Dlouhé vlasy v businessu...?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=8133b3eabaa09c35f5b317fb11bf476aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: út říjen 14, 2008 11:04 am    Předmět: Dlouhé vlasy v businessu...? Citovat

... většinou nevidíte. Frčí mezi manažerkami a "profesionálkami" takové ty nudné sestřihy v kombinaci s nějakým přiblblým černo-bílým kostýmkem. Nebo máte někdo jinou zkušenost? Smile

O tom, že to jde i jinak, mne vždy přesvědčí Táňa Le Moigne, ředitelka českého Googlu a taktéž moje kamarádka (ano byla se u nás na dv podívat Smile) Dost úspěšně boří tyhle imidže... viz např. nedávný článek zde: http://ona.idnes.cz/na-hru-nestourej-se-v-nose-jsem-pysna-rika-manazerka-googlu-poq-/ona_ony.asp?c=A080922_142706_ona_ony_jup

Wink
_________________
DlouheVlasy.cz!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út říjen 14, 2008 11:38 am    Předmět: Re: Dlouhé vlasy v businessu...? Citovat

Aha napsal:
... většinou nevidíte. Frčí mezi manažerkami a "profesionálkami" takové ty nudné sestřihy v kombinaci s nějakým přiblblým černo-bílým kostýmkem. Nebo máte někdo jinou zkušenost? Smile

O tom, že to jde i jinak, mne vždy přesvědčí Táňa Le Moigne, ředitelka českého Googlu a taktéž moje kamarádka (ano byla se u nás na dv podívat Smile) Dost úspěšně boří tyhle imidže... viz např. nedávný článek zde: http://ona.idnes.cz/na-hru-nestourej-se-v-nose-jsem-pysna-rika-manazerka-googlu-poq-/ona_ony.asp?c=A080922_142706_ona_ony_jup

Wink


No, mám takový pocit, že to asi bude celkem výjimka... Co se týče vlasů, viděla bych to hlavně na "klasické" střihy a barva z kadeřnictví... Rolling Eyes V oblékání si myslím, že je to u žen už trošku lepší. Ale chlapi tragédie, vlasy i oblečení. Vždycky jsem hotová, když se někde objeví nějaké trendy v pánské "business" módě, to je naprostá nuda nuda, šeď šeď , nuda... Confused Naprosto o ničem střihy obleků, nudné barvy, žádná originalita a zdobnost.
Jedinou světlou výjimkou, kterou znám, je můj drahý... Teda aby nevznikl dojem, že je nějaký "top manager", to ne, ale tak přibližně něco v tom smyslu je. Jednoznačně nejdelší vlasy (no, leckdy i mezi dámami Twisted Evil ) a již pár let úspěšně modifikuje firemní výnos o oblékání (který mimochodem silně připomíná styl Vlasta 70.-80. léta, opravdu nevím, kde to vyhrabali, ale slušně jsme se nad tou příručkou pobavili... Laughing ). Ukazoval mi jednou fotky z nějaké akce, kde měli i zahraniční kolegy, to on se většinou vyobléká ještě trochu líp a nahodí elfí účes, jednoznačně tam mezi těmi páprdy zářil... Very Happy

A už s tím chlubením přestávám... Embarassed Embarassed Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bambi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.3.2008
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: út říjen 14, 2008 12:00 pm    Předmět: Citovat

Nevidím to jinak než že to budu muset změnit Laughing Takže kdo nabízí místo top managerky? Budu se snažit ať vlásky poporostou a tím budu reprezentovat lépe než jak je to doposud vidět Laughing Cool Wink Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunečnice
41-80
41-80


Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: út říjen 14, 2008 12:15 pm    Předmět: Citovat

Táňa Le Moigne je opravdu krásná žena Wink a důkaz toho, že úspěch v práci (i jinde) může mít člověk ať je dlouhovlasý, krátkovlasý, blondýna nebo bruneta...vždyť to všichni známe, jaké předsudky kolují společností. Je to hlavně o tom, jak člověk dokáže prosadit své záměry a co má v hlavě. Ikdyž často člověk s těmi předsudky musí doslova bojovat.
Pracovala jsem v několika velkých obchodních společnostech a můžu potvrdit, že v businessu dlouhé vlasy opravdu nefrčí. Je to škoda. Důvody budou různé. Jedna moje kolegyně měla krásné dlouhé vlasy dokud byla asistentka. Když ji povýšili na šéfku oddělení...ostříhala se. Prý aby líp zapadla mezi chlapy, kterých je tam většina... Taky jsem se kvůli práci nejednou málem ostříhala. Nejsem žadná managerka, ale v přímém a častém kontaktu s nimi, takže to dost ovlivňuje. Ale jde to řešit i jinak. Drdol, cop nebo něco jiného a je vystaráno... Wink Je taky fakt, že v jedné firmě bylo denně tolik stresu, že jsme z toho byli ne krátkovlasí, ale málem plešatí a šediví...jsem ráda, že je to za mnou. Každopádně bych ráda viděla více vlasatých lidí nejen v businessu , ale všude Very Happy Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: út říjen 14, 2008 8:56 pm    Předmět: Citovat

