účinnost bylinných čajů
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=47f451fe35f92ce6d2a4adb6eca18aa5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: pá únor 24, 2012 10:01 pm    Předmět: Citovat

Mě máta se zázvorem dost pomohla na kinetózu (špatně v autě) A to hodně - 4 hodinová cesta naprosto v poho, dřív jsem nevydržela dýl jak 20 minut. Je pravda, že jsem jí měla pravděpodobně psychickou a podle toho co jsem slyšela od podobně postižených tak docela lehkou formu Smile
Jinak mátu jsem pila hodně, několikrát denně skoro furt a se srdcem mi to nic nedělalo. Tlak mám kolísavý, často velmi nízký (a to na tolik, že digitál mě odmítá změřit, vypíše cosi o chybně provedeným měření, třeba 5x za sebou). Asi to bude individuální, ale člověk to většinou na sobě pozná - je fakt, že by nepříznivý účinky mohli psát na krabičku, člověk si to nemusí vždycky spojit.

Jinak by mě zajímalo, co je dobrý pít běžně. Rozhodla jsem se seknout s černým čajem, protože jsem schopná vylemtat i 4 litry za den - což o to, moje oblíbená verze je čaj 100 pytlíků za 13 Kč, citron a cukr, takže černej čaj není až takovej problém (kdybych si udělala hrnek pořádnýho vyjde to asi na stejno Very Happy), ale ten cukr - kilo u nás vydrží sotva 2 týdny.
Hodně piju zázvorák a teď jsem si hodně oblíbila lípu (dělám z 2 pytlíčků litr), to by nemělo mít nežádoucí účinky. Co se ještě dá pít ve velkým? Určitě je tu někdo znalejší než já. (ovocný nenene, mám ráda jen ty sypaný, co se dají sníst, jinak do všeho nacpou ibyšek a je z toho hnusnej kyselej blivajz, co potřebuju osladit)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: pá únor 24, 2012 10:23 pm    Předmět: Citovat

Takže jsem vyhrabala zelenou lékárnu (můj poklad, o bylinách hovoří jako o drogách a všechny negativní účinky popsány jest)

Lípa - při nadměrném použití působí lehce projímavě (ach tak, potvrzuji, ale nejde o nějaké průjmy, přijde mi to jako celkem příjemný účinek - asi jako při jezení ovesných vloček a hollandií každý den k snídani). Používá se do směsí při redukční dietě. Má protizánětlivé a močopudné účinky a podporuje chuť k jídlu (to si trochu odporuje s tou dietou, jinak chutě mě docela berou, ale připisuju to pangaminu, naopak lípu piju na zahnání chutí - je i bez slazení celkem sladká). Dobrá na nachlazení. Nemá jiných vedlejších účinků a je vhodná k dlouhodobému užívání.

Máta - pozitivní účinky na nervovou soustavu, mírní bolesti, podporuje trávení, zabraňuje nadýmání, uvolňuje křeče, protizánětlivá, proti průjmu. Zevně na revma a vyrážky. Obsah látek hodně záleží na kvalitě, ale při běžné spotřebě nemá vedlejších účinků. (takže bych se nebála, pokud teda nepozoruju něco jiného - někomu může mentol vadit)

Nicméně stále uvítám tipy co pít běžně (hlavně na prostřídání s tou lípou). Přesnější info si dohledám a klidně ho sem i hodím Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karmilla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 1266

PříspěvekZaslal: pá únor 24, 2012 11:41 pm    Předmět: Citovat

veri: napadol mi rooibos, má medovú až sladkú chuť a naozaj ho netreba sladiť.. a ak si kúpiš ochutený - karamelový alebo vanilkový, tak cukor môžeš hodiť do koša úplne. pri častom pití by vôbec nemal vadiť..

vyber si z tej tvojej zázračnej zelenej knižky, nakúp bylinky a miešaj si svoje zmesi Smile, nech máš zmenu, ak si zvyknutá na cukor a chceš sa ho zbaviť, tak nejaké výraznejšie/voňajúce - šalviu, materinu dúšku.. môžeš aj s tou mätou zmiešať .. na večer medovku alebo mučenku (tá ale veľmi nevonia/nechutí), levanduľu na ukľudnenie, teraz na jar skús žihľavu (kopřivu) na prečistenie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: pá únor 24, 2012 11:55 pm    Předmět: Citovat

No vidíš, rooibos jsem celkem mívala ráda. Minule jsem koukala v čajovně po ovocné (nejvíc se mi líbil nějaký Amore, ale těch údajných afrodisiak jsem se lekla), ale asi si koupím i samotný ten mi taky chutnal (přijde mi nasládlej sám o sobě, i ten čistej, nejsem nějakej cukrmaniak, jen v kombinaci s černý čajem Twisted Evil )

