Ach ta dnešní mládež...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b3649e503888211ada1b5e772b539f1fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 9:57 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Clondyk napsal:

TZrochu budu oponovat, nwejvětší problémy s žactvem mají mladí učitelé, minulostí nezatížení, kteří přijdou ze studií plni elánu a ideálů a místo na děcka, která by vše přijímala v radostí a respektem, narazí v 99% případech na krutý nezájem, ignoraci a to ještě v lepším případě... Confused

Tak přesně tohle jsem dnes viděla na vlastní oči.Bbyla jsem na rodičáku, syn má novou učitelku - těsně po škole, taková malinká drobná, mezi žáky se úplně ztrácí. Dostala třídnictví právě ve třídě, kam chodí syn - bohužel momentálně je to nejhorší třída na škole - díky 3 výtečníkům, kteří kradou, kouří, z učitelů mají prdel, jsou drzí, narušují vyučování blbejma kecama. Tahle třída potřebovala někoho s pevnou rukou a zkušenostmi a ne takové děvčátko. Byla na rodičáku opravdu neštastná, bylo mi ji líto.
Co mi vyrazilo dech - na škole se ztratila pěněženka s větším obnosem, patřící jedné učitelce. Ředitel chodil po třídách na druhem stupni a všichni žáci museli vysypat tašky,zda tam náhodou onu peněženku nemají. Je to trochu brutus- ale za mě ve škole by to bylo normální. A na ředitele někdo podal trestní oznámení za narušení práv dětí! Dokonce se ví, kdo ty peníze vzal - ale dokázat to tomu klukovi nemužou.

Za mě by to taky bylo normální a vůbec nikoho by nenapadlo to spojovat s nějakým porušováním práv. A pachatel by letěl ze školy bez jakýchkoli diskuzí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
curupury
81-160
81-160


Založen: 11.9.2008
Příspěvky: 105

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 3:55 pm    Předmět: Citovat

Asi před měsícem jsem jela s dětma k rodičům .Byl pátek a jela jsem vlakem, takže mě nepřekvapilo ,že je vlak naprásklej samejma pubertálníma děckama co se vraceli z intru.Když jsme přestupovali z vlaku do autobusu nejenže mi nikdo z nich nepomohl s kočárkem ,ale málem mě srazili z perónu jak strašně spěchali.Kočárek jsem do autobusu narvala sama za pomoci starší dcerky.Na ty jejich nablblí keci jen tak nezapomenu.Nejsem stará zapšklá bába co nesnáší mladý,naopak mojí mladší ségře je 19 nedávno dopubertila a byl to s ní někdy děs ,ale nikdy nebyla tak škodolibá.Já vím ,že je nemůžu házet všechny do jednoho pytle,ale ani jedno z těch cca 30 dětí co tam seděli se žádný nezvedlo a nepomohlo,jen seděli a smáli se jak magoři.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 4:33 pm    Předmět: Citovat

Tak já něvím, asi bych se měla přidat k tomu žehrání na dneší mládež, ale...Za mých časů krátce po revoluci byla v naší sídlištní základce taky pořádná čísla. Kluci ze sedmičky poslouchali rasistické a neonazi kapely, nosili do vyučování vystřelováky nebo "motýlky" a hráli si s nimi pod lavicí. Kradli v obchodech a od ostatních spolužáků brali objednávky, co mají "šlohnout" a kolik jim za to kdo dá. Opíjeli se už snad od 12ti let a sexuálně obtěžovali spolužačky a myslím, že polovinu věcí jsem tehdy ani nechtěla (a stále nechci) vědět.
Ovšem lidi z okolí si mysleli, že největší hajzlíci jsme my metaláci, kvůli tomu, jak chodíme oblíkaní. Přitom já se v životě neopila a neměla cigaretu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: so říjen 11, 2008 7:43 am    Předmět: Citovat

Problém je, že se pořád mluví o právech rodičů, o právečch dětí, rodíi má právo... ale o povinnostech se taktně mlčí. Znám matku která si byla stěžovat ve škole - že je její syn je šikanován . Když se ředitel zeptal který spolužák ho šikanuje - odpověděla, že ho šikanuje učitelka - o přestávce si dovolila poslat ho do třídy!!! ( protože po chodbách dělal bordel) - to se potom člověk nemuže divit, že z některých děcek rostou smradi , kteří mají dojem, že jim všechno projde, když mají rodiče postižené opičí láskou . Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lily
321-600
321-600