Slunečnice napsal:
Táňa Le Moigne je opravdu krásná žena Wink a důkaz toho, že úspěch v práci (i jinde) může mít člověk ať je dlouhovlasý, krátkovlasý, blondýna nebo bruneta...vždyť to všichni známe, jaké předsudky kolují společností. Je to hlavně o tom, jak člověk dokáže prosadit své záměry a co má v hlavě. Ikdyž často člověk s těmi předsudky musí doslova bojovat.
Pracovala jsem v několika velkých obchodních společnostech a můžu potvrdit, že v businessu dlouhé vlasy opravdu nefrčí. Je to škoda. Důvody budou různé. Jedna moje kolegyně měla krásné dlouhé vlasy dokud byla asistentka. Když ji povýšili na šéfku oddělení...ostříhala se. Prý aby líp zapadla mezi chlapy, kterých je tam většina... Taky jsem se kvůli práci nejednou málem ostříhala. Nejsem žadná managerka, ale v přímém a častém kontaktu s nimi, takže to dost ovlivňuje. Ale jde to řešit i jinak. Drdol, cop nebo něco jiného a je vystaráno... Wink Je taky fakt, že v jedné firmě bylo denně tolik stresu, že jsme z toho byli ne krátkovlasí, ale málem plešatí a šediví...jsem ráda, že je to za mnou. Každopádně bych ráda viděla více vlasatých lidí nejen v businessu , ale všude Very Happy Wink


Není to sice business, ale pamatuji se, že kdysi nastupovala do hlavních zpráv na Nově Jana Adámková. Měla tou dobou dlouhé černé vlasy (po mateřské se vrátila zpátky do počasí a má je znovu narostlé dlouhé). Nehodilo se prý, aby měla dlouhé vlasy, protože to prý nepůsobí na diváky seriózně, tak ji tenkrát manažeři a Železný donutili se ostříhat. Sice ne úplně nakrátko, ale přesto dost podstatně. Jako by dlouhovlásky byly samé lehkomyslné fifleny...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út říjen 14, 2008 9:08 pm    Předmět: Citovat

pimpa napsal:

Není to sice business, ale pamatuji se, že kdysi nastupovala do hlavních zpráv na Nově Jana Adámková. Měla tou dobou dlouhé černé vlasy (po mateřské se vrátila zpátky do počasí a má je znovu narostlé dlouhé). Nehodilo se prý, aby měla dlouhé vlasy, protože to prý nepůsobí na diváky seriózně, tak ji tenkrát manažeři a Železný donutili se ostříhat. Sice ne úplně nakrátko, ale přesto dost podstatně. Jako by dlouhovlásky byly samé lehkomyslné fifleny...

... říkají, že dlouhé vlasy jsou neseriozní - ale možná z nich mají strach... kdyby přišly do mody dlouhé vlasy, spousta vizažistů , kadeřníku a dalších na "imidži" se přiživujících by přišla o svá skvělá místa Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kkk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.7.2006
Příspěvky: 1447

PříspěvekZaslal: út říjen 14, 2008 9:16 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:

... říkají, že dlouhé vlasy jsou neseriozní - ale možná z nich mají strach... kdyby přišly do mody dlouhé vlasy, spousta vizažistů , kadeřníku a dalších na "imidži" se přiživujících by přišla o svá skvělá místa Laughing


já bych je hnal šmejdy Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy
_________________
Na v??em zl?©m co se stane, hledejte to pozitivn?­??­, bude v??m l?­??­p Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: út říjen 14, 2008 9:25 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
pimpa napsal:

Není to sice business, ale pamatuji se, že kdysi nastupovala do hlavních zpráv na Nově Jana Adámková. Měla tou dobou dlouhé černé vlasy (po mateřské se vrátila zpátky do počasí a má je znovu narostlé dlouhé). Nehodilo se prý, aby měla dlouhé vlasy, protože to prý nepůsobí na diváky seriózně, tak ji tenkrát manažeři a Železný donutili se ostříhat. Sice ne úplně nakrátko, ale přesto dost podstatně. Jako by dlouhovlásky byly samé lehkomyslné fifleny...

... říkají, že dlouhé vlasy jsou neseriozní - ale možná z nich mají strach... kdyby přišly do mody dlouhé vlasy, spousta vizažistů , kadeřníku a dalších na "imidži" se přiživujících by přišla o svá skvělá místa Laughing


No jo, včera byl výběr z tisku a hlavní zpráva z Blesku Very Happy byla ta, že se "hvězdy" našeho mělkého rybníčku showbusinessu (např. Hrachovcová) zbavují dlouhých vlasů, protože v módě jsou krátké a kadeřníci mají plné ruce práce... Čili podprahově - mazejte do kadeřnictví, ať nedejbože nejste out... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tree
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 1737

PříspěvekZaslal: út říjen 14, 2008 9:26 pm    Předmět: Citovat

to mi připomíná, že když jsem se s mojí mámou bavila o tom, proč někteří lidi dělají drahoty a mluví se mnou jak s člověkem který nemá ani učňák, když jdu žádat o práci. navíc myslím, že jednám slušně, dokonce když jdu žádat o práci osobně, tak se i decentně oblíkám(žádné sešité oblečení z barevných kusů látky apod.).. a moje máma mě na to řekla, ať si udělám culik, že to moje háro nemusí na lidi působit dobře a že se mě můžou bát.

tohle ale já neberu, oblečení ještě snesu přizpůsobit ale vlasy nikoli, to jsem prostě já, a v nějakém ulízaném drdůlku bych se prostě necítila dobře.


naštěstí tvrzení mojí mámy vyvrátil ředitel krematoria, protože se choval velmi slušně a dokonce řekl, že bych se na tu práci docela hodila(domlouvání pohřbů, osobní kontakt s pozůstalými).

mimochodem ředitelka google je moc krásná a má úžasný vlasy, je fakt asi výjimka Confused
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=SME0ZDWnOrg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: út říjen 14, 2008 9:27 pm    Předmět: Citovat

kkk napsal:
ilona napsal:

... říkají, že dlouhé vlasy jsou neseriozní - ale možná z nich mají strach... kdyby přišly do mody dlouhé vlasy, spousta vizažistů , kadeřníku a dalších na "imidži" se přiživujících by přišla o svá skvělá místa Laughing


já bych je hnal šmejdy Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy


Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.