Přírodně bez aloe
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6b81394efe1d53cbb01a0def0b34b4dbZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Valkira
321-600
321-600


Založen: 23.7.2008
Příspěvky: 405

PříspěvekZaslal: čt srpen 07, 2008 8:13 am    Předmět: Přírodně bez aloe Citovat

Zdravím,

nechala jsem se inspirovat, že vyzkouším nějaký čistě přírodní šampon. Proběhla jsem několik lékáren, obchod s bylinkami i bio obchod... A výsledek je takový: buď se nejedná o čistě přírodní kosmetiku, vždy se tam nějaká ta chemie najde, nebo to obsahuje aloe vera.

Takže se vás chci zeptat, jestli nevíte o nějakém čistě přírodním šamponu, kde by nebyla aloe vera.
_________________
Dnes je dobr?? den na smrt... Tvoji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: čt srpen 07, 2008 9:25 am    Předmět: Citovat

Co je špatnýho na aloe Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: čt srpen 07, 2008 9:35 am    Předmět: Citovat

stačí když si projdeš fora šampony a kosmetické řady,nebo ty přírodní značky jsme řešily i krása, moda,zdraví.
jinak v lékárnách se dá sehnat přírodní šampony z mrtvého moře nebo weleda.
a jinak lavera,urtekram, logona-sante,jason,ecover i některých alverde z dm aloe neni nebo zkus lavaerde-marocké mycí bahno
zkus třeba omrknout nějaký netový obchod
třeba www.najadashop.cz nebo www.biosfera.cz nebo www.edenshop.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valkira
321-600
321-600


Založen: 23.7.2008
Příspěvky: 405

PříspěvekZaslal: čt srpen 07, 2008 9:54 am    Předmět: Citovat

jitty napsal:
stačí když si projdeš fora šampony a kosmetické řady,nebo ty přírodní značky jsme řešily i krása, moda,zdraví.
jinak v lékárnách se dá sehnat přírodní šampony z mrtvého moře nebo weleda.
a jinak lavera,urtekram, logona-sante,jason,ecover i některých alverde z dm aloe neni nebo zkus lavaerde-marocké mycí bahno
zkus třeba omrknout nějaký netový obchod
třeba www.najadashop.cz nebo www.biosfera.cz nebo www.edenshop.cz


jason obsahuje aloe, sice to na něm není uvedené v popisu, ale ve složení je
alverde, lavera a spol. nejsou čistě přírodní
weleda už sice je přírodní, ale zase dělá jen šampony na lupy, alespoň jsem nikdy žádný jiný neviděla a říkala mi to i v lékárně

Zrovna kosmetiku bych si přes net moc nekupovala, málokdy tam bývají vypsané ingredience, takže de facto nevíš, co to je zač. Na popis se moc nespoléhám.
_________________
Dnes je dobr?? den na smrt... Tvoji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: čt srpen 07, 2008 9:58 am    Předmět: Citovat

Valkira napsal:

jason obsahuje aloe, sice to na něm není uvedené v popisu, ale ve složení je
alverde, lavera a spol. nejsou čistě přírodní
weleda už sice je přírodní, ale zase dělá jen šampony na lupy, alespoň jsem nikdy žádný jiný neviděla a říkala mi to i v lékárně

Zrovna kosmetiku bych si přes net moc nekupovala, málokdy tam bývají vypsané ingredience, takže de facto nevíš, co to je zač. Na popis se moc nespoléhám.


hmm tak mám dojem, že ti nezbývá nic jiného než si doma něco přírodního vyrobit. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Valkira
321-600
321-600


Založen: 23.7.2008
Příspěvky: 405

PříspěvekZaslal: čt srpen 07, 2008 10:27 am    Předmět: Citovat

Sidonie napsal:
Co je špatnýho na aloe Question


Špatného na ní není nic, je to skvělá kytka... až na to, když na ní má někdo alergii.... Confused
_________________
Dnes je dobr?? den na smrt... Tvoji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: čt srpen 07, 2008 10:36 am    Předmět: Citovat

Valkira napsal:
Sidonie napsal:
Co je špatnýho na aloe Question


Špatného na ní není nic, je to skvělá kytka... až na to, když na ní má někdo alergii.... Confused


ach tak to je špatný. Vyskytuje se hodně v kosmetice??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Valkira
321-600
321-600


Založen: 23.7.2008
Příspěvky: 405

PříspěvekZaslal: čt srpen 07, 2008 10:41 am    Předmět: Citovat

Sidonie napsal:
Valkira napsal:
Sidonie napsal:
Co je špatnýho na aloe Question


Špatného na ní není nic, je to skvělá kytka... až na to, když na ní má někdo alergii.... Confused


ach tak to je špatný. Vyskytuje se hodně v kosmetice??


