Joga
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b02a95f631b5f8b70b9698a2383ffc4fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MilyEli
161-320
161-320


Založen: 12.4.2008
Příspěvky: 188

PříspěvekZaslal: so srpen 09, 2008 10:26 pm    Předmět: Citovat

Nevíte kam na jógu v Brně? Já jsem dřív chodívala v Olomouci a ačkoliv se jakémukoliv cvičení nebo sportu většinou vyhýbám, tohle mě hodně bavilo a pomáhalo to i na bolavá záda. Bohužel se doma sama nedonutím a potřebuju aby na mě někdo dohlížel Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne srpen 10, 2008 8:03 am    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Na jógu nechodím a nechodila jsem. Myslíš, že je v hodná pro revmatiky? Kdybych měla ským chodit tak bych to zkusila Smile

wensdy - podle mě je joga vhodná pro všechny. Pokud ti nějaký cvik nejde, nebo tě bolí, tak ho bud vynecháš, nebo cvičíš pouze v náznacích. Taky chodím do jogy a protože mě občas pekelně bolí záda, instruktorka mi řekla, že cviky, při kterých je bolest nepříjemná nemám cvičit.
Joga je fakt užasný relax - a ve spojení s vhodnou hudbou nemá chybu. Posledně jsme u jogy poslouchali relaxační hudbu Karla Kekešiho - jeho hlas to je bomba!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: ne srpen 10, 2008 10:06 am    Předmět: Citovat

MilyEli napsal:
Nevíte kam na jógu v Brně? Já jsem dřív chodívala v Olomouci a ačkoliv se jakémukoliv cvičení nebo sportu většinou vyhýbám, tohle mě hodně bavilo a pomáhalo to i na bolavá záda. Bohužel se doma sama nedonutím a potřebuju aby na mě někdo dohlížel Embarassed


V Brně je například toto jóga centrum: http://www.joga.cz/brno/, mají tuším i pobočky na sídlišti v Bohunicích, ale osobní zkušenost opět nemám, jen mi bylo doporučováno. Já uvažovala že bych chodila na jógu do svého oblíbeného aerobik studia Majda agency, je tam příjemné prostředí a najímají si učitele jógy, které vede pololetní kurzy jógy. Předpokládám že od září budou otevírat nový kurz (teď běží prázdninový). Ještě nejsem úplně rozhodnutá, ale jestli budou penízky, asi do toho půjdu, mám trochu strach z takových těch velkých jóga center kde to není jen o cvičení, ale i o související filosofii (o kterou zatím zájem nemám).
_________________
www.psycholog-brno.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MilyEli
161-320
161-320


Založen: 12.4.2008
Příspěvky: 188

PříspěvekZaslal: ne srpen 10, 2008 12:50 pm    Předmět: Citovat

Díky Slunéčko, okouknu to Wink Já bych po zkušenosti s jednou cvičitelkou, která víc mluvila než cvičila taky radši něco "bez filosofie" Confused tak snad vyberu dobře Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunečnice
41-80
41-80


Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: pá srpen 29, 2008 10:39 am    Předmět: Re: Joga Citovat

Brett napsal:
Chodite zde nekdo na jogu? Smile Menim trochu zivotni styl Very Happy a hlavne mam zkracene vsechno, co jde a povoleneho jeste vic Smile. Plus ta zada :/.
Nejvic by me potesilo, kdyz by mi nekdo doporucil osvedceny kurz v Praze a nejakou knizku k tomu treba...


Jógu cvičím (s menšími přestávkami) už několik let a nemůžu si to vynachválit. Dobré kurzy pořádá sdružení Jóga v denním životě, určitě mají hodně kurzů v Praze i po celé ČR (já chodila v Ostravě). No a jinak je super cvičit i sama - doma...mě to třeba vyhovuje víc, protože se nemůžu vymlouvat, že není čas cestovat do kurzíku a chodit tam v pravidelnou dobu Very Happy Knížek je spousta, ale fakt doporučuju knížku "Unijóga". Je sice drahá, ale jsou tam skvělé fotky cviků a jak na to. Já měla taky problémy se zády, nepomohla ani rehabilitace...až pravidelné cvičení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shahlah
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2007
Příspěvky: 1671

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 11:57 am    Předmět: Citovat

Já jsem na jógu chvíli chodila, vybrala jsem si ji jako tělocvik na vysoké. Chodila jsem do Jógy v každodenním životě, cvičení jako takové bylo fajn, ale vadily mi k tomu náboženské komentáře a takové to nenásilné, nenápadné verbování, to opravdu nemusím Mad Takže jsem toho nechala...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunečnice
41-80
41-80


Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 2:16 pm    Předmět: Citovat

Shahlah napsal:
Já jsem na jógu chvíli chodila, vybrala jsem si ji jako tělocvik na vysoké. Chodila jsem do Jógy v každodenním životě, cvičení jako takové bylo fajn, ale vadily mi k tomu náboženské komentáře a takové to nenásilné, nenápadné verbování, to opravdu nemusím Mad Takže jsem toho nechala...


