznat, že mě kdy chtěli kousnout Smile. Je to prostě fakt, potkani a osmáci patří mezi nejinteligentnější hlodavce. Jsou hrozně pohotoví, naše sisinky (jak říkáme souhrnem našim osmáčkům) jsou tak chytré, že jsou snad až vyčůrané Laughing Ale nedala bych je ani za nic! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2008 3:05 pm    Předmět: Citovat

to je divný, na tohle téma jsem narazila poprvé, možná taky díky tomu názvu... potkany to ve mně neevokovalo Very Happy
taky chovám, dokonce až moc úspěšně, mám 13 potkanů a je pravda, že co se smrádku týče, zabránit se mu úplně nedá ani při sebevětší snaze...
nejvíc se mi líběj, když spěji jak mičudky, v klubku, hlavu vraženou pod sebou, vypadají pak jako kritrsáci Very Happy
podestýlám obyč pilinama, nikdy s nima nebyl problém, a to mám různý myši s menšíma (tak měsíčníma) přestávkama od mala, počínaje džungarem, přes 5letou laboratorku až po potkany (u nich jsem zakotvila, jsou to nejlepší, co mě mohlo potkat Very Happy ) plus sem tam morčata, a vážně, nikdy jsme neměli problém s uslzenýma očkama nebo čímkoliv podobným. hlavně bratránek je truhlář, i děda byl, takže přísun pilin je zajištěn...
za ty léta musím říct, že nejlepší je chovat asi kluky... a to ve skupince... moji jsou sice bratři, takže od mlada spolu, ale i když to sou buci, moc velký rozepře nemáme, to holky se mi řežou víc, až kolikrát na ně musím bouchat nebo k nim vlízt, aby se uklidnili... sice se nervou do krve, to ne, ale honěj se po celý kleci, pištěj a boxujou se... prostě rámus a bordel Very Happy
jenže holčiny jsou právě hrozný živočichové, nechat je na minutku otevřený bez dozoru, měla bych z pokoje kůlničku (takový čerstvě zalitý kytičky hmmm, hezky se nasměrovat prdelkou ke zdi a hrabééém - a pak to podle toho vypadá). to kluci maj klec normálně otevřenou, propojenou trubkou s akvárkem, ale normálně otevřenou, a neutekli by, ani kdyby je prosil... a vůbec, sou to brouci, hrozný miloušové, vobrovitánský teda Very Happy

a ještě mám vtipnou efinu, dumbo-fuzz, to je takovej muj malej blbečíček, ono asi jak je to zdegenerovaný, tak je to takový ňuňatácký, ale o to je zas víc hodná Very Happy
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Misha
161-320
161-320


Založen: 4.5.2007
Příspěvky: 165

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2008 3:41 pm    Předmět: Citovat

13 krysáčků???! páne jo... u nás bylo maximum pět morčat, teď jsou to tři potkani...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adretea
41-80
41-80


Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2008 3:48 pm    Předmět: Citovat

hiami napsal:
myslite si, ze jim vyhovujou rozpustene vlasy? ja si rikam, ze jsou radsi, protoze se pod ne muzou schovat, kdyz je mam za krkem. ale pak se bojim, ze se nejak zamota a az ji budu sundavat, tak ji treba uskrtim, vykloubi si nozicku..
vcera jsem se namazala kremem od cannadermu a moc z toho voni materidouska. a betynce se to asi moc libilo, porad byla u obliceje a cmuchala Very Happy
no teda my milujeme rozpuštěný vlasy, ještě když se opírám třeba v křesle, tak mi rejdí mezi "domečkem" pod vlasama a opěradlem, skáče z křesla na stůl a tak. Potíž je v tom, že když má chuť si hrát a blbnout, tak mi vlasy překusuje, takže to s rozpuštěnejma moc neprovozuju Smile ale prolejzání volným copem je taky poměrně oblíbená činnost a obvykle se obejde bez kousání Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adretea
41-80
41-80


Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2008 3:55 pm    Předmět: Citovat