Poslední dobou skoro ve všem Sad Začala být hrozně oblíbená, takže make-upy, řasenky, balzámy na rty, krémy atd... mohla bych tady vyjmenovat úplně všechno včetně vlasové kosmetiky... a zejména té přírodní.
Nedávno jsem si koupila sice ne přírodní, ale dost kvalitní specielnín šampon na vlasy poškozené sluncem. V popisu nic o aloe nebylo. První mytí v pohodě, druhé mě už štípala hlava... kouknu na ingredience... a byla tam "mrcha" až skoro na konci, takže malé množství... ale stejně to stačilo. Naštěstí jsem alespoň měla komu ten šampon přenechat Rolling Eyes
_________________
Dnes je dobr?? den na smrt... Tvoji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt srpen 07, 2008 11:05 am    Předmět: Citovat

Tak to Tě lituju - mít alergii na aloe nebude dneska žádnej med. Máma má zase alergii na jinak úžasnej měsíček lékařskej, a ten se taky nenápadně vyskytuje ve spoustě věcí, kde by ho člověk ani nečekal... No, já z toho profituju, protože mi chudinka pak ty věci dává...
Jinak vysloveně přírodní kupovaný šampony Ti neporadím, protože normálně šamponuju jednou za měsíc když sundavám z vlasů masku s riciňákem, a na to používám starej ženšenovej šampon Naturvitalu, kterej má do přírodnosti daleko.
Ale mám pár "nešamponovejch" tipů - pokud nedávám masku s olejem, meju lávovou zemí a teď čerstvě mi taky kámoška odsypala mletou ajurvédickou bylinku shikakai, kterou si objednala z Anglie - a ta meje úplně skvěle a zároveń působí jako kondicionér (obsahuje ji i ten ajurvédskej šampon, jak tu o něm nedávno Luční víla založila vlákno a co se dá objednat na Najadashopu, jinak jsem na ni po vlastech českejch moc nenarazila). A semtam dávám ajurvédické mýdlo Visaka (též je tu o něm někde vlákno, ale taky nebude stoprocentně přírodní, navíc je tam aloe). Taky si můžeš zkusit doma spatlat šampon sama ze žloutku, medu a citronový šťávy (a já ještě přidávala skořici) - vlasy se pořádně namočej, směska se vemne do pokožky hlavy a nechá stýct do dýlek (opatrně promnout) a nechá se tak pět minut působit a pak se pořádně spláchne ne moc horkou vodou - trochu jsem se toho napoprvý bála, ale vlasy to myje moc pěkně. A třeba by šlo dodat nějakej éteráček.
Jinak mě napadá ještě Urtekram nebo Lush - ale ony ty mycí složky asi nebudou moc košer nikde, což ovšem jenom hádám, protože jsem šampony těchhle výrobců nikdy neměla v ruce, abych to omrkla.
Hodně štěstí v hledání toho pravýho šamponu! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: pá srpen 08, 2008 10:52 am    Předmět: Citovat

já moc nechápu co považuješ za čistě přírodní.to je vážně tak ta lavaerde nebo ten domácí šampon:)
a jinak urtekram mi přijde dost jednoduchý a dobrý a složení má na svých stránkách vypsané.
a jinak můžu doporučit ten šampon z mrtvého moře.já mám dead sea přírodní minerální šampon,ve vyhledávači ti to najde,ve složení je jenom kokosový,palmový,olivový olej,olea europea, a minerály(z domu to můžu opsat naprosto přesně).ale stojí asi 200,- a nebo ten ajurvédský z najady..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.