ako pribrať?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=771003b6ab3b07ae5d02599a725d7ccbZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lord Draco
161-320
161-320


Založen: 20.9.2011
Příspěvky: 278

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2012 6:31 am    Předmět: Citovat

Když je tu řeč o spánku, tak přidám trošku z mých zkušeností.

Já a spánek jsme takový zvláštní kamarádi, kteří se potkávají většinou jenom na krátkou chvilku, cca pár hodin. A když mám pak další den fungovat, tak je to opravdu zkouška vůle.

Díky tomu, že jsem unavený mám až neuvěřitelnou potřebu stále jíst. Musím vždy doplnit jiným způsobem energii, kterou nedokážu načerpat.
Více spánku tedy pro mě znamená menší nutnost jíst a možnost si konečně srovnat váhu, tak aby mi neskákala nahoru a dolů.

Když to vztáhnu ještě k tomu přibírání, tak mohu rovnou říci, že u mě přibrat nejde nikdy trvale. Řekl bych, že mám pár kilo navíc vždy propůjčených jen na pár dní kde mám volnější program.

což znamená, že dostatečný spáenk dává možnost manipulovat se svojí váhou zdravějším a stálejším způsobem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lúthien
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.4.2009
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2012 11:22 am    Předmět: Citovat

Mám to úplně stejně - když se nevyspím, pořád bych něco jedla. Teď se snažím spát 7-8 hodin a nestačím se divit, jak málo toho za den sním Smile Naštěstí problémy s extrémní hubeností už nemám, tak mi to tolik nevadí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Misurba
81-160
81-160


Založen: 20.11.2012
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: út leden 15, 2013 11:56 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, taky řeším stejný problém. Potřebuji přibrat a nedaří se. Po porodu jsem se velice rychle vrátila na svoji obvyklou váhu a bohužel mi váha postupem času ještě klesala. Rodina se snad neumí bavit o ničem jiným než o mé pohublosti. Ač já se cítím dobře a v pohodě. Pár kilo bych i přesto ráda nabrala. Za celý svůj život jsem takovou postavu co mám nikdy neměla, vždy jsem měla buclaté tváře a ženské tvary. Ale teď,....mamka mi to pokaždý předhazuje, jez, tx nejíš....a nemáš tu nemoc? - anorexii? Dost mě takový slova bolí....ale nenechají si to vymluvit. Rejpe celá rodina. Přitom hodně jím a vůbec se neomezuji. Každý den mám sladký, jím hodně masa, bůčky, bílé pečivo, piškoty, noční návštěvy v lednici... Very Happy ...

Doktorka mi radila zahušťovat polévky, i to dělám, ale bez výsledku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2013 12:39 am    Předmět: Citovat

Misurbo, pokud se cítíš dobře, není důvod nutit se přibírat - i když by se ti třeba pár kilo navíc líbilo, holt asi máš teď takovouhle postavu danou.
Jde o to, jestli chceš mít zdravou postavu, nebo takovou jako chceš. Podle mých zkušeností je zdravější být hubenější, větší množství jídla zdraví nesvědčí.

Já jsem teď poslední čtvrt rok zhubla skoro 10 kilo, zcela neplánovaně, neboť jsem najela ze zdravotních důvodů na půsty (1x týdně 24 hodin, chystám se i na delší) a značně omezila množství snězeného jídla - snažím se jíst jen, když mám hlad a celkově méně. Neuvěřitelné, co jenom tohle udělá s přílivem energie v pozitivním slova smyslu, od té doby nemám absolutně potřebu pospávat přes den a nejsem unavená. Kromě toho ještě kojím a protože mi mléko nezmizelo, předpokládám, že je vše v pořádku a změna mi svědčí. Spadla jsem z konfekční vel. kalhot 38 až 40 na 36, zmizela mi celulitida a můj kobylí zadek.
Jenže ty kecy okolí, hlavně teda mamky! Pořád rejpe, šťourá, komentuje moje nohy (konečně jsem s nimi spokojená), nutí mi maso (maso mi s celkovou změnou stravy přestalo chutnat a dělat dobře, takže ho jím fakt jen sporadicky), nutí mě přestat kojit. Přitom ona sama je pořád unavená a podobný přístup by jí jen svědčil.
Pár kilo navíc by mi nevadilo, nahoře mi to fakt chybí, když mi trčí žebra, ale to bych musela začít doslova žrát a bylo by mi blbě zdravotně. Takže to beru tak, že tělo si řekne a měla bych to respektovat bez ohledu na to, jakou postavu bych chtěla (dvojky prsa mít stejně nikdy nebudu Smile)
Říká se, že půsty upravují metabolismus a tlustí hubnou a hubení přibírají. Nevím, co je na tom pravdy, chystám se i na delší půsty, tak pak uvidím, jestli váha půjde ještě dolů, už bych docela nerada...