Založen: 24.11.2006
Příspěvky: 490

PříspěvekZaslal: so říjen 11, 2008 1:27 pm    Předmět: Citovat

Pracuju u dětí na základce (naštěstí nejsem učitelka) a nestačím se divit.
Když jsem před dvěma lety začínala, tak jsem byla v šoku, co si všechno dovolí. Pak jsem si řekla, že se svoji základkou to nemůžu porovnávat, protože je jiná doba.
Já jsem ještě v první třídě seděla s rukama za zády a nemohla jsem bez trestu v hodině promluvit ani slovo.
Co se týká dětí, tak jsem hodně pesimistická. Co napíšu se týká dětí v 6. třídě. Učitelé (ani muži - je jich málo, ale jsou) nemají u dětí žádnou autoritu. V hodinách je vidět totální nezájem. Nikdo se nehlásí, stále si povídají a posílají psaníčka. Slovní upozornění učitelů nemá žádnou váhu. Ani trest jako třídní nebo ředitelská důtka je nezastraší. Je jim to jedno.
Když se řešilo s rodiči, že jejich děti přd školou kouří, tak rodiče řekli, že o tom vědí, že jim děti berou cigarety.
Mají násilnické a rasistické sklony. Není u nich vidět soucit nebo dokonce lítost.
Někdy je mi z toho hodně smutno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: so říjen 11, 2008 8:02 pm    Předmět: Citovat

Lily napsal:
Pracuju u dětí na základce (naštěstí nejsem učitelka) a nestačím se divit.
Když jsem před dvěma lety začínala, tak jsem byla v šoku, co si všechno dovolí. Pak jsem si řekla, že se svoji základkou to nemůžu porovnávat, protože je jiná doba.
Já jsem ještě v první třídě seděla s rukama za zády a nemohla jsem bez trestu v hodině promluvit ani slovo.
Co se týká dětí, tak jsem hodně pesimistická. Co napíšu se týká dětí v 6. třídě. Učitelé (ani muži - je jich málo, ale jsou) nemají u dětí žádnou autoritu. V hodinách je vidět totální nezájem. Nikdo se nehlásí, stále si povídají a posílají psaníčka. Slovní upozornění učitelů nemá žádnou váhu. Ani trest jako třídní nebo ředitelská důtka je nezastraší. Je jim to jedno.
Když se řešilo s rodiči, že jejich děti přd školou kouří, tak rodiče řekli, že o tom vědí, že jim děti berou cigarety.
Mají násilnické a rasistické sklony. Není u nich vidět soucit nebo dokonce lítost.
Někdy je mi z toho hodně smutno.


Za mých školních let to učitelka řešila tím, že nezbedu chytla vzadu za vlasy a čelo mu otřískala o tabuli. Nikdo nevyrušoval a nebyl drzý, ani si nestěžoval doma. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: so říjen 11, 2008 8:10 pm    Předmět: Citovat

Proto bych nemohla učit, skončil by takhle každý druhý žák Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lily
321-600
321-600


Založen: 24.11.2006
Příspěvky: 490

PříspěvekZaslal: so říjen 11, 2008 8:27 pm    Předmět: Citovat

Kathory napsal:
Proto bych nemohla učit, skončil by takhle každý druhý žák Very Happy


Možná úplně každý Smile
Na druhém stupni základky dělal jeden učitel to, že vytahoval kluky za uši. Jednoho malého úplně zvedl od země. To si pak každý rozmyslel, jestli bude vyrušovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: ne říjen 12, 2008 8:19 am    Předmět: Citovat

Kathory napsal:
Proto bych nemohla učit, skončil by takhle každý druhý žák Very Happy

já bych spíš měla strach, že tak skončim já... přece jenom jsem drobné tělesné konstrukce a kdejaký páťák je dneska větší než já... a jak je tak občas někde potkám, tipuju, že by se se mnou asi rvali Confused ... Wink


Naposledy upravil egle dne ne říjen 12, 2008 8:35 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: ne říjen 12, 2008 8:22 am    Předmět: Citovat

tak to my jsme dostávali ukazovátkem po rukách, nebo po nás učitel házel křídu nebo houbu
jo a ještě se chodilo za trest do rohu nebo vysmát "do umyvadla "
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.