Oleje v kuchyni?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c32113ef6c5e92cf93606a8424a0cacaZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaký olej mám nejraději? (po-u-žití v kuchyni)
Olivový
67%
 67%  [ 31 ]
Slunečnicový
23%
 23%  [ 11 ]
Řepkový
8%
 8%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 46

Autor Zpráva
Bambi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.3.2008
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 12:22 pm    Předmět: Citovat

tiborMel napsal:
Bambi napsal:
Ano dá se koupit normálka v obchodech mezi olivovými oleji, je o něco levnější a bývá tam napsané něco jako "olivový olej sansa" někdy jen "sansa" a někdy z přední strany "olivový olej" a "sansa" až ze zadní strany.

teď sem tu sansu někde viděla, jo v hypernově v pardubkách, a byla teda celka drahá, 500ml přes stovku

Sansa bývá tak o třetinu levnější-třeba když extra panenský stojí 150 tak stejné množství sansy 100, teda co jsem kde viděla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 2:47 pm    Předmět: Citovat

objevila sem to karotino v tescu na andělovi, a světe podrž se, za 89kčs.... a z bio obchodu ho mám za 120.... docela rozdíl....
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 3:14 pm    Předmět: Citovat

Lidi, myslíte, že na tom něco bude? Já tedy chemii vůbec nerozumím, a nevím, jestli nás zase někdo netahá za nos... Každopádně i když Ramy a Flory mi nechutnají, tohle mi nahání husí kůži... hodně lidí se tím cpe... Sad
http://zakazany.denicek.eu/zdravi-2/rama-s-nama.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 3:25 pm    Předmět: Citovat

hankabar napsal:
Lidi, myslíte, že na tom něco bude? Já tedy chemii vůbec nerozumím, a nevím, jestli nás zase někdo netahá za nos... Každopádně i když Ramy a Flory mi nechutnají, tohle mi nahání husí kůži... hodně lidí se tím cpe... Sad
http://zakazany.denicek.eu/zdravi-2/rama-s-nama.html

Toto mi přišlo několikrát mailem - něco na tom bude, transmastné kyseliny škodlivé prokazatelně jsou, ale tvrzení o platu atd. mi připadá trochu přitažené za vlasy, taková "senzační" tvrzení beru s rezervou (ale jsem ráda, že to nejím Smile). Každopádně je lepší jíst v omezené míře oleje a máslo a margarínům se vyhnout, člověk je jistě často sní "skryté" (mám na mysli třeba někde ve veřejném stravování nebo na návštěvách), tak proč je konzumovat schválně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 3:43 pm    Předmět: Citovat

hankabar napsal:
Lidi, myslíte, že na tom něco bude? Já tedy chemii vůbec nerozumím, a nevím, jestli nás zase někdo netahá za nos... Každopádně i když Ramy a Flory mi nechutnají, tohle mi nahání husí kůži... hodně lidí se tím cpe... Sad
http://zakazany.denicek.eu/zdravi-2/rama-s-nama.html


já margarín nejím od doby co sme se v druhém ročníku na střední učili jejich výrobu. Chemikářka nezapoměla zdůraznit, že sou velice nezdravé a máme radši jíst máslo. Také je pravda, že mne trápil nepříjemný suchý kašel, někdy jsem měla pocit, že mi to snad rozthne plíce. Jak sem přestala jíst ramu, po kašli ani stopy ( a to mě doktoři cpali všim možnym)
Margaríny nejím, je to moje rozhodnutí, jako když někdo nejí maso. a svým dětem to taky kupovat nebudu Rolling Eyes Rolling Eyes
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 3:48 pm    Předmět: Citovat

Hmm, mně to taky připadá trochu přehnané, i ten způsob podání místy takový dryjáčnický, ale je fakt, že tyhle "pochoutky" nejím, protože si přece jen myslím, že úplně nejdzravější nebudou. A pokud je aspoň částečně pravda, co tam píšou, tak je dost to mazec, protože všude se doporučují tyto tuky jako náhrada másla, a ony jsou přitom mnohem horší Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 3:59 pm    Předmět: Citovat

Ad imunita a margaríny- že by to byla příčina mého zhoršeného stavu Laughing Laughing Laughing , ne dělám si legraci, ale je fakt, že do těch 16ti sem opravdu dost marodila.. i zbytek rodiny.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bambi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.3.2008
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 3:59 pm    Předmět: Citovat

Někde jsem četla takovou věc "nejezte to co by vaše prababička nedala do pusy" no a bylo tam že máme jíst přirozené potraviny, že právě tak jak je to s margarýnama tak tak je to i s ostatníma moderníma potravinama nebo jejich moderním zpracování. Nevím jestli jsem to dobře vysvětlila Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 4:00 pm    Předmět: Citovat

Je to fakt něco - i kdyby jen kousek byla pravda Sad No, zkuste to ale někdo vysvětlit mým rodičům, kteří řeknou - ale v reklamě říkaj, jak je to zdravý... Asi mamince tu Floru z ledničky dneska osobně vyhodím Sad Pak ať se nediví, že jsou tak nemocní Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 4:04 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Hmm, mně to taky připadá trochu přehnané, i ten způsob podání místy takový dryjáčnický, ale je fakt, že tyhle "pochoutky" nejím, protože si přece jen myslím, že úplně nejdzravější nebudou. A pokud je aspoň částečně pravda, co tam píšou, tak je dost to mazec, protože všude se doporučují tyto tuky jako náhrada másla, a ony jsou přitom mnohem horší Rolling Eyes

Ano ano, mám stejný názor.
A štvou mě reklamy přes celou stránku v časopise nebo v TV, kde "dokonalá" maminka podává své přešťastné rodince Floru (Ramu atd.) se slovy, že pro ně dělá to nejlepší. Mad

Bambi napsal:
"nejezte to co by vaše prababička nedala do pusy"

Na tom je velký kus pravdy, jen si to dnešní lidé málo uvědomují Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.