Co nejraději čteme aneb doporučítárna :D
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 191, 192, 193 ... 195, 196, 197  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0c38bd0db6d8dd95016afff49428ee44Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: ne listopad 27, 2016 6:44 pm    Předmět: Citovat

Tak Vejce a já mě nějak nechytlo, ani jsem to nedočetla, čekala jsem větší srandu,a le možná jsem knize nedala šanci na rozjezd.

já se před nějakou dobou pobavila knihou Ladislava Zibury 40 dní pěšky do Jeruzaléma. Byli jsme i na jeho přednášce a super (na základě té jsem pak přečetla knihu)

Dále jsem si na dovolenou brala knihu od Elizabeth Gilbert (autorka Jíst, meditovat, milovat) knihu Podpis všech věcí a bavila mě, byla čtivá, nejsem schopná úplně specifikovat, o čem byla, ale líbila se mi Smile a je celkem tlustá, takže není přečtená za dva dny.

Hodně mě bavila Ranhojič od Gordon Noah, fakt jsem ji hltala. Asi se příležitostně podívám i na film, i když podle traileru nesedí úpně děj) a kniha byla i poučná. Taky není nejtenší, takže na dovolenou vydrží a nemusela jsem tahat 3 malé knihy Very Happy

Dále mě bavila Dívka ve vlaku ta byla trochu strašidelná na mé poměry (čtu většinou vtipné oddychovky, ale tu znám jako audioknihu. Občas sama v noci jsem se bála ji poslouchat Very Happy ale byla hodně napínavá. Bohužel jsem byla zvědavá a rejdila po netu a stihla jsem vidět trailer, kde se toho prozradí víc, než je dobře Sad a do té zobrazené části jsem v knize nedošla, čím jsem se připravila o částečné napětí, jak to teda bude..

Půjčila jsem si jako adepta na dovolenou Coventry na útěku od Sue Townsend, ale tu jsem nakonec na dovču nebrala, měla vynikající recenze, jak je vtipná, ale mně až tak zábavná nepřišla, přečetla jsem ji tedy doma Smile od Sue Townsend mi přišla o hodně zajímavější kniha Žena, která si šla lehnout a rok nevstala

Autrka, co mě baví, i když knihy jsou pořád na podobné téma, ale je to superčtivá oddychovka, je Alexandra Potter. Láska v Paříži, poslední novinka co jí vyšla, byla fajn. Na dovolenou OK Smile

Další adeptkou na oddychovou knihu na dovolenou byly Bábovky od Radky Třeštíkové. Začínám knihy číst doma, ať na dovolené nejsem nepříjemně překvapená a tuhle knihu jsem teda nakonec zhltala jedním dechem, ale doma - oddychová teda nebyla, docela depresivní mi přišla. Ale čtivá a zajímavá to jo. Ale na dovolenou neprošla, tam potřebuju příjemnou vymývárnu mozků, žádné neštěstí, smutek, vraždy a deprese Smile

Super tematickou knihu, co jsem našla před cestou do Říma, byla kniha od Stefana Ulricha, Čtyři roční období: Rok v Římě. Recenze měla takové všelijaké, ale mně kniha hodně bavila, hlavně když jsem viděla popisované věci na vlastní oči a zažívala je, prostě skvěle sedla. Ráda si čtu tematické knihy, když cestuju, ne vždycky se podaří, třeba jen autor z dané země, ale tahle kniha vyloženě sedla Very Happy

Další super čtivou knihou byla Tajemství porodních bab od Sally Hepworth.

Skvěle napsanou a dobře čtivou knihou byl Kufr paní Sinclairové od Louise Walters.

A kniha, co mě fakt pobavila a hodně jsem se u ní nasmála, byla Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z Ikey od Romaina Puértolase. Vtipná oddychovka. Tu jsem měla minulý rok na dovolené.
_________________
....zivot je zazrak....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st listopad 30, 2016 4:35 pm    Předmět: Citovat

rumjana:
Od Zibury jsem četla i druhou knihu - Pěšky mezi buddhisty a komunisty - taky doporučuji, z mého pohledu fakt vtipné. Jsem ráda, že Ladislav Zibura zavítal i k nám , takže děj knihy byl umocněn i osobním vyprávěním .

