Hypochondři celého světa, spojte se!!!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f600542f29d6c9191910ecca5342e758Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 1:39 pm    Předmět: Citovat

Armelle napsal:
Ilono, rozesmála jsi mě, přiznávám, že jako malá holka jsem se občas budila ráno s údivem, že ještě žiju.

Když byly děcka menší a onemocněly, tak jsem celé noci probděla s utkvělou myšlenkou na jejich těžkou chorobu,kterou doktor určitě nerozpoznal ( naštěstí to byla většinou jen angína či laryngitida) - ale bylo to unavné a nepříjemné ... teď už se v noci nebudím hrůzou nad chorobami - ted mi v hlavě straší strany MD/D a neuhrazené pohledávky( a je to skoro stejně depresivní Twisted Evil )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 4:09 pm    Předmět: Citovat

Krásne vlákno !!! Mne ja väčšinou to čo sa práve učíme v škole, takže dnes mám nejakého svalového parazita, alebo nejakú podkožnú obludku, ešte pred týždnom to boli vírusy - chrípka alebo ebola a minulý mesiac to bola jasná malária Very Happy Ale hypochonder asi nie som, k lekárovi idem až ked je vážne zle.
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 4:55 pm    Předmět: Citovat

hypochondrie? néé.. jen rok a půl mám určitě rakovinu ze znamínek a momentálně vidím v každé obálce antrax... a samozřejmě spolužáci mě chtějí zabít chřipkou a stále na mě schválně! prskají! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 5:03 pm    Předmět: Citovat

No, nevím, jestli jsem zrovna hypochondr, ale občas nad nějakou tou šílenou chorobou přemýšlím Laughing A teď, co máme takový dobrý cvika, kde si na sobě zkoušíme různý diagnostický metody, ke kterým se člověk jen tak nedostane, jsem o něco klidnější, když vím, jak jsem na tom s EKG, plícema, glykémií... aspoň nějaký choroby z toho seznamu mi vypadly Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
enkelinkiskanka
321-600
321-600


Založen: 4.11.2010
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 7:01 pm    Předmět: Citovat

Po ránu, v teple a v zimě (cha chaa, moc míst tedy už nezbývá! Very Happy) jsem celá oteklá. Dětská doktorka mi díky tomu po třech letech přisla na boreliózu (jóó, to je taky vtipnej příběh Very Happy) ovšem to otejkání ani po přeléčení nepřestalo.. tak jsem s tim byla poslána na ortopedii, nic. A na revmatologii mi doktorka na plnou pusu řekla, ať si nevymejšlim, že jsem úplně zdravá. Tak jsem zdravá, každý ráno nadávám, jak se mi po těch nateklejch polštářkách špatně chodí, a že se mi mizerně drží tužka. A fakt se bojim léta, to zas budu umírat Very Happy ale co, prej jsem zdravá, tak se chovám jak zdravá, ne? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Margueritte
321-600
321-600


Založen: 11.7.2010
Příspěvky: 494

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 9:11 pm    Předmět: Citovat

enkelinkiskanka napsal:
Po ránu, v teple a v zimě (cha chaa, moc míst tedy už nezbývá! Very Happy) jsem celá oteklá. Dětská doktorka mi díky tomu po třech letech přisla na boreliózu (jóó, to je taky vtipnej příběh Very Happy) ovšem to otejkání ani po přeléčení nepřestalo.. tak jsem s tim byla poslána na ortopedii, nic. A na revmatologii mi doktorka na plnou pusu řekla, ať si nevymejšlim, že jsem úplně zdravá. Tak jsem zdravá, každý ráno nadávám, jak se mi po těch nateklejch polštářkách špatně chodí, a že se mi mizerně drží tužka. A fakt se bojim léta, to zas budu umírat Very Happy ale co, prej jsem zdravá, tak se chovám jak zdravá, ne? Very Happy


TTo že ti řekla? Tak to je docela drsný. Bratr měl něco podobnýho, s nohou, a doktorka pořád, že je ve vývinu, že se to srovná atd. Tak rodiče šli k jiný a nakonec skončil ve Vinohradech, kde se mu vůbec nevěnovali a pak měsíc a něco v motole, kde ho dali do do pořádku a hlavně zjistili co to je.
_________________
Navšivte mě na http://www.facebook.com/MargueritteW nebo http://margueritteweinlich.blogspot.cz Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
enkelinkiskanka
321-600
321-600


Založen: 4.11.2010
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 9:18 pm    Předmět: Citovat

Margueritte napsal:

TTo že ti řekla? Tak to je docela drsný. Bratr měl něco podobnýho, s nohou, a doktorka pořád, že je ve vývinu, že se to srovná atd. Tak rodiče šli k jiný a nakonec skončil ve Vinohradech, kde se mu vůbec nevěnovali a pak měsíc a něco v motole, kde ho dali do do pořádku a hlavně zjistili co to je.


