Výměna chemie za přírodno
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=291f4d5f9d3f40e6bec91fabf4baa221Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vloucak
81-160
81-160


Založen: 19.10.2008
Příspěvky: 104

PříspěvekZaslal: čt listopad 06, 2008 11:12 am    Předmět: Výměna chemie za přírodno Citovat

Ahoj, moc bych potřebovala poradit, mám svoje vlasy moc ráda, i když jsou na mě ošklivé a neoceňují moji snahu Laughing . Než jsem se dostala na tohle forum starala jsem se o svoje vlasy pouze chemickými přípravky + domácí masky na vlasy (žloutek s olejem, zábal z olivového oleje atd. ) Chtěla bych změnit moji výbavu kosmetických výrobků za zdravější přírodní, ale nevím si rady mám hodně citlivé vlasy a když se jim něco nelíbí, tak mi to dají pořádně znát, mastí se rychlostí blesku, pramínkují a třepí se jim konečky, někdy to završí magnetickým polem, za které by se nemusela stydět ani planeta Země Laughing Můj postup umývání vlasů je 1x březový šampon Tania pak 1x vyživující šampon pro blondýnky nebo na objem od Fructies a 1x kondicioner nebo balzám různé značky. Myslíte že můžu okamžitě přejít k přírodním produktům, nebo ty vlasy postupně zvykat? Mám používat čistě přírodní produkty, nebo můžu i střídat s těmi chemickými jako např. kondicionér? Nebo jednou umýt chemicky při dalším mytí přírodně ... To jsou teda dotazy co? ... ale já si s tím vážně nevím rady, chodím do školy atd., tak nechci vypadat jako vodník Laughing Moc děkuji za vaše rady a názory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valkira
321-600
321-600


Založen: 23.7.2008
Příspěvky: 405

PříspěvekZaslal: čt listopad 06, 2008 11:36 am    Předmět: Citovat

Vítám tě mezi námi, ať se ti tu líbí a najdeš vše, co jsi potřebovala.

Abych tak řekla, můžeš cokoliv, co bude tvým vlasům vyhovovat. Je jen na tobě a tvých vláskách, co vám sedne, jaká kombinace a tak.

Před nějakou dobou jsem řešila stejný problém. Používala jsem Elseve, Gliss kur a pobně. K tomu ještě nějakou profesionální kosmetiku. Pak jsem začala koketovat s přírodou. Jsem poměrně citlivá, takže spousta čistě přírodních věcí mi nesedí, nebo ne na trvalo. Nic ti nebrání kombinovat, nebo střídat.

Mým vlasům a vlasům mého muže nejvíc prospělo to, když jsme se zbavili silikonů. Po čistě přírodní kosmetice mám vlasy hodně rozlítané a elektrizující, může je i vysušovat. Takže volím na střídačku přírodní a chemickou, ale bez silikonů... a jsem spokojená. Občas to sice chce něco se silikony na konečky, aby se netřepily... takže třeba masku jen na konce, nebo nějaké serum. Ale jinak mi péče bez silikonů hodně sedla.

Můžeš zkusit přecházet postupně. Jako první bych změnila šampon. Ten se dává přímo na pokožku hlavy, a tak by měl být čistý. Můžeš zkusit Alverde, je celkem kvalitní za velmi přijatelnou cenu. Osobně mi vyhovuje i Lavera. A z takové té polopřírodní kosmetiky jsem spokojená s Dolivou.
_________________
Dnes je dobr?? den na smrt... Tvoji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mirča
81-160
81-160


Založen: 30.7.2008
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: čt listopad 06, 2008 12:13 pm    Předmět: Citovat

Tak já celý život používala "normální" chemku. Po potížích se zážíváním jsem se začala zajímat o přírodní jídlo a též kosmetiku. Vyhovuje mi moc. Co se týká péče o vlasy používám Alverde olivový a kondicionér s meduňkou. Myslím, že bys měla být připravená na to, že tvé vlasy si s přechodem na přírodu musí srovnat. Mě se nejdřív dost mastily a žrala mě hlava, tak jsem se vrátila k Nivea pro objem. Je bez silikonů. ten jsem používala cca 14dní a vrátila se k přírodě a teď už je vše bez problémů. Vlásky jsou jemné, vzdušné, krásné. Jen se připrav, že přírodní šampony moc nepění. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: čt listopad 06, 2008 12:28 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, myslím, že můžeš bez obav začít zkoušet přírodní šampony (Alverde, Urtekram, Lavera, Welleda, Logona apod.) nebo jiné bezsilikonové, např. z lékárny (Panthenol, DOliva, Alpecin apod.) anebo to střídat, jde s píš o to najít, který tvým vlasům bude sedět nejlíp, než že by si na to musely nějak zvykat. Asi bych hned vyřadila Fructies - nejsou s ním dobré zkušenosti.
V maskách z oleje a žloutku rozhodně pokračuj, můžeš přidat třeba přelívání kopřivovým odvarem, podívej se do fóra na různé domácí recepty a počítej s tím, že budeš trochu zkoušet, než najdeš to pravé Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bittersweet
321-600
321-600


Založen: 7.8.2007
Příspěvky: 343
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt listopad 06, 2008 1:05 pm    Předmět: Citovat

Moje zkušenost: přechod mi trval cca 14dní. Začala jsem vzorky lavery a ta mi vůbec nesedla - byl to asi pro ty vlasy šok. Přecházela jsem s kerastase kosmetiky (takže hoodně silikonů). No po vzorcích jsem si teda laveru fakt neupalovala koupit Laughing . ( měla jsem vlasy, jako když strčíš prsty do zásuvky).