Já bych hubenost přes koleno asi nelámala, prostě to tomu konkrétnímu člověku není dáno do genetické výbavy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Misurba
81-160
81-160


Založen: 20.11.2012
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2013 7:59 pm    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
Misurbo, pokud se cítíš dobře, není důvod nutit se přibírat - i když by se ti třeba pár kilo navíc líbilo, holt asi máš teď takovouhle postavu danou.
Jde o to, jestli chceš mít zdravou postavu, nebo takovou jako chceš. Podle mých zkušeností je zdravější být hubenější, větší množství jídla zdraví nesvědčí.

Já jsem teď poslední čtvrt rok zhubla skoro 10 kilo, zcela neplánovaně, neboť jsem najela ze zdravotních důvodů na půsty (1x týdně 24 hodin, chystám se i na delší) a značně omezila množství snězeného jídla - snažím se jíst jen, když mám hlad a celkově méně. Neuvěřitelné, co jenom tohle udělá s přílivem energie v pozitivním slova smyslu, od té doby nemám absolutně potřebu pospávat přes den a nejsem unavená. Kromě toho ještě kojím a protože mi mléko nezmizelo, předpokládám, že je vše v pořádku a změna mi svědčí. Spadla jsem z konfekční vel. kalhot 38 až 40 na 36, zmizela mi celulitida a můj kobylí zadek.
Jenže ty kecy okolí, hlavně teda mamky! Pořád rejpe, šťourá, komentuje moje nohy (konečně jsem s nimi spokojená), nutí mi maso (maso mi s celkovou změnou stravy přestalo chutnat a dělat dobře, takže ho jím fakt jen sporadicky), nutí mě přestat kojit. Přitom ona sama je pořád unavená a podobný přístup by jí jen svědčil.
Pár kilo navíc by mi nevadilo, nahoře mi to fakt chybí, když mi trčí žebra, ale to bych musela začít doslova žrát a bylo by mi blbě zdravotně. Takže to beru tak, že tělo si řekne a měla bych to respektovat bez ohledu na to, jakou postavu bych chtěla (dvojky prsa mít stejně nikdy nebudu Smile)
Říká se, že půsty upravují metabolismus a tlustí hubnou a hubení přibírají. Nevím, co je na tom pravdy, chystám se i na delší půsty, tak pak uvidím, jestli váha půjde ještě dolů, už bych docela nerada...

Já bych hubenost přes koleno asi nelámala, prostě to tomu konkrétnímu člověku není dáno do genetické výbavy.



Ahoj, díky za podporu. Vždycky jsem si myslela, že ženy řeší spíš kila navíc. Chtějí zhubnout a jsou zoufalé, ale poslední dobou jsem pročetla pár diskuzí, a žen, co chtějí přibrat, či se s pohublým tělem trápí, je docela hodně Shocked . Nesnáším, když někdo tvrdí to, co není pravda. Tím myslím rodinu, která mě atakuje že nejím a že lžu a ať se sebou něco dělám. Už se do toho montuje i švagr, hrůza. Jako snažím se na to nemyslet, ale v tu chvíli to člověka zamrzí, chápeš....Prostě jím normálně, tak jak jsem byla vždycky zvyklá. Přejídání mi je cizí. A určitě máš pravdu, že cílené ládování jen pro pár kil - nezdravé stravování tělu opravdu může uškodit. Taky ještě kojím - a to bude mít syn za pár dnů rok. Mléka mám dost, tak proč mu nedat Very Happy Smile .

I já jsem chudá, co se týče horní poloviny těla. Zmenšila se mi prsa a všude mi lezou kosti, což mě štve, ale manžel si nestěžuje Surprised .

Tak hlavně že jsme zdravé, ne Wink Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.