Korálkový a batikovaný svět:)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=fa7f19ab26172971847f54ab61ee04e8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 12:59 pm    Předmět: Citovat

já taky hodně ráda batikuju,to spíš dřív teď mě právě docela zaujaly ty šperky,tak jsem si nakoupila různé pomůcky a udělala jsem si prá naušnic,přívěsků a tak..já kombinuju drátek a kamínky,ty korálkové se mi moc nelíbí..ale je to zábava a navíc je fajn pocit,když si člověk něco vyrobí a má tak něco,co nikdo jiný ne. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 1:17 pm    Předmět: Citovat

přes fler občas nakupuju, tak pak dej kdyžtak vědět, jakou tam máš přezdívku Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sunflower
41-80
41-80


Založen: 3.5.2008
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: pá červenec 25, 2008 2:05 pm    Předmět: Citovat

egle napsal:
přes fler občas nakupuju, tak pak dej kdyžtak vědět, jakou tam máš přezdívku Wink

ok tak pak se ozvu:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kulik7
21-40
21-40


Založen: 14.7.2008
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: so červenec 26, 2008 6:30 pm    Předmět: :) Citovat

Jakou nejradši používáte techniku batikování?Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po červenec 28, 2008 4:34 pm    Předmět: Re: :) Citovat

Kulik7 napsal:
Jakou nejradši používáte techniku batikování?Smile

Dřív jsem batikovala hodně ( za mých mladých let ani nic jiného nezbývalo - chtíc mít na sobě něco neobvyklého Laughing ) - klasicky - duha-povařit, vymáchat , vymáchat v octu a hotovo. Nevýhoda - docela hodně to tehdy pouštělo a barva brzy vybledla..
Dnes už tak nebatikuji, ale pokud ano tak sypanou technikou. Přímo na vlhký kus oděvu se sypou barvičky různých barev, dělájí se různé obrazce - pak se to zaváže do mikrotenového sačku, povaří, vymáchá a hotovka. Taky to při praní pouší, ale barva vydrží sytá mnohem déle ( nevím, zda je to tou technikou, nebo se pronikavě zvýšila kvalita barev Duha) . Jedno takhle obatikované triko ted mám, dám je do galerie.
Korálkové věci se mi líbí moc, ale ty nevyrábím , většinou je kupuji na různých jarmarcích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Veverka
41-80
41-80


Založen: 9.7.2008
Příspěvky: 53
Bydliště: Modra, Brno... Obcas Prerov...

PříspěvekZaslal: po červenec 28, 2008 9:14 pm    Předmět: Citovat

Pochopitelně s batikou se dá vyhrát jakkoliv...
Ale nejradši mám dvě, bud normální, naprosto klasickou a nebo Savovou batiku a pak na to dokreslování konturkami.
Když si člověk vyrobí tričko, které by koupil třeba za 250kč a jeho to stálo jen chvilku času a citu pro motiv a barvy(a ani to nemusí být aby to dobře vypadalo), tak je to rozdíl, navíc když si robím sama, mám s toho dobrý pocit a neutratím a můžu si za to koupit třeba... Pivo... Nebo nové barvy....... ;o)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út červenec 29, 2008 8:13 am    Předmět: Re: :) Citovat

ilona napsal:

Dnes už tak nebatikuji, ale pokud ano tak sypanou technikou. Přímo na vlhký kus oděvu se sypou barvičky různých barev, dělájí se různé obrazce - pak se to zaváže do mikrotenového sačku, povaří, vymáchá a hotovka. Taky to při praní pouší, ale barva vydrží sytá mnohem déle ( nevím, zda je to tou technikou, nebo se pronikavě zvýšila kvalita barev Duha) . Jedno takhle obatikované triko ted mám, dám je do galerie.
Korálkové věci se mi líbí moc, ale ty nevyrábím , většinou je kupuji na různých jarmarcích.


Já většinou dělám klasickou batiku a právě mám pocit, že vydrží mnohem líp, než ta sypaná Shocked Sypanou technikou jsem si udělala na jednom nátělníku motýla a po pár letech už v tom moc poznat není... Pravda je, že už jsem taky vykvákla na nějaké jemnější praní, takže to tomu taky pomohlo.. Embarassed Dřív jsem batikovala hodně často, dneska už na to většinou moc nemám času ani chuti... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: út červenec 29, 2008 8:44 am    Předmět: Citovat

Já jsem taky dřív ohdně batikovala. Kombinovala jsem sypanou a vyvazovanou batiku - oblečení jsem vyvázala, namočila do vody a skoro neždímala, důkladně posypala a v sáčku uvařila - barva se jednolitě rozpila mimo zavázaná místa, takže to vypadalo jako vyvazovaná batika - ta se mi totiž vždycky líbila víc, ale maminka nechtěla, abych jí barvami ničila hrnce Laughing Jéje, to jsem si tehdy vyhrála Smile
Korálky byly taky mé oblíbené, hlavně jsem z nich tkala spony nebo náramky či vytvářela kytičkové náramky.
Potom jsem taky ráda drhala, háčkovala a pletla, ale teď není na nic z toho čas ani moc chuť - i když ta se mi trochu vrací, ráda bych se vrátila minimálně ke korálkům a pletení ponožek Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út červenec 29, 2008 9:19 am    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Já jsem taky dřív ohdně batikovala. Kombinovala jsem sypanou a vyvazovanou batiku - oblečení jsem vyvázala, namočila do vody a skoro neždímala, důkladně posypala a v sáčku uvařila - barva se jednolitě rozpila mimo zavázaná místa, takže to vypadalo jako vyvazovaná batika - ta se mi totiž vždycky líbila víc, ale maminka nechtěla, abych jí barvami ničila hrnce Laughing Jéje, to jsem si tehdy vyhrála Smile


Jo, s těmi hrnci to bylo u nás zrovna tak. Nakonec jsem jeden starý vyřazený uzmula slepicím... Laughing Laughing Laughing Laughing
Když jsem barvila posledně, zkusila jsem to v pračce. Barva OK, ale dostat to z pračky, to byl teda výkon. Zase si pak ale miláček pochvaloval, že se z ní zárověň dostranil i vodní kámen a různé usazeniny... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LenockaLugosi
81-160
81-160


Založen: 1.7.2008
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: po září 08, 2008 2:24 pm    Předmět: Citovat

Achich, protože mě neuspokojuje trh s oblečením, jela jsem do obchodu s látkami a ani tam mě nepotěšili... byla jsem ráda, že jsem sehnala šedou obyčejnou nepružnou látku - chci ušít pro přítele panenku-mimozemšťana:-) - a fialovou chlupatou látku, ze které půjde ušít tak akorát fialový mamut nebo yetti. Takže můj sen o originální sukni se odkládá, než najdu jiný obchod. Pak tu je další možnost - šít ze starých prostěradel a pak si je obatikovat:-) Nebo bych se mohla naučit tkát... Very Happy

Ráda si vyrábím šperky z korálků, teď mám rozdělaný takový "gothic" náhrdelník. Dárek pro mámu k Vánocům mám už vyřešený - naušnice a náhrdelník v barvách podzimu.

Ale takové ty klasické ruční práce: pletení, vyšívání, háčkování - na to jsem nikdy neměla buňky. V třetí třídě jsem chodila do školního kroužku, kde se tomu učilo (jmenovalo se to poeticky Dívčí klub) a moje výtvory byly vždy příkladem, jak se to dělat nemá. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.