Chytré rady na zapeklité problémy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 128, 129, 130  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st listopad 19, 2008 10:25 am    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
Tohle se nejlíp řeší tím, že se to odkope zvenku a udělají se tam větrací kanály. Ale to je celkem dost práce, když je to ve svahu (i když u nás jsme to dělali do hloubky 3 metry, protože máme v suterénu obývák). Nebo se dá udělat zevnitř přizdívka - vlastně jen tenká příčka, za kterou je provětrávaná mezera aspoň 4 cm (musí to mít na jedné straně nasávání skrz mřížku a na druhé výdech, aby tam byl průvan).

A vlastně vadí to, že je ve sklepě vlhko? Tedy, jestli tam máte brambory a kompoty, tak se s vlhkem celkem počítá. Jestli nějakou normální místnost, tak by to asi tu přizdívku chtělo. Je to jednodušší, než odkopání, ale zase si člověk naprasí uvnitř.


Děkuji, děkuji moc Wink
S tím odkopáním přesně jak píšeš, to by byla šílená práce.
Ta přizdívka zní zajímavě, o něčem podobném už mluvil miláček, ale on samozřejmě není odborník, jen to našel v nějaké knize o rekonstrukci památek Wink
Normální místnosti tam určitě mít nebudeme, je tam hlavně technické zázemí, nářadí a jedna místnost na ukládání vína. Takže je fakt, že nám třeba to vlhko nějak zásadně nevadí, ale kdybychom náhodou v budoucnu neměli co dělat... Laughing Laughing Laughing Taky sem tam remcá tchán (zedník), on je bohužel schopen i v rámci běžné návštěvy prolézt celý barák a následně zkritizovat, co všechno jsme udělali špatně či vůbec... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: st listopad 19, 2008 10:36 am    Předmět: Citovat

Dejte tam vlhkoměr, jestli je tam míň než 80%, tak bych to neřešila. I v normálních obytných místnostech je těch 70 - 75% úplně v pořádku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st listopad 19, 2008 10:40 am    Předmět: Citovat

Díky za tip Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Damayanti
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.11.2006
Příspěvky: 966

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2009 9:48 am    Předmět: Citovat

Prosím poradí mi někdo , podařilo se mi převrhnout kokosový olej na zeď . Je mi jasné , že malování se nevyhnu , ale napřed musím tu mastnou skvrnu nějak odstranit. Víte někdo jak a čím ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
heyday
321-600
321-600


Založen: 22.6.2007
Příspěvky: 464

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2009 11:54 am    Předmět: Citovat

Damayanti napsal:
Prosím poradí mi někdo , podařilo se mi převrhnout kokosový olej na zeď . Je mi jasné , že malování se nevyhnu , ale napřed musím tu mastnou skvrnu nějak odstranit. Víte někdo jak a čím ?


mam dojem, ze mamka drive pouzivala chleba - proste ho otirala o tu stenu, ale jestli to fungovalo, to uz si nepamatuju. spis to pak zamatlala kridou Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2009 2:19 pm    Předmět: Citovat

Určitě křída, ta do sebe vcucne celkem dost mastnoty a dá se pak oklepat. Dá se to dělat i opakovaně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Damayanti
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.11.2006
Příspěvky: 966

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2009 4:42 pm    Předmět: Citovat

Díky moc ,křídu mám , tak jdu na to . Wink Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dasule 3
0-7
0-7


Založen: 3.2.2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá únor 13, 2009 9:50 am    Předmět: Citovat

Sidonie napsal:
Kdyby náhodou někdo věděl jak na plíseň na zdech......... prosím! Šílím z toho. Dokud byly staré okna, kterými neustále kvalitně táhlo, tak byly zdi dobrý. Teď jsou nový okna a je to v háji a to pořád větrám. A stříkat to pořád savem proti plísni se mi nechce, navíc nesnáším ten smrad. Nemáte třeba někdo zkušenost s tzv. inteligentní houbou proti plísni?


Ahoj
Houba je skvělá. Dělala se nám plíseň v zimě kolem oken a nic na ní neplatilo. Savo se muselo dávat opakovaně a vydrželo chvilku. Natření vápnem vydrželo tak rok. Teď už je to natřené "houbou" a plíseň se zatím neobjevila - už tři roky! Jen ta příprava se musí přesně dodržet.
A hlavně větrat, větrat a větrat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sharqigirl
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 1167

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 2:59 pm    Předmět: Citovat

Mám dotaz - včera se mi podařilo umíchanou henovou směsku vyplesknout na kachličky na zdi - z kachliček to šlo, ale z těch bílých spár mezi nimi ne. Klasické čisticí postupy jako jar, kartáč atp. selhaly. Prosím o nějakou radu Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lahoda
161-320
161-320


Založen: 13.11.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 8:26 pm    Předmět: Citovat

Mě ještě napadlo k těm plísním na zdech, jestli by nepomohl nějaký vysoušeč vzduchu. Vím, že jich existuje hodně druhů různých cenových relací. Osobně se hodlám něco podobného koupit na chatu, kde se nám taky plísně dělají a na které jsem navíc alergická. Našla jsem třeba tohle, ale jak říkám, je toho víc:
http://www.autofashion.cz/zbozi/kategorie-112_306/produkt-6095/chemie-ostatni-doplnky-pohlcovac-vlhkosti-vysousec-vzduchu-bez-elektricke-energie.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 128, 129, 130  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.