Kniha vs. filmové zpracování
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=598aa60e5efabe429c0f7cd21242b5e5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: po červen 30, 2008 10:09 pm    Předmět: Citovat

Pro mě je odstrašujícím příkladem zpracování filmu Želary. U knihy jsem plakala dojetím, zato film mě akorát tak naštval, protože tam úplně zaniklo díky nastavenému konci "po letech" veškeré poselství. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: po červen 30, 2008 10:19 pm    Předmět: Citovat

pimpa napsal:
Pro mě je odstrašujícím příkladem zpracování filmu Želary. U knihy jsem plakala dojetím, zato film mě akorát tak naštval, protože tam úplně zaniklo díky nastavenému konci "po letech" veškeré poselství. Confused


Mně se zrovna ten film moc líbil... fakt je, že jsem četla knihu AŽ po shlédnutí filmu, možná, kdyby to bylo naopak, mluvila bych jinak... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: po červen 30, 2008 10:31 pm    Předmět: Citovat

Llucy napsal:
pimpa napsal:
Pro mě je odstrašujícím příkladem zpracování filmu Želary. U knihy jsem plakala dojetím, zato film mě akorát tak naštval, protože tam úplně zaniklo díky nastavenému konci "po letech" veškeré poselství. Confused


Mně se zrovna ten film moc líbil... fakt je, že jsem četla knihu AŽ po shlédnutí filmu, možná, kdyby to bylo naopak, mluvila bych jinak... Wink


Možná opravdu záleží na pořadí. Ale stále přemýšlím, které filmové zpracování se mi líbilo víc, než knižní předloha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 7:40 am    Předmět: Citovat

Tak já mám dojem, že většinou filmové zpracování za knihou trošku pokulhává, v tom lepším případě se ji maximálně vyrovná, ale nemůžu si vzpomenout na film, který by byl lepší než kniha. Navíc u knihy je vždy větší prostor pro vlastní fantazii.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 8:16 am    Předmět: Citovat

Tak třeba u Želar se mi hodně líbil film (až na to děsivé nářečí... Rolling Eyes ) i kniha, možná i film malinko víc než kniha, snad i kvůli závěru, který na mě v knize působil tak hrozně chladně a odtažitě...
Jinak taky třeba LOTR se mi víc líbily filmy, přece jen jsou tam i poněkud zvýrazněnější ženské postavy, knihy se mi zdály hrozně bezkrevné, akademické, bez vášně...
Zase u Kinga bývají většinou lepší knihy, vyjma Darabonta, ten se většinou s tou filmovou adaptací popasuje dost slušně.
Jo a jednoznačně, Dumasův klub je podle mě o doooost lepší než Devátá brána...
Takže pro mě záleží na konkrétním případu, nemůžu jednoznačně říct, že by byla vždycky lepší kniha nebo film... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 8:30 am    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Tak třeba u Želar se mi hodně líbil film (až na to děsivé nářečí... Rolling Eyes ) i kniha, možná i film malinko víc než kniha, snad i kvůli závěru, který na mě v knize působil tak hrozně chladně a odtažitě...
Jinak taky třeba LOTR se mi víc líbily filmy, přece jen jsou tam i poněkud zvýrazněnější ženské postavy, knihy se mi zdály hrozně bezkrevné, akademické, bez vášně...
Takže pro mě záleží na konkrétním případu, nemůžu jednoznačně říct, že by byla vždycky lepší kniha nebo film... Wink


