Henna na chemicky barvené vlasy a naopak
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 157, 158, 159 ... 166, 167, 168  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b6607c26da0e619d61971a43ad3daedcZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út červen 02, 2015 3:16 pm    Předmět: Citovat

Hm, tak tohle fakt netuším. Já jsem na hennu přecházela proto, že mi chemie dělala na vlasech paseku, a samotná henna mi vyhovovala natolik, že jsem neměla potřebu zkoumat míň přírodní alternativy. Ale pokud to zesvětluje až o šest odstínů, brala bych to spíš jako klasickou chemku, která hennu viděla z (různě rychle) jedoucího vlaku - ale třeba těm barvám křivdím. Ale pokud tam ta henna fakt je, tak to asi budou mít vychytaný tak, aby tam nebyly činidla a další látky, který jsou pro hennu naprosto nevhodný.
Jo a vlastně jsem jednou hennu s chemií kombinovala (asi po deseti hennováních jsem si v zimě řekla, že by to chtělo něčím víc prozářit, tak jsem si dala klasickou červenou) a problém nebyl v tom,že by to nějak ublížilo vlasům, ono to prostě na tu hennu vůbec nechytlo, jenom na odrosty Ale zase někdo říká, že v poklidu střídá a barví mu obojí, takže buď je to vlasama, nebo kombincí henny s chemií, která je nějak kompatibilní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blondýna_z_Londýna
21-40
21-40


Založen: 26.5.2015
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: út červen 02, 2015 4:34 pm    Předmět: Citovat

Ještě prosim dvě otázky:
Co henna a mořská voda? V jakém stavu jsou vaše vlasy po dovče u moře?
A druhá otázka: jak často hennujete, několikrát do měsíce nebo jen když jsou vidět odrosty??
Děkuju Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: út červen 02, 2015 6:08 pm    Předmět: Citovat

myslím, že mne henna sčasti ochránila vlasy pred soľou a neviem čím všetkým - proste sa po dovolenke kvalita nijako nezmenila... na druhej strane sa celkom dosť v morskej vode vymývala (a to som ju mala už dlhšie zafixovanú) - prvé dni mi z vlasov tiekla mierne oranžová voda

ja som hennovala tak raz mesiac, občas aj zriedkavejšie, a farbila som len odrasty + pár cm ďalej
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2015 5:37 am    Předmět: Citovat

Taky mi henna u moře prospěla, oproti chemickýmu barvení byly po mořský vodě vlasy daleko míň vysušený (a to jsem, z nedostatku sladký vody na lodi, mořskou vodu většinou ani pořádně nevypláchla). Akorát se teda u kořínků, kde bylo henny nejmíň vrstev, vymývala podstatně rychleji než předtím.
S tím barvením - já to teď praktikuju tak jednou za měsíc a půl ale nemám zase tak hrozně výraznej přechod mezi vlastní a hennovou barvou) a šedin taky není až tak moc, takže to nehennování není až tak vidět. Ale kámoška, co měla ten přechod výraznější a ještě jí rostly vlasy, jako divý, musela barvit co čtrnáct dní. Takže je to dost individuální, prostě podle toho, jak to odrůstá (a jak má člověk čas a je línej). Teď na začátku bych, být tebou, asi aspoň dvakrát nebo třikrát po sobě nahennovala celé vlasy, ale jinak je docela dobrá vychytávka střídat hennování celejch vlasů a henování jenom odrostů (prostě plácnout hennu jenom k hlavě). Henna pak nemá takovou tendenci tmavnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blondýna_z_Londýna
21-40
21-40


Založen: 26.5.2015
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2015 7:02 am    Předmět: Citovat

Taky jsem to četla, jen mi to nejde technicky..Když naplácám směs na odrosty a mám jlavu přikrýt igelitem a třeba čepici,tak u kratších vlasů se mi tam nacpou i zbylé vlasy,obtiskne se to i do ostatních. U chemky jsem ty vlasy nechala trčet do vzduchu, ale takhle?? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2015 8:04 am    Předmět: Citovat

Mám vlasy po zadek. nabarvím odrosty, pak udělám drdol, zabalím do igelitu. Vlasy netmavnou. ona se ta henna obtiskne pokaždé někam jinam. A fleky to taky nedělá
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blondýna_z_Londýna
21-40
21-40


Založen: 26.5.2015
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2015 8:07 am    Předmět: Citovat

Super, díky wensdy, jdu to vyzkoušet, mé druhé zbarvení Khadí blond, foto dodám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá červen 05, 2015 10:01 am    Předmět: Citovat

Jojo, taky ty vlasy vždycky "zadrdolím" teda udělám takovej bobek nahoře na hlavě (jinak si nedokážu představit, jak bych ty vlasy pod ten igelit narvala). Ono zase když se ta barva dostane sem tam cákanec dál od hlavy, není to žádná tragédie, žádný výrazný přechody to neudělá (teda pokud člověk nebarví světlounký vlasy na jasně rudou - ale to by zase barvil spíš celý).
A poslední dobou to teda dělám ještě tak, že když napatlám ty odrosty, tak ten zbyteček henny (fakt maličko, už jsem se to množství naučila slušně odhadnout, takže mi moc nezbejvá) smíchám s nějakou bezsilikonovou masoku nebo kondicionérem a napatlám to do dýlek a pak tu misku ještě koncema vytřu. Takže zábal s regenerací mají celý vlasy, ale jenom u hlavy dojde k nějaký výraznější změně). Zatím asi nejlepší metoda, co jsem vyzkoušela.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Iwin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2010
Příspěvky: 866

PříspěvekZaslal: út červen 16, 2015 12:11 am    Předmět: Citovat

Ahoj, už celkem dlouhou dobu přemýšlím o tom, že když mi roky zrzavě hennované vlasy nechcou chytnout na hnědo s hennou, tak bych zkusila přeliv od loreal - casting creme gloss. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli to někdo zkoušel a jestli mu to vůbec na tu hennu chytlo...a jestli to nenadělalo nějakou paseku? Díky za odpovědi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
M!ska!
8-20
8-20


Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2015 12:43 pm    Předmět: Citovat

Iwin napsal:
Ahoj, už celkem dlouhou dobu přemýšlím o tom, že když mi roky zrzavě hennované vlasy nechcou chytnout na hnědo s hennou, tak bych zkusila přeliv od loreal - casting creme gloss. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli to někdo zkoušel a jestli mu to vůbec na tu hennu chytlo...a jestli to nenadělalo nějakou paseku? Díky za odpovědi


Není to teda úplně aktuální, ale zkoušela jsem něco podobného před pár lety a dopadlo to tak, že se mi po jednom umytí ta hnědá casting barva vymyla zpět do zrz. Hennovala jsem před tím čistou hennou Lambda asi rok a půl a po té době už na to nechytlo vůbec nic jiného. Jediné východisko pro změnu barvy bylo ostříhat Smile. Paseku to nenadělalo, ale já mám vlasy dost odolné, teda měla jsem před otěhotněním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 157, 158, 159 ... 166, 167, 168  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.