Očkování proti klíšťovce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d23236bb950a7d3217897e4a6a4a9a72Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Klíšťová encefalitida a já
Jsem očkovaná
40%
 40%  [ 8 ]
Uvažuji o očkování
15%
 15%  [ 3 ]
Očkování mi přijde zbytečné, nebo jinak nevhodné, dávám si ale na klíšťata pozor-repelenty a pod.
40%
 40%  [ 8 ]
Neřeším, co se má stát, stane se :-D
5%
 5%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 20

Autor Zpráva
felcharka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.5.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 10:57 am    Předmět: Citovat

pimpa napsal:


Moje švagrová pracovala dost dlouho jako sestra na neurologii. Lékaři - neurologové tvrdí, že všechna tahle očkování (encefalitida, chřipka)zanechají vždycky nějaký účinek na nervovém systému a pak jsou z toho trvalé následky, které se můžou projevit až za spoustu let od očkování. Takže já ve svém věku už budu absolvovat jen jednou za deset let tetanovku, možná pneumokoka, ale to jen kvůli povolání, které mám hodně rizikové.


Na neurologii jsem chodila na praxi, chci se jí věnovat a kliničtí neurologové nic takového netvrdí, naopak očkování podporují, protože jim pak končí na oddělení ochrnutí lidé s encefalitidou. Přesně takhle se šíří bludy, moje známá říkala, že známý říkal....
Takhle se taky šíří mýty o dětském očkování a lidi rychle zapomínají, že na spalničky se umíralo.
Očkování proti encefalitidě jě bezpečné, rozhodně mnohem méně rizikové než chodit v ČR do přírody bez něj.


Naposledy upravil felcharka dne st červen 11, 2008 11:04 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 11:03 am    Předmět: Citovat

Nějak nechápu to očkování v létě. Neočkuje se, když jsi v nějakém intervalu měla přisáté klíště. Nemůže to být teda nebezpečné? Co když si klíštěte nevšimnu, nechám se naočkovat... To to budou vyhozené peníze, nebo mě to nějak ohrozí, či co? Přemýšlím, jestli do toho jít, jestli ještě teď, nebo tuhle sezonu ještě překlepat s repelenty a b komplexem a nechat to v klidu na zimu... Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
felcharka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.5.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 11:20 am    Předmět: Citovat

něco sem ti našla.

Dojde-li k přisáti klíštěte do 14 dní po podání 1. dávky vakcíny, doporučovalo se u osob starších 14 let bezprostředně nebo nejpozději do 96 hodin zahájit pasivní imunizaci specifickým imunoglobulínem (FSME-Bulin). Tento způsob v současnosti již není možný, neboť specifický imunoglobulín se již nevyrábí. Bylo-li zjištěno přisáté klíště v období mezi podáním první a druhé dávky vakcíny proti klíšťové encefalitidě, druhá dávka se podává zpravidla po 4 týdnech po přisátí klíštěte, pokud nedošlo ke vzniku onemocnění.
Klinické studie a lékařské zkušenosti nepotvrdily obavy z těžšího průběhu tohoto infekčního onemocnění, za předpokladu, že osoba byla krátce před přisátím infikovaného klíštěte neúplně očkovaná.

Takže eventuelní přisátí klíštěte neohrozí ani tebe, ani očkovací schéma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 11:31 am    Předmět: Citovat

A co když budu mít (nevědomky) klíště třeba pár dní před první dávkou? To taky nevadí? Já právě myslím spíš na tu eventualitu, že klíště nenajdu, ale ono někde bude. Surprised To se bohužel taky stává.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
felcharka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.5.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 11:41 am    Předmět: Citovat

No jo, to riziko je tu vždycky, ale je fakt malý. Ale jestli tě to tak trápí, tak se nech očkovat až v zimě. Ale když podle té klinické studie nebyl potvrzen horší průběh onemocnění při nakažení brzo po očkování, myslím, že v opačném gardu by to mělo platit taky.
Výhoda příliš nepřemýšlejících lidí - mě tahle eventualita ani nenapadla, takže sem šla na očkování bez obav v květnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 11:44 am    Předmět: Citovat

Díky moc. V pondělí jdu na preventivní prohlídku, tak se s doktorkou poradím a uvidím, co mi řekne. Když se budu cpát b komplexem a do přírody používat ještě repelent, tak to snad bude OK. Ale uvidím, co se dozvím. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 2:28 pm    Předmět: Citovat

