Očkování proti klíšťovce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7a18a774453ea2cda06b469310bb2336Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Klíšťová encefalitida a já
Jsem očkovaná
40%
 40%  [ 8 ]
Uvažuji o očkování
15%
 15%  [ 3 ]
Očkování mi přijde zbytečné, nebo jinak nevhodné, dávám si ale na klíšťata pozor-repelenty a pod.
40%
 40%  [ 8 ]
Neřeším, co se má stát, stane se :-D
5%
 5%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 20

Autor Zpráva
medunka
321-600
321-600


Založen: 31.7.2010
Příspěvky: 367

PříspěvekZaslal: út září 07, 2010 10:51 pm    Předmět: Citovat

Očkování proti klíšťovce mám a doporučuji. Hlavně pokud jezdíte do přírody. Já jsem za celý život chytila klíště jen dvakrát a dvakrát jsem měla boreliózu. Po té první borelióze (bylo mi osm), mě maminka nechala naočkovat proti klíšť. encefalitidě, protože doktorka, co mě léčila na infekčním, jí poučila, jak je to časté a nebezpečné. No, vstupní investice je docela velká, ale pravidelná přeočkování po třech letech některá pojišťovna hradí.
Doufám, že časem bude i očkování proti borelióze. Zatím je snad jenom pro psy. Dost zákeřná nemoc. Nemusí vás nakazit jen dospělé klíště, ale na jaře takové ty nymfy. Ani nemusíte zaznamenat, že ste nejaké klíště měli. Mně se právě tohle stalo při reinfekci, někdy na přelomu února/března a ještě k tomu ve městě (nepamatuji si, že bych někam jela do přírody). No, a přišla jsem na to až na podzim, až byly potíže.
Jinak zdravím kolegyni Felcharku. Jsem medička z páťáku;-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.