Sue Townsend - nejvíce se mi od ní libila kniha Královna a já .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tajga
81-160
81-160


Založen: 28.5.2013
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: st listopad 30, 2016 5:29 pm    Předmět: Citovat

Bábovky od Třeštíkové bych teda jako oddechovou literaturu nebrala. Je fakt, že je velmi čtivá, zhltla jsem ji na jeden nádech (dočítala někdy v půl čtvrté ráno). Ale z depky jsem se dostávala několik dní. Shocked

Díky za připomenutí Betty - Vejce a já jsem čítávala jako mladá (nebo aspoň jako mladší Laughing ) a moc ráda se k ní vrátím.

Herriot je sázka na jistotu. Občas jsem se ho pokoušela předčítat nahlas, ale smát se jak blázen a číst .... to nejde dohromady Smile

Jinak kdo ještě nečetl poslední dvě knihy od Petera Maye - Umrlčí cesta a Útěk .. tak BOMBA naprostá, obě knihy. Ale taky ne oddechové, rozhodně nepohladí po duši. Spíš dají pěstí. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: st listopad 30, 2016 9:14 pm    Předmět: Citovat

Tajga - jojo,vždyť píšu, že jsem myslela, že to bude oddychovka a vůbec nebyla. Akorát jsem napsala komplikovaně větu.
Ilon - na druhého Ziburu se chystám, už jsem ho netrpělivě obhlížela, kdy vyjde Smile Ale zaváhala jsem a teď jsem v knihovně asi 3 v pořadí (knihy málokdy pro sebe kupuju, nemáme je kam dávat, to supluje manžel - on zas nečte půjčené a musí mít svoje)
Od Sue Townsend mám ráda sérii o Adrianu Moleovi, ale další díly už byly slabší, možná je ani nemám přečtené všechny. Královnu jsem nečetla, ale četla jsem Veřejnou zpověď ženy ve středních letech a to mě teda nebavilo, navíc tam i píše, že musela odevzdat každý měsíc článek a někdy nevěděla o čem psát a myslím, že to je dost znát.
_________________
....zivot je zazrak....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt prosinec 01, 2016 3:39 pm    Předmět: Citovat

Bjork Samuel - V lese visí anděl - norská detektivka ...měla jsem problém dočíst do konce. Taková rozevlátá, zdá se mi, detektivové napáchali víc škod jak užitku a u některých vedlejších dějových linek jsem nepochopila, proč tam jsou - a možná to nevěděl ani autor sám . Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2016 6:14 am    Předmět: Citovat

Krásné čtenářské Vánoce přeju všem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: so prosinec 24, 2016 4:14 pm    Předmět: Citovat

Nějak nevím, kam jinam se obrátit, tak se zeptám tu:
Dostal jsem k Vánocům knihu od Alfreda Bekkera ze série Gorian (vtipný je, že jsou to Strážci magie, tedy druhá kniha série). Neznáte to? Dá se to číst?

(Jinak vzhledem k tomu, že to vyšlo v roce 2013 a cbdb to nezná, to asi nebude taková sláva... Ale chtěl jsem se ujistit, než knihu určím na podpal.)

Díky za případné reakce. A užijte si dnešní večer!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: so prosinec 24, 2016 4:52 pm    Předmět: Citovat

Portosi, knížku sice neznám, ale na Databázi knih má 85 % (8 hodnocení), tak to může být dobrý Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: so prosinec 24, 2016 5:48 pm    Předmět: Citovat

Díky, nějak neumím hledat. Embarassed (Předtím jsem to našel akorát na goodreads, kde byly všechny recenze vzhledem k původu autora německy. A to mi fakt moc nepomůže.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: ne prosinec 25, 2016 9:47 pm    Předmět: Citovat

Portos: na legii to má 72% prvý diel a 50% druhý, ale dosť málo hodnotení...
čo som videla anotáciu a nejaké tie hodnotenia, príde mi to ako vec pre young adult a ľahšie klišovitá, ale dajme tomu...
v každom prípade potom daj recenziu, nech vieme na čom sme
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 191, 192, 193 ... 195, 196, 197  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.