Já jsem vždycky jezdívala ven hodně, každý rok jsem nějaké to klíště měla, ale nikdy mi z toho nic nebylo. Možná jsem měla štěstí - ale každopádně očkování neplánuji, protože teď už jezdím o hodně míň. U nás na chalupě, kam jezdím, je podle mapky zrovna oblast, kde není skoro žádný výskyt infekce.
Pak také jezdím k příbuzným na Moravu, a tam mi přijde srandovní, že kdykoliv jdou na houby, je to jak výprava do džungle - mají takový strach z klíšťat, že chodí v lese jen po cestách a radši nelezou do křoví a doma pak dva dny protřepávají oblečení na zahradě. To už mi přijde jako zbytečná "fobie z přírody" (i když někdo, kdo se setkal s nemocnými encefalitidou, to určitě může vidět jinak) Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 7:31 pm    Předmět: Citovat

felcharka napsal:
pimpa napsal:

Moje švagrová pracovala dost dlouho jako sestra na neurologii. Lékaři - neurologové tvrdí, že všechna tahle očkování (encefalitida, chřipka)zanechají vždycky nějaký účinek na nervovém systému a pak jsou z toho trvalé následky, které se můžou projevit až za spoustu let od očkování. Takže já ve svém věku už budu absolvovat jen jednou za deset let tetanovku, možná pneumokoka, ale to jen kvůli povolání, které mám hodně rizikové.

Na neurologii jsem chodila na praxi, chci se jí věnovat a kliničtí neurologové nic takového netvrdí, naopak očkování podporují, protože jim pak končí na oddělení ochrnutí lidé s encefalitidou. Přesně takhle se šíří bludy, moje známá říkala, že známý říkal....
Takhle se taky šíří mýty o dětském očkování a lidi rychle zapomínají, že na spalničky se umíralo.
Očkování proti encefalitidě jě bezpečné, rozhodně mnohem méně rizikové než chodit v ČR do přírody bez něj.

No já o tomhle nedávno čelta článek v novinách - rozhovor s lékařkou. Byl tam dotaz, zda je vhodné proti klíšťové encefalitidě nechat očkovat dítě 1,5 roku ( tohle udělala i jedna má kamarádka Confused ) Odpověď - naprosto nevhodné, malé děti mají tak nabitý očkovací kalendář, že každé další očkování je pro ně zbytečná zátěž. Očkování proti klíštovce doporučovala hlavně u starších, aktivích lidí.
Hodně jezdíme na Vranovskou přehradu, tam se to klíštaty fakt hemží! Osvědčilo se nám před každou vycházkou nastříkat se Difuzilem proti těmto potvorám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: út červen 17, 2008 1:02 pm    Předmět: Citovat

Tak praktická lékařka si nebyla jistá, jak je to s bezpečností očkování v létě, že se provádí, ale na mé zvídavé otázky proč se teda očkování při přisátí odkládá, když to prý nezpůsobuje horší průběh onemocnění odpověď neznala. Navíc někde to ani neodkládají... Odkázala mě na Bulovku, ať se zeptám tam, že tam lifruje všechno, když si stran klíšťat není jistá. Tak uvidím. Jinak tahle zase očkování obecně doporučuje, je hrozně pečlivá, když koukla na mé strakaté tělíčko, hned se ptala, jestli chodím někam do pigmentové poradny a pod. Jsem z toho trochu jelen, ale asi do toho půjdu, ještě uvidím, co mi řeknou na té Bulovce...
Než do sebe něco napíchám, chci o tom maximum vědět. Objednaná jsem na příští týden, tak mám čas na rozmyšlenou Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: pá červen 27, 2008 7:37 pm    Předmět: Citovat

Takže, třeba se to někomu bude hodit- očkování se při přisátí odkládá jen proto, že je člověk potencionálně nakažen KE,nebo boreliozou, takže by vyhodil z okna pětikilo za očkování. U KE by první dávka ještě nechránila a antibiotika proti borelii by očkování rovněž znehodnotily. Něde na odsunutí ani netrvají. rozhodně to nezpůsobuje těžší průběh KE. To mi řekli v očkovacím centru v Dittrichově ulici v Praze, kde už jsem jednou před dobrodružnější cestou byla. Tak jsem do toho šla, dnes dostala první dávku a za 14 dní jdu na druhou. Mezi tím to s difuzilem a B komplexem snad nějak překlepu, když jsem na to roky kašlala a měla klíště až letos po asi dvou letech. Přeci jen, asi se budu cítit jistějc... Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.