Padouši a padoušnice aneb Naše bezpečí
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=fe21749024e281bc9c9037beb1d2600aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne prosinec 17, 2006 10:52 pm    Předmět: Citovat

Já bych stopem sama nejela ani za nic!!! Jen jednou jsem sedla do cizího auta, v domnění, že je to soused(blbě vidím do dálky) a až dotyčný promluvil s ruským přízvukem, myslela jsem, že hrůzou omdlím!!! Naštěstí to dobře dopadlo,ale od té doby pokud mi zastaví nějaké auto, raděj volám, že se ráda projdu Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne prosinec 17, 2006 11:27 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Já bych stopem sama nejela ani za nic!!! Jen jednou jsem sedla do cizího auta, v domnění, že je to soused(blbě vidím do dálky) a až dotyčný promluvil s ruským přízvukem, myslela jsem, že hrůzou omdlím!!! Naštěstí to dobře dopadlo,ale od té doby pokud mi zastaví nějaké auto, raděj volám, že se ráda projdu Laughing


Moje řeč, Ilono!Také bych jakživa nevlezla do cizího auta - a to ani s klukem. Nikdy jsem tento způsob dopravy neprovozovala, vždy jsem raději dala těch pár drobných za autobus...
Návrat nahoru
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: po prosinec 18, 2006 10:14 am    Předmět: Citovat

Já jsem stopovala jen jednou - a to nás bylo pět nebo šest:) kupodivu se našla dobrá duše, která nás všechny svezla Shocked , spěchali jsme na vlak.
Ale s klukem bych asi na stopa šla, já vím, že to není stopro bezpečné ani s tím pánským doprovodem, ale to není nikdy nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: po prosinec 18, 2006 11:04 am    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
To Nika: Ty jsi stopovala sama? To bych tedy neriskovala...já se najezdila stopem hodně, ale vždycky ve dvou s klukem, nebo ve třech, šlo to dokonce i ve čtyřech:-)


Ne, sama jsem nikdy nestopovala, to je hranice, za kterou bych nešla (pokud by to nebylo nezbytně vynucené situací.
Idálně samo preferuji stop sve dvojici s klukem, ale ve dvojici s holkou jsem taky už stopovala dost..... (fakt je, že čekací doba se tím docela zkracuje, na druhou stranu je to zas o kousek riskantnější)

Celkově si myslím, že stop má nezanedbatelná rizika a i já osobně mám špatné zkušensoti.
Na druhou stranu tenhle způsob cestování opravdu hodně nabízí (a není to jen o ušetřených penězích, Fairy)
Ale nebudu tady psát o jeho výhodách nebo stop nějak moc vychvalovat....pak by se mohlo někomu něco stát a já bych se za to cítila zodpovědná.
Je to osobní volba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: po prosinec 18, 2006 2:38 pm    Předmět: Citovat

Já stopovala naposledy před 13-ti lety, tak nevím, jak to jde teď. V té době, když člověk stopoval na západ, tak potkával spoustu ochotných a příjemných lidí, kteří rádi svezli studenty z osvobozeného východního bloku, a ještě je cestou nakrmili. Teď už bude atmosféra asi úplně jiná. Každopádně tady nejde jen o to ušetřit peníze, ale je to zcela svébytný způsob cestování, kdo to nezná, nepochopí.

Třeba můj muž nikdy nestopoval, protože od mládí jezdil na různých mopedech a později motrkách, takže mu to nic neříká a stopaře nebere. Zato bude se zaroseným zrakem vyprávět historky o tom, jak jel tehdy a tehdy na mopedu na Slovensko za babičkou a co všechno mu cestou upadlo...taky způsob cestování Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: po prosinec 18, 2006 3:07 pm    Předmět: Citovat

Fairy: Tož ono není až tak těžké se s nožem něco naučit, aby ti ho šmejd vykroutit nedokázal. Stačí nějaký slušný kurs sebeobrany... Troufám si říci, že při určitém způsobu boje (či obrany) síla (tj. muž vs. žena) nerozhoduje. Zvlášť se zbraní. Nicméně stejně je lepší, aby to člověk nikdy použít nemusel. Pak by ještě mohl jít bručet za to, že toho násilníka vykuchal Sad(

Já také nestopuji rád a snažím se tomu vyhnout. V Čechách se mi to daří (vyjma případů, kdy se něco pokazí a člověk je na nějakém místě v době, kdy má být už úplně jinde, a nic než auta tam zrovna nejede). V Irsku to bylo horší, tam to byl denní chleba. Ale neměl jsem z toho dobrý pocit. Ne kvůli bezpečnosti, spíš se mi nezdálo se někomu cpát do auta. Ačkoliv někdy se dá i hezky popovídat (a na cvičení angličtiny je to výborné).
Každopádně jsem zvědav, jak to v Irsku vyřešíme my, když stopování takhle jednoznačně odmítáš... Ono se sice leckde dá jezdit autobusem, ale tam to rozhodně není za pár drobných. A na řadu míst nic nejede a pěšky je to přecejen daleko...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: po prosinec 18, 2006 3:13 pm    Předmět: Citovat

Ja stopovani miluju. Napsal bych to jak Daniela. Prostopoval jsem desetitisice km na 4 kontinentech Smile Ted se aspon snazim brat, jenze oni uz nestopujou Smile

Sveho casu jsem take vyrobil server na spolujizdu na internetu, pak jsem to prodal jedne firme do Anglie, kde si to ted zije svym zivotem Smile

Zkratka, slava mizejicimu stylu autostopu!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: po prosinec 18, 2006 8:46 pm    Předmět: Citovat

Aha napsal:
Ted se aspon snazim brat, jenze oni uz nestopujou Smile

Tak to já asi začnu, třeba budu mít štěstí a narazí zrovna na tebe:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: po prosinec 18, 2006 11:07 pm    Předmět: Citovat

Aha napsal:
Ja stopovani miluju. Napsal bych to jak Daniela. Prostopoval jsem desetitisice km na 4 kontinentech Smile Ted se aspon snazim brat, jenze oni uz nestopujou Smile

Sveho casu jsem take vyrobil server na spolujizdu na internetu, pak jsem to prodal jedne firme do Anglie, kde si to ted zije svym zivotem Smile

Zkratka, slava mizejicimu stylu autostopu!


No jo, chlap se nemusí bát skoro ničeho. Zas jedna nevýhoda, co proti vám máme! Sad
Návrat nahoru
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: út prosinec 19, 2006 5:08 am    Předmět: Citovat

Autostop není zase tak špatná věc, když jsem vojákoval, tak jsem jezdil pouze stopem, ikdyž to bylo zakázáno, v mládí se jezdilo stopem pořád a spíše jsem obdivoval ty šílence, kteří byli ochotni mě naložit i sbáglem a někam odvést, protože po takovém 14 ti denním toulání se v lesích, jsem zrovna čistě nevypadal... a těch zážitků, co bylo v rámci autostopu... Twisted Evil Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.