Jablečný ocet
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 13, 14, 15  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=772266190b3612ac52311550d8628337Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ally
321-600
321-600


Založen: 6.5.2007
Příspěvky: 435

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 8:22 am    Předmět: Citovat

Jj, tiež som čítala, že pôsobí v tele zásadito, teda že pomáha upravovať acidobázickú rovnováhu tým, že znižuje prekyslenosť (ktorou väčšina z nás dnes trpí). Je to podobné ako s citrónom, ktorý hoci chutí kyslo, je jednou z najzásaditejších potravín. Celé sa to ale zmení, pokiaľ sa k octu/citrónu pridá čokoľvek sladké (med, cukor...) - pôsobia naopak kyslo a spôsobujú v tele ďalšie kvasenie...Toľko aspoň moje info, podľa ktorých sa už niekoľko rokov riadim Cool
Zaujímavé info je napr. tu: http://www.sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/strava/ovoce/citrony.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eetynka
321-600
321-600


Založen: 5.2.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 9:47 am    Předmět: Citovat

jaaaaaaaj, tak to je zaujimave. to ja nevedela Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shahlah
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2007
Příspěvky: 1671

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 12:11 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem včera jablečný ocet opět zkusila, ale tentokrát mezi šampónováním a nanesením kondicionéru (jak mi poradila jedna knížka) a s výsledkem jsem spokojená, vlasy jsu posílené, ale nejsou cítit Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaruleee
21-40
21-40


Založen: 13.5.2008
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: ne červen 08, 2008 9:27 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem vedle oplachování vlasů začala taky s konzumací. Že zahání jabl. ocet pocit hladu, to je pravda (bohužel pro mě ne na dost dlouho), jak dalece urychluje metabolismus, to si budu muset asi chvíli počkat, ale jeden pozitivní efekt byl téměř okamžitý - odhleňuje krk, alespoň u mě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: ne červen 08, 2008 9:38 pm    Předmět: Citovat

Jaruleee napsal:
Tak jsem vedle oplachování vlasů začala taky s konzumací. Že zahání jabl. ocet pocit hladu, to je pravda (bohužel pro mě ne na dost dlouho), jak dalece urychluje metabolismus, to si budu muset asi chvíli počkat, ale jeden pozitivní efekt byl téměř okamžitý - odhleňuje krk, alespoň u mě.


tak to je super tip, na ten krk to budu muset ozkouset. uz parkat jsem ho zase vratila do regalu, tak priste uz si ho koupim Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaruleee
21-40
21-40


Založen: 13.5.2008
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2008 3:28 pm    Předmět: Citovat

hiami napsal:
Jaruleee napsal:
Tak jsem vedle oplachování vlasů začala taky s konzumací. Že zahání jabl. ocet pocit hladu, to je pravda (bohužel pro mě ne na dost dlouho), jak dalece urychluje metabolismus, to si budu muset asi chvíli počkat, ale jeden pozitivní efekt byl téměř okamžitý - odhleňuje krk, alespoň u mě.


tak to je super tip, na ten krk to budu muset ozkouset. uz parkat jsem ho zase vratila do regalu, tak priste uz si ho koupim Very Happy


Určitě doporučuju vyzkoušet, když už nic jinýho, může posloužit aspoň do salátu Wink Dobrý proti takovému tomu "h-ehm" odkašlání, které musím obvykle udělat, když chci někoho pozdravit na ulici a nechci svůj pozdrav zachraptět. I při zpěvu mi přišlo, že mám krk čistší (dost trpím na záněty nosohltanu a zahleněnost celkově). Po počáteční nevoli mi dokonce jabl. ocet začal i chutnat Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Misch
161-320
161-320


Založen: 25.8.2008
Příspěvky: 286

PříspěvekZaslal: ne prosinec 07, 2008 9:01 pm    Předmět: Citovat

Asi jednou jsem si s ním po umytí opláchla vlasy, asi dvě lžíce na snad půl litru, už ani nevím, cítila jsem ten smrad dlouho, ale vlasy byly až neuvěřitelně lesklé a velice hebké. Zdály se mi těžší, možná i splihlejší. No, asi to zkusím víckrát Laughing Mamka ho občas pila před jídlem, aby se cítila plnější, já si netroufnu. Fujky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 1:59 am    Předmět: Citovat

mozna se odhodlam a zkusim to, jednou to snad vlasy narusit nemuze.ale co kdyz se mi to zalibi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maudík
321-600
321-600


Založen: 10.6.2008
Příspěvky: 454

PříspěvekZaslal: po prosinec 22, 2008 3:07 pm    Předmět: Citovat

Jsem si taky troufla zkusit ten jablečný ocet..
Chytla jsem takový amok, že nechám ostříhat vlasy, abych se zbavila těch hnusně vysušených, zakudlených a roztřepených konců a začnu nanovo s tím, že budu dávat opravdu jednou týdně nějakou domácí masku na vlasy. Doteď mě to totiž tolik nemotivovalo, když už jsem ty vlasy měla dost poničené
Dala jsem ho trochu do toho zábalu a pak jsem si opláchla nakonec po umytí vlasy vodou s jablečným octem... sice to trošku bylo cítit, jak jsem vylezla ze sprchy, ale na suchých už ani stopy... Mamka mi navíc říkala, že ten ocet je dobrý na pH pokožky, a když já mám mastné vlasy, tak mě to moc zaujalo Smile Musím říct, že s výsledkem jsem byla spokojená
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tanka777
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.7.2008
Příspěvky: 2958

PříspěvekZaslal: po prosinec 22, 2008 4:12 pm    Předmět: Citovat

niekde na nete som citala takyto recept : 5 lyzic jablcneho octu zalejeme teplej vody, prelejeme vlasy, nechame v teple posobit asi hodinu a potom oplachneme vodou.
Celkom zaujmavo to znie, aky mate nazor?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 13, 14, 15  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.