No, ja Želary knihu ještě nečetla, leč chystám se na ni. Film se mi líbí hodně, mám ho setrvale na kompu už několik let. Nářečí mě tam baví taky, hlavně když jsem v nějakém dokumentu poslouchala režiséra, že to museli udělat tak, aby tomu nářečí rozuměl i patnáctiletý Pražák Twisted Evil no výsledkem je takový zajímavý patvar teda Rolling Eyes
LOTR - spíš film než kniha, tedy ne že bych ji nerada četla, ale film předčil má očekávání, v podstatě tak nějak jsem si to představovala (až teda na super-surfaře-na-štítě,...).
Poslední Mohykán - jednoznačně film. Kniha je v takovém těžkopádném stylu, to že to byla povinná četba na anglistice jí taky nepřidalo Laughing
a hlavně film z ní víceméně volně vychází. Dvě rozdílné věci...
Harry Potter - knihy všechny jsou napsané skvěle, jen závěr té poslední Rowlingová moc neustála, ale mohlo být hůř. Filmy zásadně od třetího dílu (bez čvrtého). Předchozí jsou takové dětské omalovánky - ale mají jedno velké významné plus - Brumbála Richarda HArrise. Toho bych v okamžení vyměnila za toho hippisáckého bezdomovce, co to hraje teď..bleble. Kdyby aspoň povahově odpovídal.. Rolling Eyes
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 8:54 am    Předmět: Citovat

Morganna napsal:

Poslední Mohykán - jednoznačně film. Kniha je v takovém těžkopádném stylu, to že to byla povinná četba na anglistice jí taky nepřidalo Laughing


Jo, Poslední mohykán... no, na knihu si ani nezvpomínám, to jsem četla kdysi dávno, dávno... Takže mě asi moc nezaujala, na rozdíl od filmu, kde je prostě úchvatná hudba a ti dlouhovlasí muži...hmmm...hmmm... Twisted Evil Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ally
321-600
321-600


Založen: 6.5.2007
Příspěvky: 435

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 8:58 am    Předmět: Citovat

Zaujímavo spracovaný bol napr. The Godfather od Maria Puza - kniha bola neuveriteľná (aspoň pre tých, čo majú radi mafiánske prostredie), po prečítaní som neverila, že by ju niekto mohol rozumne sfilmovať... a medzitým si po svete už niekoľko rokov chodil monumentálny film s Marlonom Brandom a Al Pacinom... Smile
Inak údajne sa v Spojených štátoch chystajú sfilmovať Alchymistu od P. Coelha a to je teda naozaj už mimo mojej predstavivosti, ako sa tá kniha dá sfilmovať, aby sa pritom nevytratila tá coelhovská atmosféra...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 8:59 am    Předmět: Citovat

[quote="Klarusa"]
Morganna napsal:

Jo, Poslední mohykán... no, na knihu si ani nezvpomínám, to jsem četla kdysi dávno, dávno... Takže mě asi moc nezaujala, na rozdíl od filmu, kde je prostě úchvatná hudba a ti dlouhovlasí muži...hmmm...hmmm... Twisted Evil Wink


A hudbu mám neustále v mp3..jojo a Hawkeye a Uncas...slinty slint Embarassed Laughing Twisted Evil
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 9:13 am    Předmět: Citovat

Ally napsal:
Zaujímavo spracovaný bol napr. The Godfather od Maria Puza - kniha bola neuveriteľná (aspoň pre tých, čo majú radi mafiánske prostredie), po prečítaní som neverila, že by ju niekto mohol rozumne sfilmovať... a medzitým si po svete už niekoľko rokov chodil monumentálny film s Marlonom Brandom a Al Pacinom... Smile
Inak údajne sa v Spojených štátoch chystajú sfilmovať Alchymistu od P. Coelha a to je teda naozaj už mimo mojej predstavivosti, ako sa tá kniha dá sfilmovať, aby sa pritom nevytratila tá coelhovská atmosféra...


Jo, Kmotr je skvělý film. Škoda, že se nevlezlo úplně všechno z knihy do filmu, ale chybí tam jenom drobnosti. Taktéž má úžasnou hudbu. A mladyý Al Pacino..hmmmm Twisted Evil
K Alchymistovi knížce jsem se furt nedostala - a nikdo mi není schopen říct, jaký žánr ten chlap vlastně píše. Laughing
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.