Neštovice
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=462e732035b7e46f24bd759fc2823cd1Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 7:12 pm    Předmět: Re: Neštovice Citovat

tidit napsal:
Předem všechny zdravím a doufám, že mi někdo poradí. Omlouvám se že píšu do sekce pro nováčky, já už tady sice nějakou dobu zaregistrovaná jsem, ale zatím jsem se ještě úplně nepřipojila. Nevím kam tohle téma zařadit, co jsem hledala tak tady nic podobného není, tak třeba aspoň zaplním mezeru Wink Teď v dospělém věku jsem dostala neštovice a abych nevypadala, že jsem si toto fórum spletla se stránkou zabývající se popisem"smrtelných" nemocí, tak to celé zkrátím jenom na jeden příznak a to, že sem se hrozně osypala (průměr je asi 3 puchýřky na 1 cm čtvereční Sad ), navíc nejhůř vypadá právě obličej. Takže Vás zoufale prosím o radu, jestli máte zkušenosti s něčím, co pomáhá v akutní fázi (nějaké mazání, triky, cokoliv) a taky potom při hojení. Jsem připravená přežít i horečky nad 42 stupnů Twisted Evil ale nepřežiju, jestli skončím komplet zjizvená Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Manžel měl také neštovice až v dospělém věku. Zabírá jediné - natírat pudrem, aby pupinky dřív zaschly a hlavně neškrábat, když nebudeš škrabat a odlupovat stroupky a necháš vše zahojit, jizvy se ti neudělají. Držím pěsti a docela tě lituju - tuhle dětskou nemoc překonavájí děti celkem v pohodě, ale u dospělých je to horší. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Succuba
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.9.2008
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 8:58 pm    Předmět: Citovat

Ano, přesně jak je zmíněno o příspěvek výše, neštovice jsou v dospělém věku velmi vážná nemoc (!!!), která se neobejde bez lékařské péče, ani ne kvůli pupínkům a svědění (což je zajisté nepříjemné, ale ne zdraví nebezpečné), ale kvůli tomu, co může v těle udělat, co není na první pohled vidět. U žen to snad není až tak vážné, ale u mužů, kteří mají neštovice v dospělém věku, je vážné riziko neplodnosti. Takže nepodceňovat a mazat k doktorovi. Tady jsou celkem použitelné stránky http://www.sanofipasteur.cz/sanofi-pasteur/front/index.jsp?lang=EN&codeRubrique=19&codePage=VP_PD_Varicella&siteCode=SP_CZ, , jinak na googlu kdo hledá, najde.
Přeji brzské uzdravení bez komplikací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tidit
0-7
0-7


Založen: 11.6.2008
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 8:16 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem zase tady. Konečně je mi dneska trošku líp, protože do teď se to pořád zhoršovalo. Děkuju moc, že se snažíte poradit. Zatím se zuby nehty (teda hlavně ty nehty Smile ) držím a neškrábu. Ale nevím nevím, jak vidím některé ty obludy, co mi vyskákali, tak nemůžu uvěřit, že se někdy vrátím to původního stavu Question Exclamation Kdyby byl třeba ještě nějaký nápad, na lepší hojení, tak určitě pište.. A ještě jednou díky za reakce Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: st září 17, 2008 9:50 am    Předmět: Citovat

Ahojky, jelikož se pohybiji v lékárně hned jsem se poptala. A bylo mi doporučeno na pupínek dávat ten tekutý pudr a nic víc, jelikož je to (asi, já to nikdy neviděla) otevřená ranka. Ale po zahojení (zmizení pupínku) můžeš použít contractubex gel- je na hojení jizev, cca 190kč. Či vytamínovou mast, třeba bepanthen crem- cca 130kč. Víc jsem nezjistila. Přeji hodně štěstí a at se to rychle a bez jizviček vyléčí Wink
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st září 17, 2008 10:11 am    Předmět: Citovat

Já jsem měla neštovice jako dítě, takže co si tak matně pamatuju, tak u doktorky jsem byla, ta jenom sušen konstatovala, že je to celkem jasné (předtím tam byl i brácha, měli jsme je oba skoro zaráz... Laughing ) a jediné, co si pamatuju, byl ten zmiňovaný větrový bílý pudr. Jinak samozřejmě neškrábat...no,ale to říkam škrábacímu poděsovi jako já, je celkem zbytečné... Pár jsem si jich rozškrábala, i na obličeji, ale nemám žádné zásadnější jizvy, jen asi dvě malilinkaté bílé tečky na obličeji, které jsou rozeznatelné ovšem pouze při velmi blízkém a velmi podrobném pohledu... Laughing Takže neboj, pokud se škrábat nebudeš, myslím, že to zmizí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky! Jdi na stránku Předchozí  1, 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.