ako pribrať?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=53f08bcc55f89dcadfdb4054a34923cfZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: pá květen 20, 2011 1:57 pm    Předmět: Citovat

zetonek napsal:
jitty napsal:
wensdy napsal:
jitty no vidíš, a já si dám 10 vajec a ti řízky a ani to se mnou nehne....

Taru, to se mnou zase nehnou colové nápoje, ty můžu pít na litry Wink


ani po těhotenství předpokládám nepřibralas nebo jenom málo.
já myslím,že je to i ovlivněné jaký je člověk typ z těchto:
PYKNIK – středně vysoký, kulatá hlava, zavalitější tělo
ASTHENIK – štíhlé tělo, úzká ramena, plochý hrudník, kostnatost
ATLETIK – silně vyvinuté kosti a svalstvo, široká ramena a hrudník

je to Kretchmerova typologie osobnosti,on tak rozlišoval povahy lidí i podle toho jak vypadají. víc tady http://cs.wikipedia.org/wiki/Ernst_Kretschmer


Zajímavý článek. Možná na tom něco je, ale to co popisoval ty vlastnosti jsou takové hodně obecné, že to platí na každého. Když nepočítám postavu tak v těch psychických oblastech bych se mohla zařadit do všech tří.


většina těchto teorií už je překonaná,ale základy se používají pořád.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: ne květen 22, 2011 9:01 pm    Předmět: Citovat

Nedá mi to a taky sem utrousím příspěvek, i když nepřijdu s něčím novým...

Mám zato, že zatím nebylo moc zmíněno (nebo jsem to přehlédla), jak velkou roli hraje vedle stravy i spánek.
S váhou mám problém odmalička (při svých 175cm pořád bilancuju na hranici 50kg), nicméně od té doby, co jsem si začala hlídat spánkový režim, mi hned pár kilo naskočilo... Možná by to stálo za úvahu - spousta lidí nad tím mávne rukou, že je to samozřejmost, ale opravdu mě překvapilo, jak může podobná úprava v životosprávě zahýbat s váhou...

Jinak z "přibírací" stravy můžu mj. oporučit salep (/sahlab)- obvykle je výborný pro neduživé děti, ale zabírá i na dospělé. Wink Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kamsilka
21-40
21-40


Založen: 17.8.2011
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: po srpen 22, 2011 7:57 pm    Předmět: Re: ako pribrať? Citovat

Elli napsal:
mám asi trošku opačný problém ako ostatný,ale je rovnako nepríjemný,ani za svet neviem pribrať,teraz som sa o to pokúšala a ešte viac som schudla a ľudia začínajú byť nepríjemný,že jééžiš aká si tenká a bla bla bla a podobne Crying or Very sad a ja som už z toho zúfala,som zdravá len mám asi zrýchlený metabolizmus,neviete z čoho sa rýchlo a účinne priberá?lebo ja som skúšala macdonald a schudla som ešte viac Shocked Rolling Eyes priatel sa rozhodol že do našej svadby schudne a ja že ked on schudne tak ja zas priberiem nech nevyzerám akoby som si odbehla z koncentraku..mam pri výške 160cm nejakých 42kg čo je hrozne málo Sad a chcela by som do svadby 50..teda ešte neviem presne kedy bude svadba,ale tipujem tak polroka rok,ale tymto tempom dovtedy ešte viac schudnem


tak já mám přesně ten samý problém, vůbec mi nejde přibrat, měřím 166 cm a vážím 45 kg, což je taky málo Sad Znám ty řeči. Už mnoho lidí mi řeklo, že vypadám jako anorektička a kdesi cosi, je to opravdu nepříjemné, zvláště, když se o to snažíte a ono to vůbec, ale vůbec nejde Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dude
41-80
41-80


Založen: 27.9.2008
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2012 10:29 am    Předmět: já a váha Citovat

Já s tím mám problém už od narození kdy sem jako kojenec pořád jen spal a jíst sem skoro nechtěl. No takže sem vlastně vždycky vypadal jak tyčka. Což kdybych byl holka, tak by to bylo asi "normálnější", ale takhle prostě chlap má být přece silný a mohutný. A né žádné tintítko. Pořád to od někoho poslouchám ... ale už sem na to asi otupěl.

Nemám prostě chuť na jídlo. Musel bych se hodně přemáhat a "přejídat se", aby se u mě něco změnilo. Od ledna sem navíc přestal jíst maso (a krevní skupina 0 je zrovna masožravec ...) Ze začátku to bylo celkem fajn, ale když sem nedávno onemocněl tak sem úplně cítil že to maso potřebuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2012 1:03 pm    Předmět: Re: já a váha Citovat

dude napsal:
Od ledna sem navíc přestal jíst maso (a krevní skupina 0 je zrovna masožravec ...) Ze začátku to bylo celkem fajn, ale když sem nedávno onemocněl tak sem úplně cítil že to maso potřebuji.