Tak, prvně mi udělala krevní testy, potom mě prohmatala.. a usoudila, že mi nic není Smile Já to mám vůbes s doktorama ňáký pochybný.. když tam jdu, jen že se chci ulejt ze školy, pravidelně mě nechává doma minimálně 14dní.. a když se vážně cítím nemocná.. tak prý nemocná nejsem. Sice nevím co to je.. ale většinou nemám náladu se s ní hádat Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Armelle
161-320
161-320


Založen: 16.4.2008
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 9:46 pm    Předmět: Citovat

[quote="enkelinkiskanka"]
Margueritte napsal:

Sice nevím co to je.. ale většinou nemám náladu se s ní hádat Very Happy


To naprosto chápu, taky to tak mám. Mně v 17ti letech před maturitou (teď mi je 36) začalo bolet břicho, šla jsem k doktorovi, prý to nic není, sama jsem si v domácím lékaři podle příznaků našla, že by to mohly být vředy na dvanáctníku. Ale tvrdili mi, že mi nic není, tak jsem si řekla, že jsem hypochondr a omezila jídla, po nichž mi nebylo dobře. Časem se to zlepšilo, bolest však nezmizela.

Ve 23 letech se stav zhoršil, navštívila jsem jiného doktora, stejný výsledek, prý mi nic není. Po čase se to zase zlepšilo, bolest sice nezmizela, ale zmenšila se.

Ve 30ti letech to samé, tentokráte ve Francii. Dva doktoři se zamýšleli nad tím, co to tak může být a prý asi nic. Tenkráte už jsem si naostro řekla, že jsem hypochondr a že břicho už mě bude bolet navždy, že se s tím holt musím smířit. Při dietní a zdravé stravě to bylo chvílema celkem fajn.

Další zhoršení teď ve 36ti letech, zhoršení největší, manžel řekl, že to není možný a šla jsem k doktorovi, tentokráte belgickému. Podle něj jsou to vředy na dvanáctníku, dostala jsem léky, zabraly ... za týden jdu na gastroskopii, tak jsem zvědavá, jak velký hypochondr jsem ...

Radím tedy změnit doktora.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
enkelinkiskanka
321-600
321-600


Založen: 4.11.2010
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: čt listopad 11, 2010 5:40 pm    Předmět: Citovat

Armelle napsal:

Radím tedy změnit doktora.
Smile


Tak to mě čeká - za chvíli je mi 19, takže zamávám svý dětský doktorce a půjdu do světa hledat něakou dospěláckou.. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Armelle
161-320
161-320


Založen: 16.4.2008
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: so prosinec 04, 2010 5:24 pm    Předmět: Citovat

Já hlásím, že s tím mým "hypochondrismem" to asi nebude zas tak vážný, dokonce se nabízí tvrzení, že ze mě hypochondra udělali svým přístupem čeští doktoři, kteří mě přesvědčovali o tom, že sono je v pořádku, a proto tedy i já a nejspíš si asi vymýšlím ...

A ejhle gastroskopie a biopsie ukázaly, že mám chronický zánět dvanáctníku a jeho lehkou atrofii. Prý se to bude léčit nejméně 2 měsíce.

Poněkud absurdní na tom je, že čeští doktoři mi tvrdili, že to není ani žaludek ani to nejsou střeva, a tudíž prostě nic. Přičemž já sama jsem tenkráte pomocí domácího lékaře došla k závěru, že to je prostě dvanáctník.

Nedávno mi jeden francouzský kamarád říkal, že dneska už se člověk na lékaře spolehnout nemůže, ale musí si vše hlídat a ověřovat sám. Pochybuju však o tom, že tenhle přístup vyžadující diskusi lékaře s pacientem by se mohl v Čechách uplatnit, mám totiž pocit, že u nás stále vládne pojetí lékaře jako autority, s níž se nediskutuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.