To já jsem měla štěstí na cvičitele, který nikomu nic nenutil, ani nenápadně (snad kromě pořádaných akcí a výletů Very Happy ), náboženského už vůbec ne. Občas mluvil o psychice, relaxacích a tak, ale nic víc. Asi záleží, kdo z těch cvičitelů je víc zaměřený na cvičení a kdo na duchovno...pak podle toho asi vypadají i jednotlivé kurzy...ten, kde jsem chodila byl hlavně o cvičení, možná až moc, pak jsem se nemohla vždycky tak 2 dny hýbat. Ale bylo to super. Když cvičím doma, rozhodně se tak dobře nezřídím, ale zase cvičím pravidelně, což je pro tělo asi lepší, než pořádný "nášup" jednou za čas Smile Stejně teď pořád cestuju, takže ani nemám možnost někam pravidelně chodit. Tak to doháním podomácku, protože mi stačí pár dní bez pohybu a začnou mě bolet záda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shahlah
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2007
Příspěvky: 1671

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 11:31 pm    Předmět: Citovat

Slunečnice napsal:
Shahlah napsal:
Já jsem na jógu chvíli chodila, vybrala jsem si ji jako tělocvik na vysoké. Chodila jsem do Jógy v každodenním životě, cvičení jako takové bylo fajn, ale vadily mi k tomu náboženské komentáře a takové to nenásilné, nenápadné verbování, to opravdu nemusím Mad Takže jsem toho nechala...


To já jsem měla štěstí na cvičitele, který nikomu nic nenutil, ani nenápadně (snad kromě pořádaných akcí a výletů Very Happy ), náboženského už vůbec ne. Občas mluvil o psychice, relaxacích a tak, ale nic víc. Asi záleží, kdo z těch cvičitelů je víc zaměřený na cvičení a kdo na duchovno...pak podle toho asi vypadají i jednotlivé kurzy...ten, kde jsem chodila byl hlavně o cvičení, možná až moc, pak jsem se nemohla vždycky tak 2 dny hýbat. Ale bylo to super. Když cvičím doma, rozhodně se tak dobře nezřídím, ale zase cvičím pravidelně, což je pro tělo asi lepší, než pořádný "nášup" jednou za čas Smile Stejně teď pořád cestuju, takže ani nemám možnost někam pravidelně chodit. Tak to doháním podomácku, protože mi stačí pár dní bez pohybu a začnou mě bolet záda.


Tak to jsi měla opravdu štěstí, kam jsi chodila?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 6:39 am    Předmět: Citovat

Brett napsal:
Je, to netusim Smile.
Ale zkousela jsem ted jeden cvik Very Happy a chytla me krec jen z toho sezeni na patach Very Happy Very Happy.
To nebude jednoduchy Very Happy.
By bylo fajn najit nejake misto, kde je treba ta ukazkova hodina zdarma, aby clovek zjistil, do ceho jde Wink.
To ja bych taky radeji s nekym, pze jinak nevim, jak by to bylo s disciplinou..


jééé, Brett, to zrovna ted taky resim, ze bych jogu nebo nejake takove cviceni potrebovala jako sul jak fyzicky, tak psyhicky....
kdybys hledala partacku, tak ja bych se asi docela hlasila.... do Blanicke to mam sice celkem kus, ale zas pokud bych to vzala cestou z prace......
Musim se na to kouknout.... tos mi uplne nasadila brouka do hlavy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 7:09 am    Předmět: Citovat

Na jogu mě dostala mamka už na základce a myslím, že díky tomu jsem to příšerné období přežila. Cvičení je super, ale chvilku mi trvalo než jsem se to naučila pořádně.
Teď se vrazím k meditacím, ale na cvičení jogy už mi při dalších kurzech nezbyl čas. Bohužel. Prospělo by mi to Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.