Kniha vs. filmové zpracování
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e37b48fcbeb469ece3fb1fabdb9dc82cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 11:05 am    Předmět: Citovat

a co pokání? já sem teda skončila v čtení na prvních stránkách a film jsem taky ještě neviděla, ale bratr řikal o filmu, že super, a knížku mám vlastně taky od něho...
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 11:08 am    Předmět: Citovat

tiborMel napsal:
a co pokání? já sem teda skončila v čtení na prvních stránkách a film jsem taky ještě neviděla, ale bratr řikal o filmu, že super, a knížku mám vlastně taky od něho...


Pokání film je skvěle udělaný, úžasná hudba a Keira Knightley a James McAvoy hrajou víc než obstojně. Knížku jsem napůl přečetla v obchodě a taky se mi dost líbila. Asi si ji koupím Wink
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honey star
321-600
321-600


Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 12:50 pm    Předmět: Citovat

Když se řekne příšerné filmové zpracováni knihy hned se mi vybaví Šifra mistra Leonarda. Knížka byla úchvatná, tajemná, čtivá na jedno nadechnutí. Byla jsem nadšena. Film byl akční pitomost, kde všechny ty tahy na branku a nejpodstatnější argumenty šly absolutně doztracena. Pokud by mě něco přesvědčilo o tom, že Kristus měl s Máří potomky, byla by to rozhodně kniha, ve filmu to působilo absurdně a úsměvně, kdežto kniha byla totálně věrohodná a silná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 12:56 pm    Předmět: Citovat

Honey star napsal:
Když se řekne příšerné filmové zpracováni knihy hned se mi vybaví Šifra mistra Leonarda. Knížka byla úchvatná, tajemná, čtivá na jedno nadechnutí. Byla jsem nadšena. Film byl akční pitomost, kde všechny ty tahy na branku a nejpodstatnější argumenty šly absolutně doztracena. Pokud by mě něco přesvědčilo o tom, že Kristus měl s Máří potomky, byla by to rozhodně kniha, ve filmu to působilo absurdně a úsměvně, kdežto kniha byla totálně věrohodná a silná.


Kniha byla dobrá, jen jsem cca od sté strany začala tušit, jak to dopadne a kdo je kdo. Film byl příšerně hrozný a nezachránila ho ani Audrey Tatou teda.Tom Hanks, který měl vypadat (minimálně podle knihy) přitažlivě, vypadal jak by vylez ze špatně udělané plastiky. Dobré na tom filmu byly snad jen efekty Wink
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 3:31 pm    Předmět: Citovat

Ally napsal:
Zaujímavo spracovaný bol napr. The Godfather od Maria Puza - kniha bola neuveriteľná (aspoň pre tých, čo majú radi mafiánske prostredie), po prečítaní som neverila, že by ju niekto mohol rozumne sfilmovať... a medzitým si po svete už niekoľko rokov chodil monumentálny film s Marlonom Brandom a Al Pacinom... Smile

Kmotra jsem pouze četla - kdysi dávno a jedním dechem, a filmové zpracování si moc představit nedovedu, musím po něm popátrat.

Vůbec se mi nelíbilo, jak byli zfilmováni Páralovi Milenci a vrazi - ta kniha je zajímavá, pěkně vrstevnatá, a film tedy nic moc Confused Dále mě nenadchl film Pravidla moštárny, chybí tam některé dost zásadní úseky. Jako dítě jsem milovala Foglarovu Záhadu hlavolamu, ale film ani seriál mě moc neoslovily.

Zmiňovaný Saturnin mi přijde převedený do filmové podoby zdařile, Želary jsem nečetla Embarassed , ale film se mi líbil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 4:51 pm    Předmět: Citovat

Želary byl skvělej film, viděla jsem ho minimálně 2x, kniha se mi líbila možná o malinko míň..
Saturnin je taky úžasnej, hlavně ty herecký výkony - výborný Vízner, Havelka a Synková alias teta Kateřina Very Happy knihu jsem teda stále nečetla..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 6:04 pm    Předmět: Citovat

pravidla moštárny sem sice nečetla, ale film byl dobrý, stejně jako betonová zahrada... mám rozečtenýho garpa, a ta knížka je dobrá, možná trochu zdlouhavá... ty jo, musim začít číst, co sem byla na střední, tak sem přečetla asi jen rur.... Very Happy a proměnu, ale to bylo tak depresivní Very Happy a vlastně memento no Very Happy
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 6:38 pm    Předmět: Citovat

tiborMel napsal:
pravidla moštárny sem sice nečetla, ale film byl dobrý,...

Jo, ten film se mi taky vcelku líbil (předtím jsem to možná formulovala špatně), ale kvalit knihy nedosahuje, no.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 7:54 pm    Předmět: Citovat

[quote="Morganna"]
Klarusa napsal:
Morganna napsal:

Jo, Poslední mohykán... no, na knihu si ani nezvpomínám, to jsem četla kdysi dávno, dávno... Takže mě asi moc nezaujala, na rozdíl od filmu, kde je prostě úchvatná hudba a ti dlouhovlasí muži...hmmm...hmmm... Twisted Evil Wink


A hudbu mám neustále v mp3..jojo a Hawkeye a Uncas...slinty slint Embarassed Laughing Twisted Evil


Od dob Posledního mohykána miluju Daniela Day -Lewise!!! Je tam k sežrání. Hudba nádherná! Ale konec opět zcela předělán.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
esi
161-320
161-320


Založen: 10.3.2008
Příspěvky: 189

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 8:28 pm    Předmět: Citovat

Jeste jsem nevidela film, ktery by byl lepsi nez knizka, takovy snad ani neni...

Z toho, co jste tu jmenovali urcite souhlasim s tim Harry Potterem a Brumbalem ( a treti dil se mi libil ze vseho nejmin ). Skoro vsechny filmy na motivy Kinga byly na houby, az na Osviceni, to slo. Precetla jsem i videla Ja, legenda a to nejlepsi - konec - ve filmu uplne zazdili. Dalsi film, na ktery se rada podivam ( ale jen jako kulisa na navozeni nalady) je Bily oleandr, ale oproti knizce se to neda srovnavat!!! To same Lolita, Sberatel kosti a Parfem(pribeh vraha).

Z tech starsich jsem videla Hrozny hnevu a tam snad pulku knizky vynechali.

Tak a ted uz me nic nenapada a navic to vypada, ze filmy jen hanim Very Happy

Nene, cumim na ne porad, ale knizky vedou:) Zrovna mam pujcenou Smrt je mym remeslem a urcite sezenu i film. To same se tesim i na Pokani...
_________________
Az na konci pozname, jak jsme meli zacit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.