Dlouhé vlasy v businessu...?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e0a7aa7fe75f519aeb9f0ae99674dc4bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Allean
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2008
Příspěvky: 1472

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2009 9:07 pm    Předmět: Citovat

Já teda nevím, ale mám jiné zkušenosti. Pepo, manažer nemusí mít krátké vlasy k tomu, aby byl úspěšný. Znám pár lidí na těchto pozicích a rozhodně krátké vlasy nemají, ba naopak.Pohled společnosti na dlouhé vlasy u mužů se od dob minulých změnil k lepšímu. Podle toho co píšeš, to vypadá jako krátké vlasy rovná se úspěch, s čímž nemůžu souhlasit. Záleží na názoru a pohledu jedince. Jsem Čech, nejsem konzervativní a moje důvěra k lidem se prostě nezakládá na délce vlasů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2009 9:09 pm    Předmět: Citovat

z.pepa napsal:


No celý život pracuji s lidmi, takže se spíš přikláním k tomu že jsi mimozemstan Wink

Vezměme za příklad třeba prezidenty, kolik jich znáš dlouhovlasých?
To že se tobě líbí chlapi s dlouhými vlasy, to ještě neznamená, že i ty by jsi při obchodním jednání spíše nedůvěřovala muži krátce střiženému.
Jinak mám skutečně na mysli jen odvětví obchodu, jinde se nepohybuji.

Ohledně státní správy, mám shodou okolností v referátu zákazníky státní správy, pravda té nejvyšší a na takových pozicích jsem se skutečně nesetkal s dlouhovlasým pánem.


Oh, sakra, už delší dobu mám tušení, že mě tu zapomněli Laughing

Hmm prezidenti jsou asi většinou krátkovlasí, ale o čem to vypovídá??? Pro mě maximálně tak o tom, že nemají dost odvahy být jiní.

Promiň, ale to co píšeš o té důvěře, je totální nesmysl... Rolling Eyes To si vážně myslíš, že každý jednoduše víc věří krátkovlasým můžům???? Beru, že je tomu tak třeba u tebe, ale nemůžeš přece stejné pocity předpokládat u každého. Věř tomu, že pokud bych viděla obchodníka vzhledově hippísáka a klasickou šedou myš, bude mi ten první sympatičtější (bavíme se o pocitech na základě pouhého pohledu, jinak samozřejmě nezatratím příjemného člověka, jen proto, že ne/má dlouhé vlasy, nepoužívá kolínskou či nosí výrazné barvy Rolling Eyes )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2009 9:11 pm    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
Klaruso, já myslím, že gró celého problému tkví v tom, že v byznysu nemá člověk vzhledově vyčnívat - opravdu mi přijde, že by měl plnit funkci velmi schopného nástroje, vypadajícího podle určitých měřítek, bez rušivého prvku vlatní originality. Zní to hnusně, ale mám z toho ten pocit.


Hmm, já ten pocit prostě nemám Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
z.pepa
321-600
321-600


Založen: 4.4.2009
Příspěvky: 381

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2009 9:15 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
z.pepa napsal:


No celý život pracuji s lidmi, takže se spíš přikláním k tomu že jsi mimozemstan Wink

Vezměme za příklad třeba prezidenty, kolik jich znáš dlouhovlasých?
To že se tobě líbí chlapi s dlouhými vlasy, to ještě neznamená, že i ty by jsi při obchodním jednání spíše nedůvěřovala muži krátce střiženému.
Jinak mám skutečně na mysli jen odvětví obchodu, jinde se nepohybuji.

Ohledně státní správy, mám shodou okolností v referátu zákazníky státní správy, pravda té nejvyšší a na takových pozicích jsem se skutečně nesetkal s dlouhovlasým pánem.


Oh, sakra, už delší dobu mám tušení, že mě tu zapomněli Laughing

Hmm prezidenti jsou asi většinou krátkovlasí, ale o čem to vypovídá??? Pro mě maximálně tak o tom, že nemají dost odvahy být jiní.

Promiň, ale to co píšeš o té důvěře, je totální nesmysl... Rolling Eyes To si vážně myslíš, že každý jednoduše víc věří krátkovlasým můžům???? Beru, že je tomu tak třeba u tebe, ale nemůžeš přece stejné pocity předpokládat u každého. Věř tomu, že pokud bych viděla obchodníka vzhledově hippísáka a klasickou šedou myš, bude mi ten první sympatičtější (bavíme se o pocitech na základě pouhého pohledu, jinak samozřejmě nezatratím příjemného člověka, jen proto, že ne/má dlouhé vlasy, nepoužívá kolínskou či nosí výrazné barvy Rolling Eyes )



Nevím, já studoval a vlastně ještě studuju psychologii prodeje a ta hovoří o tom co ti tu píšu, takže osobní pocity, dovolím si oponovat, do toho spíš dáváš ty Wink , ale nic proti tomu, třeba skutečně patříš k 8% menšině, která všechny tyto aspekty vnímá přesně tak jak popisuješ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2009 9:17 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Kataska napsal:
Klaruso, já myslím, že gró celého problému tkví v tom, že v byznysu nemá člověk vzhledově vyčnívat - opravdu mi přijde, že by měl plnit funkci velmi schopného nástroje, vypadajícího podle určitých měřítek, bez rušivého prvku vlatní originality. Zní to hnusně, ale mám z toho ten pocit.


