Dá se s dítětem budovat kariéra?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3956e5a7cb0a39495c58a5b0497cfaf6Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 10:48 am    Předmět: Citovat

Jéj medunko, to sned nemyslíš vážně, to co si tu vyplodila. Podle tvé teorie mají být naši už dávno rozvedení. Za prvé se braly brzy, za druhé nemají VŠ.. Jenže si zapoměla na jednu důležitou věc...ne všichni na téhle planetě sou tvý příbuzní...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 11:07 am    Předmět: Citovat

medunka napsal:
Tak to si nemyslím, že by to někdo nezvládl. Naše maminky přeci nebyly doma tak dlouho, jak je dneska zvykem a zvládaly to. Většinou se tak po půlroce rodičovské dovolené fičelo zase do práce na plný úvazek. Aspoň moje mamča to tak měla, protože z otcovy výplaty bychom nepřežili. Pleny se vyvařovaly na kamnech a denně žehlily a kdo měl automatickou pračku, byl borec. Auto bylo v každé domácnosti většinou jen jedno. Ani těch spešl potravin pro kojence nebylo v obchodech tak moc. Jsem nedávno čuměla nevěřícně na sestřenku, protože malého do dvou let krmila jen z těch kupovaných skleniček, chudáka.
No v něčem je to jednodušší a v něčem těžší. Teď ženy chodí do důchodu ve vyšším věku než to bylo dřív, takže nemůžou moc pomáhat jako babičky.
Ale myslím si, že má něco do sebe mít děti až kolem té třicítky. Možná se sníží i rozvodovost, když mladí lidé nepůjdou do všeho po hlavě. Nejdřív je třeba prověřit kvalitu vztahu, a pak až pořídit děti. Ale pokazit se může samozřejmě kdykoliv cokoliv...


Medunko, bohužel je to právě naopak. Podle statistik, které nám ve škole ukazoval jeden profesor, se právě nejvíc rozvádí partneři, kteří se brali pozdě a žili spolu před svatbou" na psí knížku". Možná za to může i volnější morálka těch lidí, kdo ví.Nicméně svatba ve třiceti s "prověřeným" partnerem není zárukou šťastného a trvalého soužití.
Nevím, jak ty, ale já jsem chtěla být vždycky mladá máma a mít první dítě ve 30 je prostě na můj vkus pozdě.
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 11:35 am    Předmět: Citovat

tedy, když tak čtu medunku.. myslela jsem právě, že medici a doktoři na to mají jiný názor.. tak nějak vazba k životu..

mít děti kolem třicítky je pro mě pozdě.. už od nějakých 16 vím, že chci být mladá máma..

tento model - škola, kariéra, manželství, drahé dovolené, dítě.. mi prostě nevyhovuje..

no a pokud mě nezajede auto, či budoucího manžela, tak na vysokou, tedy příští rok, budu nastupovat už jako vdaná žena..

kolem roku 1980, kdy se v průměru brali naši rodiče, tak bylo normální brát se kolem 18.. a hodně lidem to vydrželo.. naopak znám případ, kdy si prostě zbyli.. oběma jim bylo kolem 26.. dnes jsou stále spolu, mají dvě dospělé děti, ale komunikace je řevem.. manželka jezdí na dovolené s dcerou a manžela už se ani neptá, zda chce jet také..

z toho vyplývá.. nedá se z toho dělat průměr.. v době naší svatby já budu mít 19 a muž 24.. a nemyslím, že bychom se do toho vrhali po hlavě.. dva roky jsme hledali pro a proti.. ovšem na jedné věci jsme se shodli.. oběma se nám příčí žít spolu na hromádce, jak je to teď současné..

exoti jsme i v tom, že jsme spolu začali chodit v řínu a v květnu už jsme věděli, že se vezmeme po mé maturitě.. Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 12:16 pm    Předmět: Citovat

Hanča napsal:
tedy, když tak čtu medunku.. myslela jsem právě, že medici a doktoři na to mají jiný názor.. tak nějak vazba k životu..

mít děti kolem třicítky je pro mě pozdě.. už od nějakých 16 vím, že chci být mladá máma..

