Očkování proti klíšťovce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5a87c2193ebf9f0e3a48398cfbbc5e87Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Klíšťová encefalitida a já
Jsem očkovaná
40%
 40%  [ 8 ]
Uvažuji o očkování
15%
 15%  [ 3 ]
Očkování mi přijde zbytečné, nebo jinak nevhodné, dávám si ale na klíšťata pozor-repelenty a pod.
40%
 40%  [ 8 ]
Neřeším, co se má stát, stane se :-D
5%
 5%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 20

Autor Zpráva
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 11:47 am    Předmět: Citovat

felcharka napsal:
Blondorezka napsal:

To je právě můj problém. Z jedné straně lidi, kteří říkají očkovat a z druhé zase jiní, kteří jsou proti tomu. Obojí z řad odborníků. A co si má potom chudák hypochondr vybrat???


Jenže záleží z kterého oboru to odborníci jsou. Garantuju, že naprostá většina epidemiologů a lékařů z infekčního oddělení, tedy lékařů, kteří se s nemocemi přenášenými klíštěty setkávají nejvíc, budou očkování doporučovat. Zatímco obvodní pediatr bude spíš tvrdit, že je to zbytečné - protože on se s těmito nemocemi u svých pacientů nesetká. Věřím těm, kteří mají nesrovnatelně víc zkušeností a informací - tedy infektologům.


Uvažuju, že se očkovat nechám, asi ještě teď v létě. Jenže jelikož plánujeme dobrodružnou dovolenou, je toho očkování víc (no, ještě jedno). Nevadí očkovat dvě věci těsně po sobě? Ty pracuješ ve zdravotnictví, že se tak vyznáš? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hagenne
81-160
81-160


Založen: 7.9.2007
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 11:50 am    Předmět: Citovat

Boreliozu jsem měla, před snad deseti lety, nic moc, ale po pár měsících nebo týdnech jsem se z toho vylízala. Myslím, že jsem většinou času normálně fungovala ve škole, takže to byla asi nějaká lehčí forma, či co, už nevím. Očkovat se nenechám, klíšťata nějak neřeším, vytrhávám je jednoduše rukou a jodisol většinou nemám, takže ani nedesinfikuju. Tak doufám, že se mi to ještě nevymstí, v přírodě lítám docela často, zrovna teď o víkendu jsem si z Kokořínska přivezla tři zakousnutý hnusáky.. Repelenty taky moc nevedu, jsem já vůbec normální?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
felcharka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.5.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 11:55 am    Předmět: Citovat

Blondorezka napsal:


Uvažuju, že se očkovat nechám, asi ještě teď v létě. Jenže jelikož plánujeme dobrodružnou dovolenou, je toho očkování víc (no, ještě jedno). Nevadí očkovat dvě věci těsně po sobě? Ty pracuješ ve zdravotnictví, že se tak vyznáš? Very Happy


Obecně by to vadit nemělo, ale přesné informace by ti měli říct tam, kde tě očkují. Jinak třeba Centrum cestovní medicíny, hygienické stanice, infekční oddělení.....
Jsem medik v páťáku (ale zrovna z infekce sem měla za 3 Embarassed )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 12:05 pm    Předmět: Citovat

Chodím do očkovacího centra v Dittrichově ulici v Praze. Tam jsou snad dobří, ne? Až do druhé dávky očkování bych neměla dostat klíště. Můžeš mi poradit, jak to udělat? Do přírody musím, máme se souborem nasmlouvaná vystoupení. Cpu se b komplexem a používám repelent. Vážně ten b komplex pomáhá? Nebo to mám ještě risknout a počkat do zimy? Jenže při mé smůle...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
felcharka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.5.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 12:18 pm    Předmět: Citovat

Blondorezka napsal:
Chodím do očkovacího centra v Dittrichově ulici v Praze. Tam jsou snad dobří, ne? Až do druhé dávky očkování bych neměla dostat klíště. Můžeš mi poradit, jak to udělat? Do přírody musím, máme se souborem nasmlouvaná vystoupení. Cpu se b komplexem a používám repelent. Vážně ten b komplex pomáhá? Nebo to mám ještě risknout a počkat do zimy? Jenže při mé smůle...


To netuším, jsem z Plzně, ale u očkování mi to přijde dost jedno.
Mezi první a druhou dávkou je jen 14 dní, to není taková hrůza, stačí se pořádně prohlížet. A když to máš ještě posichrované repelentem...
S tím b komplexem... Netuším mechanismus, jakým by to mohlo pomáhat, ale od doby, co dávám našim psům pangamin, mají klíšťat desekrát míň. Ani obojky a kapky nebyly tak účinné. Takže to asi funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 12:40 pm    Předmět: Citovat

felcharka napsal:

Netuším mechanismus, jakým by to mohlo pomáhat, ale od doby, co dávám našim psům pangamin, mají klíšťat desekrát míň. Ani obojky a kapky nebyly tak účinné. Takže to asi funguje.


Prý se přes kůži uvolňuje a to těm malejm zmetkům nevoní....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
felcharka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.5.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 1:36 pm    Předmět: Citovat

sarahpentium napsal:

Prý se přes kůži uvolňuje a to těm malejm zmetkům nevoní....


Jo, to sem někde četla, myslela sem mechanismus na nižší biochem. úrovni, ale děkuju.
Nakonec, vědět to nemusím, hlavně že to funguje. Ale když sem tak zvědavá. ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 5:54 pm    Předmět: Citovat

Já očkovaná jsem už asi od 17ti, a na přeočkování pravidelně chodím - když už jednou protilátky v sobě mám, tak si je chci udržovat, encefalitidy se docela dost bojím a takhle jsem mnohem klidnější.
Ale je fakt že teď se rozmohla další očkování a nad těmi už uvažuju víc, jestli jsou opravdu nutná nebo jestli jde jen o způsob jak dostat z lidí peníze. Možná že kdybych se o očkování proti encefalitidě rozhodovala teď, rozhodla bych se jinak. Těžko říct...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 10:41 pm    Předmět: Citovat

Slunéčko napsal:
Já očkovaná jsem už asi od 17ti, a na přeočkování pravidelně chodím - když už jednou protilátky v sobě mám, tak si je chci udržovat, encefalitidy se docela dost bojím a takhle jsem mnohem klidnější.
Ale je fakt že teď se rozmohla další očkování a nad těmi už uvažuju víc, jestli jsou opravdu nutná nebo jestli jde jen o způsob jak dostat z lidí peníze. Možná že kdybych se o očkování proti encefalitidě rozhodovala teď, rozhodla bych se jinak. Těžko říct...


Moje švagrová pracovala dost dlouho jako sestra na neurologii. Lékaři - neurologové tvrdí, že všechna tahle očkování (encefalitida, chřipka)zanechají vždycky nějaký účinek na nervovém systému a pak jsou z toho trvalé následky, které se můžou projevit až za spoustu let od očkování. Takže já ve svém věku už budu absolvovat jen jednou za deset let tetanovku, možná pneumokoka, ale to jen kvůli povolání, které mám hodně rizikové.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 7:35 am    Předmět: Citovat

To je holt s těmi doktory těžký, opravdu jsem se setkala s tím, že každý vše vidí jinak, prostě jen ten svůj obor a okolo věcí si nevšímají...
já proti klíšťovce očkovaná jsem, protože mám ráda přírodu a jsem v ní každou chvilku, teď jak jsme byli na vodě, lezlo po mně tolik klíšťat, naštěstí se žádný nestihlo přisát, ale vím, jaký jsou následky po encefalitidě (a nic moc teda), takže se radši budu chránit!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.