Řekla bych, že pro nás hubené vegetariánství opravdu moc není.
Sice znám pár výjimek - lidi, kteří nejí maso už od dětství a zdravotně jim to neškodí, ani to nemá vliv na jejich váhu, ale to jsou opravdu spíš jedinečné případy. Konkrétně u nich hraje velkou roli to, že se věnují různým druhům meditace, cvičí tai či ap., takže jakoby berou energii i odjinud, než jen z jídla - pak nemají z absence masa takový deficit, rostlinná strava jim klidně stačí.
Hubený člověk má obecně tu nevýhodu, že při nedostatku energie nemůže čerpat ze svých vlastních zásob, jako někdo oplácanější, proto je pro něj výživná strava natolik zásadní...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dude
41-80
41-80


Založen: 27.9.2008
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2012 2:51 pm    Předmět: Re: já a váha Citovat

astrid napsal:

Řekla bych, že pro nás hubené vegetariánství opravdu moc není.
Sice znám pár výjimek - lidi, kteří nejí maso už od dětství a zdravotně jim to neškodí, ani to nemá vliv na jejich váhu, ale to jsou opravdu spíš jedinečné případy. Konkrétně u nich hraje velkou roli to, že se věnují různým druhům meditace, cvičí tai či ap., takže jakoby berou energii i odjinud, než jen z jídla - pak nemají z absence masa takový deficit, rostlinná strava jim klidně stačí.
Hubený člověk má obecně tu nevýhodu, že při nedostatku energie nemůže čerpat ze svých vlastních zásob, jako někdo oplácanější, proto je pro něj výživná strava natolik zásadní...


No vlastně se snažím o to braní energie odjinud také. Ale byl sem celý život zvyklí jíst maso, tedy nikdy mi moc nechutnalo a ani sem ho nevyhledával, ale jedl sem ho. Nevím jestli je u mě absence masa možná právě kůli té krevní skupině, to mi můj jogínský kamarád říkal, že by mohl být trochu problém. Ale právě když už se bere např. ta energie z prány, tak je důležité tomu opravdu věřit.

Já už takhle jím i spím hrozně málo ... ale stačí mi to Smile A cítím se plný energie, někdy mám možná i nadbytek, ale to je spíše jen tím, že nedělám nic namáhavého.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2012 4:35 pm    Předmět: Re: já a váha Citovat

dude napsal:
No vlastně se snažím o to braní energie odjinud také. Ale byl sem celý život zvyklí jíst maso, tedy nikdy mi moc nechutnalo a ani sem ho nevyhledával, ale jedl sem ho. Nevím jestli je u mě absence masa možná právě kůli té krevní skupině, to mi můj jogínský kamarád říkal, že by mohl být trochu problém. Ale právě když už se bere např. ta energie z prány, tak je důležité tomu opravdu věřit.

Já už takhle jím i spím hrozně málo ... ale stačí mi to Smile A cítím se plný energie, někdy mám možná i nadbytek, ale to je spíše jen tím, že nedělám nic namáhavého.


To jsme na tom nakonec dost podobně (myslím jak s postojem k masu, tak s alternativními metodami). Wink Každopádně, pokud Ti úplné vynechávání masa nesvědčí, pořád je tu přece možnost jeho konzumaci jenom omezit - tedy jestliže nemáš nějaký jiný důvod, proč ho nejíst, než že Ti příliš nechutná. Ostatně, když je řeč o hubenosti, člověk spíše přibere, když ho jí, nebo ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dude
41-80
41-80


Založen: 27.9.2008
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2012 4:43 pm    Předmět: Re: já a váha Citovat

astrid napsal:

To jsme na tom nakonec dost podobně (myslím jak s postojem k masu, tak s alternativními metodami). Wink Každopádně, pokud Ti úplné vynechávání masa nesvědčí, pořád je tu přece možnost jeho konzumaci jenom omezit - tedy jestliže nemáš nějaký jiný důvod, proč ho nejíst, než že Ti příliš nechutná. Ostatně, když je řeč o hubenosti, člověk spíše přibere, když ho jí, nebo ne?


No asi jak kdo, právě když mám tu nulku, tak bych měl mít tělo přizpůsobené pro snažší trávení masa. A nikdy mi nepřišlo že by se mi s jeho přísunem váha zvedala.

Jinak mám asi 167 cm a vážím jak kdy od 52 do 57. Teď právě mám myslím 53.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2012 4:56 pm    Předmět: Re: já a váha Citovat

dude napsal:
astrid napsal:

To jsme na tom nakonec dost podobně (myslím jak s postojem k masu, tak s alternativními metodami). Wink Každopádně, pokud Ti úplné vynechávání masa nesvědčí, pořád je tu přece možnost jeho konzumaci jenom omezit - tedy jestliže nemáš nějaký jiný důvod, proč ho nejíst, než že Ti příliš nechutná. Ostatně, když je řeč o hubenosti, člověk spíše přibere, když ho jí, nebo ne?


No asi jak kdo, právě když mám tu nulku, tak bych měl mít tělo přizpůsobené pro snažší trávení masa. A nikdy mi nepřišlo že by se mi s jeho přísunem váha zvedala.


Tomu věřím, ale na druhou stranu, asi málokdo přibere, když se dá na vegetariánství (snad jen pokud si touhle dietou naopak nevyřeší nějaký zdravotní problém, který mu prve bránil). Je pravda, že tělo vydává dost energie na to, aby maso vůbec strávilo, ale zase může čerpat pro podporu svalů ap., které také tvoří váhu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dude
41-80
41-80


Založen: 27.9.2008
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2012 6:34 pm    Předmět: Re: já a váha Citovat

astrid napsal:
Tomu věřím, ale na druhou stranu, asi málokdo přibere, když se dá na vegetariánství (snad jen pokud si touhle dietou naopak nevyřeší nějaký zdravotní problém, který mu prve bránil). Je pravda, že tělo vydává dost energie na to, aby maso vůbec strávilo, ale zase může čerpat pro podporu svalů ap., které také tvoří váhu...


jo moje tělo a svaly ... to je taková věc, aby to drželo nějak pohromadě víc než jen kostma, chrupavkama a kůží Very Happy Jediný místo kde se to nějak hromadí je břicho a když někdy zmíním to, že mám velký břicho, tak sem označený za anorektika a že bych se měl jít léčit Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.