tento model - škola, kariéra, manželství, drahé dovolené, dítě.. mi prostě nevyhovuje..

no a pokud mě nezajede auto, či budoucího manžela, tak na vysokou, tedy příští rok, budu nastupovat už jako vdaná žena..

kolem roku 1980, kdy se v průměru brali naši rodiče, tak bylo normální brát se kolem 18.. a hodně lidem to vydrželo.. naopak znám případ, kdy si prostě zbyli.. oběma jim bylo kolem 26.. dnes jsou stále spolu, mají dvě dospělé děti, ale komunikace je řevem.. manželka jezdí na dovolené s dcerou a manžela už se ani neptá, zda chce jet také..

z toho vyplývá.. nedá se z toho dělat průměr.
. v době naší svatby já budu mít 19 a muž 24.. a nemyslím, že bychom se do toho vrhali po hlavě.. dva roky jsme hledali pro a proti.. ovšem na jedné věci jsme se shodli.. oběma se nám příčí žít spolu na hromádce, jak je to teď současné..

exoti jsme i v tom, že jsme spolu začali chodit v řínu a v květnu už jsme věděli, že se vezmeme po mé maturitě.. Razz


Ano, v zásadě zvýrazněného bych se při hodnocení držela, vycházím-li pouze z vlastních zkušeností... Moji rodiče třeba kolem 18 teda nebrali, ani mě neměli ve dvaceti, přesto jim to vydrželo a jsou v pohodě. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 12:26 pm    Předmět: Citovat

Tiež si myslim že vek a ani VŠ s tým nič nemajú, záleží od jednotlivcov.

Čo sa týka kariéry a dieťata, podľa mna je ťažké skombinovať oboje a aby sa dalo venovať dostatočne obom, aby dieťa nepostrádalo rodičov, resp. mamu.
Dosť záleží na tom akú kariéru si žena vyberie.
Sama seba si ako matku predstaviť neviem, teraz a ani o 5 rokov...to dalej neviem ešte vôbec... Laughing
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 4:27 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Ano, v zásadě zvýrazněného bych se při hodnocení držela, vycházím-li pouze z vlastních zkušeností... Moji rodiče třeba kolem 18 teda nebrali, ani mě neměli ve dvaceti, přesto jim to vydrželo a jsou v pohodě. Twisted Evil

U našich je to taky tak - bylo jim jednou tolik než 18, když se brali, vůbec bych neřekla, že "na sebe zbyli", a mají i po téměř 30 letech fajn manželství. Ale musím říct, že jejich věk pro mě byl trochu odstrašující příklad - nechtěla jsem mít děti tak pozdě (což se mi snad povede Smile).

Káťa napsal:
Naše maminky přeci nebyly doma tak dlouho, jak je dneska zvykem a zvládaly to. Většinou se tak po půlroce rodičovské dovolené fičelo zase do práce na plný úvazek.

Ano, to je pravda. Jenže v té době byly jesle v každém městě, obvykle dokonce nejedny, dneska existují maximálně v Praze nebo možná dalších velkých městech, ale my na maloměstě máme smůlu. Mám-li být upřímná, trochu mě děsí být 3 roky na mateřské (mám práci, která se nedá dělat z domova), ale asi není zbytí. Na druhou stranu bych půlroční dítě nikam nedala, spíš zhruba od těch 2 let, jako jsem šla do jeslí já.

Káťa napsal:
Podle statistik, které nám ve škole ukazoval jeden profesor, se právě nejvíc rozvádí partneři, kteří se brali pozdě a žili spolu před svatbou" na psí knížku". Možná za to může i volnější morálka těch lidí, kdo ví.Nicméně svatba ve třiceti s "prověřeným" partnerem není zárukou šťastného a trvalého soužití.

