Beltine
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Historie
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 5:25 pm    Předmět: Citovat

Dana napsal:
Teď teda nic proti Keltům, jen mě tak napadá, že je zajímavé, jak jsou Keltové u nás populární, ale po Slovanech ani vzdechu Shocked


budu psát obecný názor,platný po roce 1989 a kterým se zásadně neřídím... Keltové , to je něco, co přišlo ze západní Evropy a zase se to tam vrátilo nebo bylo vytlačeno, slované jsou z východu a od jisté doby vše, co přišlo z východu , stojí za ... a jelikož se naše republika snaží dostat do Evropy , samozřejmě té západní, tak ti Keltové jsou taková přirpzená spojnice mezi námi a Západní Evropou...
nejsem obdivovatelem západní Evropy, jsem Čech a o Kelty jsem se začal zajímat v době, kdy se u nás na táboře, po 4 táborech indiánů, nechtělo o indiánech ani slyšet... tenkrát mě zaujala taková útlá knížečka o Keltech od jedné německé autorky a proto jsem se začal o ně zajímat... nejdříve jako o náplň tábora no a pak, když do toho dal člověk již hodně času a energie, tak se to vzalo i vážněji...
kdybych možná četl něco v té době o Slovanech, mohlo to být jiné... Embarassed Twisted Evil Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 8:52 pm    Předmět: Citovat

Kopretina:Proti festivalu jako takovému nic nemám. Ten se bez komerce už dneska neobejde. Ale ve spojení s oslavou Beltine mi to prostě nesedí. Takže kdyby byl v jiném termínu, nejspíš bych se někdy podívat (a hlavně poslechnout) přijel, ale jako náplň beltinového večera si to zkrátka nevyberu.
Fairy: Pokud vím, ty je taky zrovna nemiluješ Smile (párky)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kopretina
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.6.2006
Příspěvky: 765
Bydliště: Plze??

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 9:11 pm    Předmět: Citovat

Vlkun napsal:
Proti festivalu jako takovému nic nemám. Ten se bez komerce už dneska neobejde. Ale ve spojení s oslavou Beltine mi to prostě nesedí. Takže kdyby byl v jiném termínu, nejspíš bych se někdy podívat (a hlavně poslechnout) přijel, ale jako náplň beltinového večera si to zkrátka nevyberu.


Já bych taky byla radši kdyby se to dalo oddělit, festival jako takový a oslava Beltinu...bohužel to není dost dobře možné... Embarassed Vždyť Beltine je moc krásným svátkem, svátkem ohňů, milenců, symboliky, zjevujících se skřítků a jiných úžasných věcí....snažím se užít si svátek i festival, takže se vždycky na část noci někam ztratím, uteču od davu a párků ( Smile ) a jdu rozjímat někam kde můžu být sama...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 9:46 pm    Předmět: Citovat

Fairy: Pokud vím, ty je taky zrovna nemiluješ Smile (párky)[/quote]

Když na chvilku zapomenu na ty kůže a chrupavky a šlachy, co v tom jsou semleté, tak mi některé i chutnají Wink
Návrat nahoru
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 9:50 pm    Předmět: Citovat

Dana napsal:
Teď teda nic proti Keltům, jen mě tak napadá, že je zajímavé, jak jsou Keltové u nás populární, ale po Slovanech ani vzdechu Shocked


My jsme kdysi dělali Slovanskou víkendovku, ale byla to amatéřina. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 10:06 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
Dana napsal:
Teď teda nic proti Keltům, jen mě tak napadá, že je zajímavé, jak jsou Keltové u nás populární, ale po Slovanech ani vzdechu Shocked


My jsme kdysi dělali Slovanskou víkendovku, ale byla to amatéřina. Smile


Danielo, co máš proti amatéřině ? Confused Víš někdy tzv. amatéřina je podstatně lepší než tvz. profesionalita... Twisted Evil ze zkušenosti vím, že pokud člověk něco dělá amatétsky, tak to dělá od srdce, jak se to začíná dělat na tvz. profesionální úrovni, začíná to zavánět komerčností.... i ten největší profesionál na jaké koliv historické období je pouze matarér, který něco trochu ví z toho, co si někde přečetl... nic víc... profesionálové byli ti, kdož v tom období žili.... Twisted Evil Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 10:22 pm    Předmět: Citovat

To Clondyk: Vždyť já proti amatéřině nic nemám, to by člověk nemohl dělat nic. Razz Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 10:24 pm    Předmět: Citovat

Naprosto souhlasím, Clondyku! Amatéři také často dělali věci líp než profesionálové. Vzpomeňte si na Heinricha Schliemanna, a Howarda Cartera a jiné vynikající osobnosti. Mnozí z těch, co něco převratného objevili, vynalezli apod. byli přece "jen" amatéři!
Návrat nahoru
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: út prosinec 05, 2006 5:11 am    Předmět: Citovat

Danielko, Ty jsi napsala ty amatéry tak divně, že to vyznělo tak, že amatér je něco podřadného... proto jsem napsal , co jsem napsal... víš, každý začíná jako amatér a časem doby se "vypracuje" na tzv. "profesionála" a máš pravdu s tím, že bez amatéřiny by nebylo nic... takže amatéři, hlavu vzhůru, protože proferionál je pouze zkušenější amatér..... Laughing Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: út prosinec 05, 2006 11:12 am    Předmět: Citovat

To já tak nemyslela Smile, když my to opravdu patlali hrozně, ale hlavně že nás to bavilo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.