Je Pražák člověk ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29, 30  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 9:38 pm    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Pragocentrismus Wink
Jo, to je mi známo. Já myslím, co se tím myslí jaksi mimo definici. To, že je sídlo orgánů kde čeho v Praze, za to obyčejní Pražáci nemůžou. Nebo je opravdu to, co vadí (podle příspěvku Meritky) opravdu to, že např. parlament není v jiném městě?
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meritka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.8.2010
Příspěvky: 1377

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 9:39 pm    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Pragocentrismus Wink


jezis, ono to fakt existuje Laughing No, vnimam (a popsala sem) to trochu jinak, ale v zasade je to asi stejne Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meritka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.8.2010
Příspěvky: 1377

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 9:49 pm    Předmět: Citovat

Meadow napsal:
Morganna napsal:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Pragocentrismus Wink
Jo, to je mi známo. Já myslím, co se tím myslí jaksi mimo definici. To, že je sídlo orgánů kde čeho v Praze, za to obyčejní Pražáci nemůžou. Nebo je opravdu to, co vadí (podle příspěvku Meritky) opravdu to, že např. parlament není v jiném městě?


Pro me osobne to neni o statnich organech atd., Praha ma pro tyhle veci nejlepsi potencial, byl by nesmysl toho nevyuzit ... Proste to ma efekt "nabalovani" - koncentrace lidi, sluzeb, instituci, vede k dalsimu rozvoji, atd. ...
Co mi vadi, je proste nadutost nekterych lidi /jak rikam, vetsinou spis puvodem neprazaku/ ... Proste si myslim, ze treba kvalitni umeni, kultura, zabava, atd. se da delat i jinde ... (Aby bylo jasny co myslim: setkala sem se s nazory jako: Prece nepujdu do divadla do Usti, kdyz muzu jit do Prahy (ustecak, momentalne "prazak"; Prece nepujdu na koncert kapely xxx doma, kdyz muzu jit v Praze, bude tam vic lidi ... atd.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 9:55 pm    Předmět: Citovat

Meritka napsal:
reci o tom jak je praha nejlepsi, nikde jinde se v cr neda zit, mimo prahu v podstate neni zadna hodnotna kultura ... atd.
Shocked Já slyším Pražáky spíš na Prahu nadávat. Jako Praha má svý výhody ale taky nevýhody, stejně jako menší města nebo venkov. A aj ty výhody zas tak velkýma výhodama být leckdy nemusí. Jako třeba infrastruktura. Všecko v tý Praze sice máš relativně po ruce, ale když se máš dostat do porodnice, tak neroď přes den, protože to je rychlejší se dostat z Nový Paky do nemocnice do Jičína, než v Praze přejet do porodnice přes most. Rolling Eyes
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 10:05 pm    Předmět: Citovat

Meritka napsal:
Co mi vadi, je proste nadutost nekterych lidi /jak rikam, vetsinou spis puvodem neprazaku/ ... Proste si myslim, ze treba kvalitni umeni, kultura, zabava, atd. se da delat i jinde ... (Aby bylo jasny co myslim: setkala sem se s nazory jako: Prece nepujdu do divadla do Usti, kdyz muzu jit do Prahy (ustecak, momentalne "prazak"; Prece nepujdu na koncert kapely xxx doma, kdyz muzu jit v Praze, bude tam vic lidi ... atd.)
Myslím si taky, že to není Pražákama (resp. tím, jestli člověk je nebo není Pražák), ale prostě některý lidi jsou bohužel takový.

jinak z.pepa: Škoda, že to vidíš tak, že jsi jako bezdomovec... To je přece moc pěkný!
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 10:12 pm    Předmět: Citovat

Meadow Laughing
Já si celou dobu říkala, že až budu rodit, že to snad do nemocnice nestihnem, že porodím v autě, nebo v sanitce, podle toho, v čem pojedu Laughing

jen pro představu, kdyby byli jižní spojka, barandovský most a smíchov bez provozu, sme v Motole za 23minut...ale realita je taková, že pod hodinu a čtvrt to prostě nedáte, nemáte šanci Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berušák
321-600
321-600


Založen: 3.12.2009
Příspěvky: 376

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 11:00 pm    Předmět: Citovat

Jediný, co mě jako pražačce chybí, je studentský život na kolejích. Na kolej samozřejmě nemám nárok a tak nějak mi přijde, že se mimopražští na těch kolejích líp ztmelí, zkamarádí, tak nějak drží při sobě... já jsem odsouzená se s lidma seznamovat pouze na přednáškách a cvikách, což ne vždy dobře jde.

Jinak mi to tu vyhovuje, a i s tím, že pokud nechci bydlet s rodiči, musím platit vysokej nájem a drahej internet... ale co už, zase mám větší komfort jak na koleji Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 6:41 am    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Meadow Laughing
Já si celou dobu říkala, že až budu rodit, že to snad do nemocnice nestihnem, že porodím v autě, nebo v sanitce, podle toho, v čem pojedu Laughing

jen pro představu, kdyby byli jižní spojka, barandovský most a smíchov bez provozu, sme v Motole za 23minut...ale realita je taková, že pod hodinu a čtvrt to prostěl nedáte, nemáte šanci Laughing
Jj, s prvním dítětem mě doktor nechtě pustit na dovolenou do kempu na Jičínsko (v půlce těhotenství Rolling Eyes ), že prý někde v lesích nebudu mít dobrý přístup do porodnice, kdyby něco. Laughing Nemohla jsem mu to vysvětlit... Takže to je asi ten příklad toho pragocentrismu - od toho doktora. Jenže on byl prostě, no, sněd všecku moudrost světa v různých oblastech... S druhým těhotenstvím jsem už k němu nechodila.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 7:29 am    Předmět: Citovat

Nuž když jsme u doktorů - v Hloubětíně kousek od metra je ve středisku jeden, co nějak volako nemusí až nesnáší Moravu a vše s ní spojené. Na pojišťovnu Hutnická se koukal, jako že je to snad odněkud z Konga a proč nemám "něco pražského", vůbec nechápal, že v té džungli za Černým Mostem ještě vůbec někdo bydlí a vůbec měl blbé kecy. Ale že mi dal léky na zánět zvukovodu, tak jsem na něj nebyla zlá Rolling Eyes
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 9:59 am    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Pragocentrismus Wink

Já nicméně nechápu, kde jinde by měla být soustředěna hlavní moc, než v hlavním městě? A investice do Prahy? Kam jezdí nejvíc turistů? Vždyť Praha je světově známý architektonický klenot. Neříkám, že to je 100% všechno správně a Praha svého výsadního postavení ani malinko nezneužívá, ale tak prostě je to hlavní město ČR.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29, 30  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.