Kniha vs. filmové zpracování
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f748ba8dc85cb4b669b3d41fdc5d1a6fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 9:18 pm    Předmět: Citovat

esi napsal:
...Dalsi film, na ktery se rada podivam ( ale jen jako kulisa na navozeni nalady) je Bily oleandr, ale oproti knizce se to neda srovnavat!!!


ona je kniha? tak tu musím ulovit, protože ten film je děsně poutavej!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
esi
161-320
161-320


Založen: 10.3.2008
Příspěvky: 189

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 7:11 am    Předmět: Citovat

Janie napsal:
esi napsal:
...Dalsi film, na ktery se rada podivam ( ale jen jako kulisa na navozeni nalady) je Bily oleandr, ale oproti knizce se to neda srovnavat!!!


ona je kniha? tak tu musím ulovit, protože ten film je děsně poutavej!!!


Na knihu nema ani zdaleka!!!!!! Laughing
_________________
Az na konci pozname, jak jsme meli zacit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: pá červenec 04, 2008 10:52 am    Předmět: Citovat

Parfém film se mi líbil, knížku si už moc nepamatuju, ale Pravida mošťárny mě nenadchla, fakt je tam vynechaná zrovna ta důležitější část knížky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po červenec 07, 2008 7:21 pm    Předmět: Citovat

Dobrý téma. Taky jsem zalovila v paměti a zkusila si vzpomenout, jestli vylovím nějakej film, kterej by se mi líbil víc nebo alespoň srovnatelně s literární předlohou. Takže jedním z nich je česká klasika - Limonádový Joe, kde mi předloha přišla podstatně míň vtipná. Ten druhej případ je trochu švindl, protože je to seriál a tam se to tvůrcům převádí původní předlohu téměř doslovně daleko snadnějc než ve filmu - mluvím o slavné Pýše a předsudku s Colinem Firthemv roli pana Darcyho.Z český klasiky - souhlasím, že Markéta Lazarová a Spalovač mrtvol jsou fantastický filmy. Rozmarný léto - tam mi to přijde srovnatelný, film i kniha jsou super, každý svým způsobem. Postřižiny mi taky přijdou jako film skvělý. Jo, a taky mě docela uchvátil ten seriál Bylo nás pět - ačkoli se od originálu odchyluje fakt hodně, nějak mi to souznělo. A ještě mi přišlo téměř geniální filmový zpracování Hostince U Kamennýho stolu, i když i to se od předlohy liší. Uff, nějak se mi ten seznam rozrůstá, ono je toho docela dost.
Jinak Pokání se mi jako film moc líbilo, na knížku se ovšem teprve chystám, Harryho Pottera si radši přečtu, protože je tam spousta skvělejch detailů, na který ve filmu prostě není čas (asi nejvíc se mi líbila trojka), LOTR má sice spoustu světlejch momentů, ale přece jenom si spoustu věcí radši představuju sama (i když uznávám, že třeba filmovej Železnej pas byl úžasnej) - a ten filmovej konec mě dost namíchnul: na rozdíl od Hobita je přece Pán prstenů mimo jiný i o tom, že jsou dobrodružství, ze kterejch se hrdina nemůže šťastně vrátit domů a žít vesele až do smrti. Ale uznávám, že tak, jak to napsal Tolkien, to není ta správná pohádka s happyendem, na kterej se většina diváků těší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tree
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 1737

PříspěvekZaslal: po červenec 07, 2008 7:44 pm    Předmět: Citovat

já vzpomínám na nejkatarastrofálnější zfilmování jaký sem kdy viděla, byl to den trifidů, ale to byla taková pí***ina, že to mělo skoro z knížkou společnej jen název a ty kytky... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=SME0ZDWnOrg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honey star
321-600
321-600


Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2008 8:00 pm    Předmět: Citovat

Četli jste někdo předlohu k Forrestu Gumpovi? Film na ni navazuje opravdu velmi volně, v knize toho Forrest zažívá mnohem víc, pilotuje kosmickou loď, žije s kanibaly, hraje šachy a třeba taky účinkuje ve filmu. Místama je to ohromá prča, ale film je mnohem lidštější, něžnější, laskavější. Každopádně jsem asi hodně ovlivněná tím, že Tom Hanks=Forrest Gump, aspoň pro mě. Bez něj by Forrest nebyl tím čím je. Ale rozhodně jak film tak kniha mají mnoho do sebe Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2008 8:39 pm    Předmět: Citovat

To jsem ani nevěděla, že měl Forest předlohu..já si vzpomínám na Bídníky, to filmové zpracování s Gerardem Dipardieu celkem šlo, ale ještě lepší bylo to trochu starší, Mariuse tam hrál šikovný chlapec Smile - Hans Matheson, hrál tuším i Mordreda v Mlhách Avalonu, byl Marius lepší jak ten kudrnatý v tom novém zpracování...
ehm.. Laughing
Jinak bych si ráda sehnala předlohu k Burtonovu filmu Ospalá díra, prý to byla nějaká stará americká legenda, ale zatím jsem k tomu nic přesnějšího nenašla tak snad v budoucnu. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2008 9:27 pm    Předmět: Citovat

Ano, The legend of Sleepy Hollow, povídka Washingtona Irwinga. Řadí se mezi gotické povídky, mám to doma v nějaké sbírce. V knihovně by to měli mít. Kdysi jsem to i viděla, ale moc mě to nezaujalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: so červenec 12, 2008 11:11 am    Předmět: Citovat

Já jsem pořád přemýšlela, jaký jsem viděla film, ke kterému jsem četla i knižní předlohu, protože buď jsem viděla film a nečetla knihu, nebo naopak. Jedině u dvou filmů jsem četla i knihu, a to u "Želar" (film se mi moc líbil- psala jsem výše) a Bílá Masajka. U té Masajky se mi mnohem více líbila kniha, bylo tam toho mnohem víc, ale na druhou stranu, ten film taky nebyl špatný, zase bylo zajímavé vidět opravdu ta místa, kde se děj odehrával, navíc to, že to bylo podle skutečné události, bylo ještě zajímavější...
No, a pak akorát z dětství jsem četla a viděla filmy jako Vinnetou a to se mi víc líbil film. Laughing Laughing Laughing
Hrozně bych chtěla vidět film Hotel Rwanda, k tomu jsem četla knihu Obyčejný muž, tak jsem zvědavá...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so červenec 12, 2008 11:51 am    Předmět: Citovat

Llucy napsal:
.... a Bílá Masajka. U té Masajky se mi mnohem více líbila kniha, bylo tam toho mnohem víc, ale na druhou stranu, ten film taky nebyl špatný, zase bylo zajímavé vidět opravdu ta místa, kde se děj odehrával, navíc to, že to bylo podle skutečné události, bylo ještě zajímavější... Hrozně bych chtěla vidět film Hotel Rwanda, k tomu jsem četla knihu Obyčejný muž, tak jsem zvědavá...


Bílá Masajka - tak ten film mě dostal, viděla jsem ho už asi 3x, což se u mě moc nestává...budu muset do knihovny...
a Hotel Rwanda: film se mi taky děsně moc líbil, silnej, smutnej, pěkná hudba, hodně emotivní, knihu jsem nečetla, ale děkuju za skvělé tipy!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.