Misha napsal:
13 krysáčků???! páne jo... u nás bylo maximum pět morčat, teď jsou to tři potkani...
taky jsem si říkala, že 13 potkáňat je hrozně moc. takovou masu si ani neumím představit Very Happy u mě bylo maximim 6 domácích mazlíčků najednou od morčete až po dva psy Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2008 6:05 pm    Předmět: Citovat

no, je to celkem dost, holky jsou trochu i divočejší právě kvůli tomu množství, nezvládám je tak často tahat a ňuňat, takže třeba nejsou vůbec zvyklý na krk jako byl starej metztli nebo ještě původem štěpánek, ten se mnou šel i do školy a vydržel, což metztli občas taky, ale tyhle... by byl záhul jít se 13 do školy Very Happy a kluci sou zas takový bojácný, strašpytlíci, jak je vemu třeba do postele, tak vůbec nevylezou z pod peřiny, to holky zas rajtujou o sto péro Very Happy
no je to silný kafčo no, ale holt jsem neuhlídala, tak teď hlídám Very Happy nepodařilo se mi je udat a do zverimatu bych ty moje prďochy nedala.... to bych jim nemohla udělat Very Happy
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shahlah
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2007
Příspěvky: 1671

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2008 6:50 pm    Předmět: Citovat

Až teď jsem si všimla, že se přesunuly příspěvky a vytvořilo téma, tímto děkuji správcům @}-,-
My máme doma 4 potkaní holčičky, které se pyšní jmény Batáta, Cibule, Daphne a Slaninka Cool
Jinak na mě by bylo 15 potkanů moc, protože bych se jim všem nemohla stejně věnovat, což by byla škoda, protože potkan je, jak známo, zvíře převelice mazlivé Laughing
Tady jsou naše myší:


Naposledy upravil Shahlah dne pá květen 27, 2011 10:38 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2008 7:02 pm    Předmět: Citovat

Shahlah napsal:

Jinak na mě by bylo 15 potkanů moc, protože bych se jim všem nemohla stejně věnovat, což by byla škoda, protože potkan je, jak známo, zvíře převelice mazlivé Laughing
Tady jsou naše myší:

jj, to je ten problém, ale jak říkám, bylo mi líto je dát do zveráče... každopádně pro příště jsem ponaučena, separace je nejlepší antikoncepce Very Happy
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shahlah
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2007
Příspěvky: 1671

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2008 7:11 pm    Předmět: Citovat

To chápu, do zverimexu bych je taky nedala
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adretea
41-80
41-80


Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2008 7:32 pm    Předmět: Citovat

tiborMel napsal:
no, je to celkem dost, holky jsou trochu i divočejší právě kvůli tomu množství, nezvládám je tak často tahat a ňuňat, takže třeba nejsou vůbec zvyklý na krk jako byl starej metztli nebo ještě původem štěpánek, ten se mnou šel i do školy a vydržel, což metztli občas taky, ale tyhle... by byl záhul jít se 13 do školy Very Happy a kluci sou zas takový bojácný, strašpytlíci, jak je vemu třeba do postele, tak vůbec nevylezou z pod peřiny, to holky zas rajtujou o sto péro Very Happy
no je to silný kafčo no, ale holt jsem neuhlídala, tak teď hlídám Very Happy nepodařilo se mi je udat a do zverimatu bych ty moje prďochy nedala.... to bych jim nemohla udělat Very Happy
tos mi připoměla Smile já jsem Yukiho vzala do školy dvakrát a bylo to bez problémů, on je mazel, takže přebíhal po parapetech mezi lavicema, mazlil se, okusoval sešity a občas někoho pobobčil, což ale většinou nebylo nějak důrazně komentováno. No ale kvůli našemu úkostlivému chemikáři a třídnímu v jedné osobě mám zakázáno nosit Yukiho do školy nejen já, ale i všichni lidi co by chtěli přinést nějakého toho mazlíčka mají útrum. On to nabonzoval ředitelce a ta rozhlasem vyhlásila "neoficiální doporučení" že se do školy zvířata z hygienickejch důvodů nosit nesmějí Very Happy přitom ostatní učitelé z něj byli nadšení, naše češtinářka a vedoucí semináře filozofie ho nedala celou hodinu z ruky a i teď semě ptá, jak s Yukimu daří Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 39, 40, 41  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.