Děkuji za tip, tipy já právě uvítám - zelená lékárna má 300 stran a většinu tvoří právě bylinky co vedlejší účinky mají (a půlka se nedá sehnat). Navíc co se míchání týče, tak od toho jsou jiný fajnšmekři, před tím já mám respekt, člověk fakt může umíchat nebezpečnej koktejl (u míchání se držím ověřeného, co dobře znám a toho moc není Very Happy a kupovaných směsí, doufám, že ví co dělají)

edit: Takže ještě mě zaujala ta mateřídouška, ale přes všechny její klady se nedoporučuje úžívat dlouhodobě, protože může ovlivňovat činnost štítné žlázy Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: so únor 25, 2012 11:03 am    Předmět: Citovat

Rooibos pro změnu snižuje tlak. Nijak brutálně, ale u těch, co jsou i tak poloomdlívací je to dost znát. Já ho kvůli tomu musela úplně vysadit (ok, jednou za měsíc si ho dám)
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvetinka06
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 17.2.2012
Příspěvky: 1277

PříspěvekZaslal: so únor 25, 2012 11:08 am    Předmět: Citovat

Tak ja som čisto čajíková ... máme doma celú skrinku sypaných čajov .... a priateľ pre to nemá moc pochopenie, nevidí v tom neaké extra rozdiely totiž Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
girl.or.element
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.3.2010
Příspěvky: 869

PříspěvekZaslal: so únor 25, 2012 11:10 am    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Rooibos pro změnu snižuje tlak. Nijak brutálně, ale u těch, co jsou i tak poloomdlívací je to dost znát. Já ho kvůli tomu musela úplně vysadit (ok, jednou za měsíc si ho dám)


jeeežiš,k snižuje jo? :/ já mám nízkej tlak jako blázen.. takže ten čaj mužu rovnou vysadit ani nezkoušet, co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvetinka06
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 17.2.2012
Příspěvky: 1277

PříspěvekZaslal: so únor 25, 2012 11:17 am    Předmět: Citovat

Ja mám tiež hodne nízky tlak ... ale roiboss mi vyhovuje, jeden z najoblúbenejších čajov a určite mi ho neznižuje, to by som vedela - akonáhle sa mi len trošku zníži tak sa cítim malátne a je mi na odpadnutie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: so únor 25, 2012 11:54 am    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Rooibos pro změnu snižuje tlak. Nijak brutálně, ale u těch, co jsou i tak poloomdlívací je to dost znát. Já ho kvůli tomu musela úplně vysadit (ok, jednou za měsíc si ho dám)


Aha, já ho dřív pila a nic jsme nepociťovala, no nevím, asi to zkusím a budu se pozorovat. Mě kdyby se tlak snížil, tak už to stejně nikdo nezměří Very Happy (ale je fakt, že nejsem klasickej nízkotlakař, nikdy jsem neomdlela, mám jen slabý zatmění a stříbrný spermie Twisted Evil, několikrát mi naměřili i ukázkový hodnoty - spíš mám málo hustý krve, vysokou srážlivost, takže hlavně do sebe něco nalejt a ředit, ředit, ředit)

Jinak ty bylinky by stály za zvážení udělat téma i na nevlasová použití, jestli tu něco takového není.

Jinak možná by se dalo preventivně rooibos smíchat s trochou něčeho co tlak zvyšuje - černej čaj, guarana, preventivně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
girl.or.element
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.3.2010
Příspěvky: 869

PříspěvekZaslal: so únor 25, 2012 12:04 pm    Předmět: Citovat

verisek napsal:
Bonemína napsal:
Rooibos pro změnu snižuje tlak. Nijak brutálně, ale u těch, co jsou i tak poloomdlívací je to dost znát. Já ho kvůli tomu musela úplně vysadit (ok, jednou za měsíc si ho dám)


Aha, já ho dřív pila a nic jsme nepociťovala, no nevím, asi to zkusím a budu se pozorovat. Mě kdyby se tlak snížil, tak už to stejně nikdo nezměří Very Happy (ale je fakt, že nejsem klasickej nízkotlakař, nikdy jsem neomdlela, mám jen slabý zatmění a stříbrný spermie Twisted Evil, několikrát mi naměřili i ukázkový hodnoty - spíš mám málo hustý krve, vysokou srážlivost, takže hlavně do sebe něco nalejt a ředit, ředit, ředit)

Jinak ty bylinky by stály za zvážení udělat téma i na nevlasová použití, jestli tu něco takového není.

Jinak možná by se dalo preventivně rooibos smíchat s trochou něčeho co tlak zvyšuje - černej čaj, guarana, preventivně.


já ho koupila už namíchanej s rakytníkem, tak třeba by to nemusel bejt takovej driák Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.