Hypochondři celého světa, spojte se!!!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=aec96907f93193265a77b7000e21c821Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Cris
321-600
321-600


Založen: 14.12.2006
Příspěvky: 519

PříspěvekZaslal: pá srpen 22, 2008 6:49 pm    Předmět: Citovat

Awerin napsal:
no, já sama hypochondr nejsem u mě je to naopak, stále se na mě dostává vážnějších nemocí, ale já si to tak neberu, lepí se na mě samy. Do svých patnácti let jsem si už toho zažila hodně...jako miminko jsem měla otřes mozku, od 3 do 9ti let mi píchali ušní bubínky celkem 262x až jsem v nich měla díru a měla jsem je odtržené, takže se počítalo s tím, že dřív nebo později ohluchnu, pak když už jsem téměř neslyšela mě dali na operaci, takže jsem měla 2 roky v uších drenážky, ty mi po 2 letech vyndali, jedno ucho se zpravilo, to druhé ne, takže mě doporučili na plastiku bubínku, když už bylo všechno domluvené, to ucho se mi ZÁZRAKEM zacelilo, takže to považuju za neuvěřitelné a jsem za to moc vděčná. Pak samozřejmě moje ledviny.....dva kameny v jedné ledvině z toho jeden se mi týden uvolňoval, když jsem ještě nevěděla, že vůbec nějaký kámen mám...týden jsem ležela doma v kolikách, nemohla jsem se ani pohnout a po týdnu už jsem poprosila rodiče , aby mě vzali do nemocnice. Šla jsem zase na operaci pod laser, ale operace se přes všechnu postoperační bolest nepovedla, kámen zůstal ač už rozdrcený na ledvině..víc už jsem nepodstupovala, za tu bolest mi to nestálo, jen chodím na kontroly. Asi dvakrát jsem si prošla Mononukleózou měla jsem žaludeční vředy, byla jsem na výřezu kožního nádoru, mám nedomykavost srdeční chlopně a šelest a teď se mi ještě ke všemu zjistila ta leukopenie a něco na mozku, ale epilepsii vyloučili, to se dozvím až v září co to je. To je snad doufám všechno Embarassed
U nás v rodině je to táta, kdo stojí v čele hypochondrů. Ten když se řízne, tak omdlévá, strašně se bojí k zubaři, je schopný vymluvit se na všechno, aby tam nemusel, a když už ho donutíme aby tam šel, vrátí se s výčitkama na nás, že má rakovinu spodní dásně či co, my už tohle nebereme vážně, protože to co považuje on za rakovinu může být tak maximálně paradentóza. Máma říká, že už od jeho 36ti let slýchá, že brzo umře Laughing


Shocked Shocked Crying or Very sad Awerin, to je mi líto, že tě takhle trápí zdraví. Ledvinovou koliku jsem měla tři hodiny, než mi pomohli v nemocnici na pohotovosti, pak jsem se s kaménky trápila, včetně jejich odstraňování ještě tři týdny, ale mít týden koliku to by mě zabilo. Nechápu jaks to mohla vydržet, vždyť to strašlivě bolí! Fakt tě obdivuju.
A přeju ti do budoucna už víc zdravíčka, ať už tě takhle netrápí. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
osminka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.12.2007
Příspěvky: 611

PříspěvekZaslal: pá srpen 22, 2008 6:54 pm    Předmět: Citovat

Awerin, to je mi líto, že máš toho ve svém asi ještě mladém věku tolik za sebou. Přeju ti hodně zdraví a ať se ty prodělané nemoci neprojeví na vlasech, i když to zdraví je teď asi důležitější než vlasy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karmilla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 1266

PříspěvekZaslal: so srpen 23, 2008 6:29 pm    Předmět: Citovat

ja mám občas pocit, že doktori sú najväčší hypochondri.. minulý rok som absolvovala takú menšiu túru - na preventívke u obvoďáčky som sa dozvedela, že mám určite zväčšenú štítnu žľazu, poslala ma k endokrinologičke - výsledky boli ukážkové, ale ke´d ma vyšetrovala, zdalo sa jej, že mám šelest na srdci. poslala ma ku kardiológovi. ten ma tiež vyšetril aj poslal na rengén.. srdce mám tiež v poriadku, ale z rengénu vysvitlo, že mám krivú krčnú chrbticu.. potom som bola ešte u neurológa (často mávam problémy s bolesťami hlavy a závratmi, tak, či to nesúvisí s tou chrbticou a nervami). ten mi konečne aspoň jednu diagnózu potvrdil Very Happy ale za toto "hypochondrenie" nemôžem sama.. inak ma k doktorovi je ťažko dostať, hlavne preto, že zle znášam niekoľkohodinové trčanie v malej zle osvetlenej čakárni s vydýchaným vzduchom.. tiež sa radšej liečim sama.
mám kamarátku, ktorá v detstve prekonala vážnu chorobu, a asi je aj kvôli tomu strašný hypochonder.. pravidelne celý deň chodí a každému ukazuje zápästia, či sa im náhodou nezdá, že tam má nejakú hrčku a podobne.. a občas sme ako keď sa stretnú staré babky - s hypochondrami sa dá hodiny kecať o ochorobách Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: so srpen 23, 2008 7:36 pm    Předmět: Citovat