Pak jsem si koupila ajurvédské mýdlo a to už bylo super, jen se mi nejdřív po něm udělaly lupy Laughing , takže jsem zase příště myla chemií. No pak jsem si udělala hennu a lupů se zbavila. Následně jsem použila Reniu šampon a zase se mi udělaly lupy Laughing (už jsem byla trošku vzteklá), ale ne že bych hodně sypala, spíš to byly pidi lupy. Tak jsem zase hennila a lupy zase zmizly Laughing . Pak jsem koupila alverde šampony a byl klid (jsem měla koupit asi hned). No a tenhle koloběh trval asi těch 14dní. Od té doby jsem používala asi 14dní jen alverde, vlasy si zvykly a ted už vesele používám i ajurvédské mýdlo, Reniu (bez toho aniž by se mi udělaly lupy).
Ted jsem dokonce najela na laveru a taky super.

Takže doopravdy to chce bud ze začátku prostřídávat nebo vzít něco, co je jen bez silikonů a pak teprve uplně přírodní. Teda to radim z vlasní zkušenosti. Přece jen, každýmu ta hlava reaguje jinak. Já jen,že jsem dřív trpěla hrozně na svědění pokožky a lupy, takže jakmile se něco nelíbí hned se osypu a sněžim Laughing
Snad jsem byla nápomocná
_________________
Tohle miluju Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=Oh17t7UeusI&amp;feature=channel_page
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: čt listopad 06, 2008 2:15 pm    Předmět: Citovat

Ahoj. Pokud máš hodně citlivé vlasy, tak je na přírodu převáděj radši postupně. Napřed jim seber silikony(o těch tu jsou na fóru hotové romány). Bez silikonů je třeba dm značka Reelle, moc nestojí a prý není špatná a má celkem výběr. Když budou OK, zkus přírodu. Alverde není špatné, taky jsem měla a občas ještě mám, ale má to ten méně šetrný tenzid(pěnidlo). Chválí se tu vcelku Urtekramm, s tím mám taky dobrou zkušennost, i dyž někomu nesedí, pak Logona, Weleda... Je jich hodně a chce to zkoušet. Hodně lidem ale čistě příroda na vlasy nesedne a čas od času musejí dát i trochu chemie, takže si z toho kdyžtak nic nedělej Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vloucak
81-160
81-160


Založen: 19.10.2008
Příspěvky: 104

PříspěvekZaslal: čt listopad 06, 2008 6:47 pm    Předmět: Citovat

Díky za rady Smile já na to teda půjdu pomalu Wink protože mám náturu jak mě něco napadne, tak to hned podniknout Laughing už jsem si pořídila šampon, od firmy PROCYON - březový, tak to začnu zkoušet s ním Embarassed
ještě že v tom obchodě neměli té přírodní vlasové kosmetiky víc Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vloucak
81-160
81-160


Založen: 19.10.2008
Příspěvky: 104

PříspěvekZaslal: so listopad 08, 2008 11:24 am    Předmět: Citovat

No tak zatím mě reakce vlasů docela překvapila Wink myslela jsem, že se budou ještě víc mastit, když jim seberu jejich oblíbené přípravky a kupodivu jsou po tom březovém šamponu dost vysušené, dala jsem si dýňovou olejovou masku a spláchla ji jen tím březákem a suché - vetřela jsem do nich ždibec meruňkového oleje s tím, že je ráno umyju a kupodivu do rána opět suché - ale vypadají mnohem kvalitněji Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Simba77
321-600
321-600


Založen: 17.8.2008
Příspěvky: 509

PříspěvekZaslal: ne listopad 09, 2008 5:45 pm    Předmět: Citovat

Ahoj. No já přešla z chemie přímo na přírodní kosmetiku a bylo to v pohodě. Chvíli jsem měla baleu, zkoušela jsem Urtekram.... hením... ale co se týče šamponů tak nejvíc mi zatím vyhovuje hennový
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: po listopad 10, 2008 9:53 am    Předmět: Citovat

vloucak napsal:
No tak zatím mě reakce vlasů docela překvapila Wink myslela jsem, že se budou ještě víc mastit, když jim seberu jejich oblíbené přípravky a kupodivu jsou po tom březovém šamponu dost vysušené, dala jsem si dýňovou olejovou masku a spláchla ji jen tím březákem a suché - vetřela jsem do nich ždibec meruňkového oleje s tím, že je ráno umyju a kupodivu do rána opět suché - ale vypadají mnohem kvalitněji Wink


Procyon není špatný, mám hodně dobrou zkušenost s jejich šamponem s cannabisem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky! Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.