"Volnější morálka" je natolik vágní pojem, pod kterým si může každý představit něco jiného, že bych ji do toho netahala, ale o té statistice jsem slyšela taky a připadá mi to zajímavé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 4:38 pm    Předmět: Citovat

abych vysvětlila ten pojem "zbyli si", nemyslela jsem to na všechny, kdo se brali v jiném věku, než 18 let.. akorát jsem tím chtěla naznačit, že právě z tohoto důvodu právě neprůměruju..Smile

manžel i manželka jsou oba inženýři.. tedy vysokoškoláci.. tenkrát v tom věku vlastně i rozmyšlení s volbou partnera.. akorát žádný kolem prý nebyl.. takže si byli "dohozeni" přes přátele.. troufám si říct, že jsem hodně citlivá na lásku v okolí.. v tom vztahu už žádná není.. i jejich děti to tvrdí.. do kterých tabulek s takovým párem? Rolling Eyes

pak třeba moje máma s tátou.. brali se v průměru 19 a půl.. máma měla jít na medinu, tatík ji dovrtal, aby nešla.. taky dobrá tabulka.. skorovysokoškolačka + chlap se dvěma středníma školama..

moje sestra se vdávala v 23.. za prvního vážnějšího vztahu.. zjevně spokojená.. vysokou nedokončila, on je Mgr..

sestřenice.. vdávala se po státnicích, červený diplom, po dvou letech rozvedená, dnes s mužem, co je o 25 let starší a má na kontě několik melounů.. přítele miluje, ne pro peníze, ale pro jeho povahu.. je to fakt čupr člověk.. ta by měla být ale v tabulce - pro prachy..

sebe jsem psala..

atd...

můžete mi teda říct, KAM se započítávají tyto vztahy a z čeho se ty statistiky dělají?

vždycky nad tím dumám, když něco takového vidím..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 4:49 pm    Předmět: Citovat

Hančo, já někdy taky koukám.

Vždyť jak už se tu psalo. Není to o věku, o délce vztahu před svatbou, ani o vzdělání. Copak člověk z VŠ nemůže být alkoholik? Nebo gamber? A naopak, člověk s nižším vzděláním nemůže být charakterní a uctívající určité hodnoty?
Já mám někdy z téhle doby pocit, že stupni dokončeného vzdělání se přikládá větší význam, než má. Podle mě tohle neurčuje jednoznačně charakter, či smysl pro vztah.
Sama znám vystudovanou pedagošku, jejíž děti skoro ve třech letech čůrají do plen a neumí pořádně mluvit. Jak sama řekla, ona je nebude učit chodit na záchod, protože "od toho sou jesle"...znamemá to, že sou takhle laxní všechny ženy jejího vzdělání? Asi ne, že? Wink
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 4:52 pm    Předmět: Citovat

Co se jeslí týče, tak je to jen pár let zpět, co jsem se kdesi dočetla, že v Praze je cca 50ks těchto zařízení. Prosím slovy plus mínus padesát jeslí na celou Prahu. Pro srovnání - například Praha 8 , tj. jen jedna z městských částí Prahy, je zřizovatelem 24 mateřských škol a všechny praskají ve švech, dítě mladší tří let je v podstatě neumístitelné. Takže když si vezmu, že v celé Praze je jen dvakrát tolik jeslí, kolik je v jedné z městských částí přecpaných školek... Rolling Eyes Tak to je poznámka k možnosti umístit někam do jeslí dítě do tří let v té "vybavené" Praze... Obávám se, že dostupnost jeslí je někde hrozná, jinde ještě horší, ale nikde nic moc.
_________________


Naposledy upravil Meadow dne po srpen 23, 2010 4:57 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 4:57 pm    Předmět: Citovat

jj.. přesně tak..

ještě se mi příčí takové to rovnítko děti = žádná vysoká..

proč? dyť to ženské taky zvládají i při vysoké.. neříkám při náročných oborech typu medina.. to tedy doopravdy netuším.. i když..

asi jsem naivka, ale ta výška by se třeba zvládnout dala.. pokud má žena ovšem rodinu, která jí věří a milujícího partnera, který vypomůže..

pokud se ovšem neřeší stránka finanční.. maminka třeba netuší, PROČ si vlastně šetřím.. každému tvrdím, že je to kvůli nábytku.. no je.. ale myslím taky na zadní vrátka.. kdybych otěhotněla příliš brzy, tak aby mimčo nepřišlo s příliš holým zadečkem.. Laughing

a věřím, že i ta kariéra se zvládnout dá..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.