Tak já jsem taky úplně ukázkový hypochondr, bohužel velice sugestivní, takže stačí... "Nějak mě pobolívá močák, asi to bue zánět..." Šup na urologii, zánět jak hrom, antibiotika na dva měsíce, nebo čtu o zápalu plic, začnou mě pobolívat plíce, jdu na plicní a dva týdny v nemocnici na zápal plic... Takhle jsem si přivolala i nedomykavost chlopní a naposledy i nějakou anomálii při EEG na mozku, bylo mi řečeno, že je to epilepsie. Prakticky se znám se všemi kardiology, ortopedy, alergology, neurology, gynekology, zubaři, urology, gastroenterology, optiky a doktory na ORL v Ostravě. Ale už mě ty návštěvy a kontroly a hledání nových nemocí, které nikdy nekončily, začaly unavovat, tak jsem (i když jsem byla odsouzena na brání plno druhů farmacentik) k lékařům úplně přestala chodit, nikdo mě k nim už nedostane a žádné z těch chorob mě nezajímá. Sice mám často nutkání si přivolávat příznaky při četbě o nemocech, ale daří se mi to zahnávat... Akorát teď bojuju s myšlenkou, protože u nás na JIPce je opět meningokok a já už se vidím, jak se mi prolézá mozkem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Allean
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2008
Příspěvky: 1472

PříspěvekZaslal: ne srpen 24, 2008 8:29 am    Předmět: Citovat

Můj tatínek je něco podobného,jen za poslední rok "umřel" už asi tisíckrát Smile Vždycky po uzdravení říká - to byla náhoda,příště už to určitě vyjde Laughing A jeho další oblíbená věc je předvídání konce světa - konec světa byl tolikrát,že to ani nedovedu spočítat Very Happy Very Happy Very Happy A ještě umí perfektně padat v nečekaných chvílích z křesla a zůstat nehybně ležet,jakože infarkt Very Happy Je to blbá sranda,kdyby se mu jednou fakt něco stalo,nikdo mu nepomůže v domnění, že je to jen další z jeho hereckých výkonů...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Armelle
161-320
161-320


Založen: 16.4.2008
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 10:11 pm    Předmět: Citovat

Skvělé téma! Narazila jsem na něj ve snaze rozptýlit své černé hypochondří myšlenky.

Před měsícem můj praktický lékař vyslovil podezření na vředy na dvanáctníku, čekám na gastroskopii a potvrzení či vyvrácení domněnky a pochopitelně mám ty nejčernější myšlenky. Sice věřím tomu, že mám jen vředy, ale občas zkamením hrůzou při pomyšlení, že je o něco vážnějšího. Manžel už mě musel několikráte uklidňovat, že nemám rakovinu. Lituji partnery hypochondrů, nemají to s námi lehké.

Jinak já se bráním tím, že k doktorům chodím jen tehdy, když je mi hodně ouzko. Nevědomost je sladká, manžel mě musel několikráte k doktorovi přímo tahat. Na tu gastrosopii jsem se ještě neobjednala, ačkoliv mám doma doporučenku už měsíc ... zítra se ale objednám, bolí to, bolí...

Jinak jako správný hypochondr zbožňuju literatury a filmy z lékařského prostředí, taková Valja Stýblová nebo Nemocnice na kraji města patří mezi oblíbence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 10:29 pm    Předmět: Citovat

Armelle napsal:

Jinak já se bráním tím, že k doktorům chodím jen tehdy, když je mi hodně ouzko. Nevědomost je sladká, manžel mě musel několikráte k doktorovi přímo tahat. Na tu gastrosopii jsem se ještě neobjednala, ačkoliv mám doma doporučenku už měsíc ... zítra se ale objednám, bolí to, bolí...

Jinak jako správný hypochondr zbožňuju literatury a filmy z lékařského prostředí, taková Valja Stýblová nebo Nemocnice na kraji města patří mezi oblíbence.


Laughing Laughing Laughing také čerpám z lékařské literatury ... k doktorům chodím vyjmečně ... zrovna dnes přemýšlím,zda nemám nějaké zhoubné bujení v lymfatických uzlinách ,protože mě už 14 dní nepříjemně bolí...a manželovi jsem diagnostikovala počínající zánět slinivky ..tak uvidím,zda dožijeme rána Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Armelle
161-320
161-320


Založen: 16.4.2008
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 10:51 pm    Předmět: Citovat

Ilono, rozesmála jsi mě, přiznávám, že jako malá holka jsem se občas budila ráno s údivem, že ještě žiju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 11:46 pm    Předmět: Citovat

no ja se bavila četbou Doktorů od Ericha Segala - jak se milí medici učili z Merckovy příručky nemocí a každý něco "chytil" - tu rakovinu, tu astma, tu nedomykavost srdeční chlopně...ale ještě větší prdel byla, když jsem to zažila na vlastní kůži při bydlení na privátě s patrem plným mediků. To jednu dobu všichni chodili smrtelně nemocní Laughing Laughing Laughing
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 1:33 pm    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
no ja se bavila četbou Doktorů od Ericha Segala - jak se milí medici učili z Merckovy příručky nemocí a každý něco "chytil" - tu rakovinu, tu astma, tu nedomykavost srdeční chlopně...ale ještě větší prdel byla, když jsem to zažila na vlastní kůži při bydlení na privátě s patrem plným mediků. To jednu dobu všichni chodili smrtelně nemocní Laughing Laughing Laughing

Já zas několikrát po sobě četla knihu Chirurgovo srdce - autor byl ruský doktor,kardiolog Uglov . Popisoval, jak prováděl těžké operace bez anestezie , problémy zdravotníků v Leningradě za blokády ... Laughing výsledkem bylo, že jsem v 7. třídě měla bravurní znalosti o anatomii srdce , lepší než náš učitel ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.