Hmm, já ten pocit prostě nemám Wink


Ale proč potom v mnoha firmách omezují své zaměstnance podmínkami na jejich vzhled? Proč vyžadují krátky sestřih? Nemá to snad nějaký smysl?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2009 9:18 pm    Předmět: Citovat

z.pepa napsal:

Nevím, já studoval a vlastně ještě studuju psychologii prodeje a ta hovoří o tom co ti tu píšu, takže osobní pocity, dovolím si oponovat, do toho spíš dáváš ty Wink , ale nic proti tomu, třeba skutečně patříš k 8% menšině, která všechny tyto aspekty vnímá přesně tak jak popisuješ


Aha, takže se mám chovat podle nastudovaných teorií, ne podle toho, co cítím... No budu si to muset vtlouct do té své tvrdé hlavy. Ale obávám se, že to moc nepůjde Laughing

Neber to ve zlém, ale připadá mi to vážně legrační. Ber to prostě tak, že šedá je teorie a zelený strom života Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2009 9:24 pm    Předmět: Citovat

Kataska napsal:

Ale proč potom v mnoha firmách omezují své zaměstnance podmínkami na jejich vzhled? Proč vyžadují krátky sestřih? Nemá to snad nějaký smysl?


Odhaduju, že ti, kdo určují firemní politiku žijí v domnění, že se to takto očekává a takto to bude správnější. Možná, kdyby to zkusili jinak, zjistili by, že to tak úplně není Wink Anebo by se jim to potvrdilo, co já vím.
Dalo by se to i otočit: v mnoha firmách to nevyžadují a prosperují, takže to má asi taky nějaký smysl Wink

Ovšem, to nic nemění na tom, že já to vnímám prostě jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
z.pepa
321-600
321-600


Založen: 4.4.2009
Příspěvky: 381

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2009 9:26 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
z.pepa napsal:

Nevím, já studoval a vlastně ještě studuju psychologii prodeje a ta hovoří o tom co ti tu píšu, takže osobní pocity, dovolím si oponovat, do toho spíš dáváš ty Wink , ale nic proti tomu, třeba skutečně patříš k 8% menšině, která všechny tyto aspekty vnímá přesně tak jak popisuješ


Aha, takže se mám chovat podle nastudovaných teorií, ne podle toho, co cítím... No budu si to muset vtlouct do té své tvrdé hlavy. Ale obávám se, že to moc nepůjde Laughing

Neber to ve zlém, ale připadá mi to vážně legrační. Ber to prostě tak, že šedá je teorie a zelený strom života Wink


No ona to není teorie, ale spíš sledování a sbírání dat z jednotlivých sociologických výzkumů a nikdo netvrdí, že musíš jít se stádem, já s ním také nejdu Wink
Jenže prostě každá firma raději vsadí na 92% stádo, než na 8% individualitu, nevím jestli je to dobře, nebo špatně, ale v podstatě to chápu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2009 9:27 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
z.pepa napsal:

Nevím, já studoval a vlastně ještě studuju psychologii prodeje a ta hovoří o tom co ti tu píšu, takže osobní pocity, dovolím si oponovat, do toho spíš dáváš ty Wink , ale nic proti tomu, třeba skutečně patříš k 8% menšině, která všechny tyto aspekty vnímá přesně tak jak popisuješ


Aha, takže se mám chovat podle nastudovaných teorií, ne podle toho, co cítím... No budu si to muset vtlouct do té své tvrdé hlavy. Ale obávám se, že to moc nepůjde Laughing

Neber to ve zlém, ale připadá mi to vážně legrační. Ber to prostě tak, že šedá je teorie a zelený strom života Wink


Klaruso, zkus to brát tak, že schválené teorii předcházela praktická studie, která zjistila, že ty a ty věci se jeví určitému vysokému procentu lidí jako nejdůvěryhodnější, nejlepší atd.
To, že ty nespadáš do té většiny (jakože já tam nespadám taky) není důvod chovat se podle nastudovaných teorií, ale ani je odsuzovat jako nesprávné.
Je to prostě fakt, s kterým je nutno se smířit, prostě to tak funguje a naše preference jakožto menšiny nikoho nezajímají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gina
321-600
321-600


Založen: 9.11.2006
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2009 9:28 pm    Předmět: Citovat

A není to třeba spíše věkem? Myslím tím, že na vyšší pozice v jakékoli oblasti se častěji vypracují starší lidé, kteří mívají (muži i ženy) kratší vlasy a u mužů se k tomu přidává varianta, že s věkem začali vlasy ztrácet, tak je shodili rovnou.


A když už se tak bavíme o dlouhých vlasech u mužů, tak jsem se zeptala rovnou toho svého. Tady je názor:

"Keller je sociolog, to jsou značně svobodné umění a stejně jako třeba architekt který by mi dělal barák by dlouhé vlasy mít mohl. K pojišťovákovi se mi to třeba moc nehodí, ale člověku s krátkýma vlasama v obchodě s věcma k hudbě bych nevěřil půl slova."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.