Co takhle pohádky?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 17, 18, 19  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 9:52 am    Předmět: Citovat

Popelku mám ráda tu starou, černobílou, ta herečka je krásná, okatá Smile no a mrazíka mám taky celkem ráda, ale začíná už být trochu ohraný Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Succuba
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.9.2008
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 11:25 am    Předmět: Citovat

Tak já jsem na tom podobně. Tři oříšky pro Popelku jsou na prvním místě, bezkonkurenčně. Ale ta ještě starší Popelka je taky hezká, ale dlouho jsem ji neviděla. Pak mám hodně ráda Price a Večernici, Jasněnku ("No poť k mamince, maminka tě spa-páá" je naprosto nepřekonatelná scéna Laughing ), samozřejmě Pyšnou princeznu a Šíleně smutnou princeznu. Zmiňovaný Třetí princ se mi taky moc líbí. Pak taky nesmrtelná teta, Sedmero krkavců a Čertův švagr. Jo, a mám moc ráda Princeznu ze mlejna, sice už to není úplně to ono, ale mě se prostě líbí, nejlepší je čarodějnice Smile. Mrazík je taky úžasný, ale už hodně dlouho jsem ho neviděla, dávají ho kolem Silvestra a to nebývám nikde poblíž televize.
_________________
Amor tollit timorem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 11:32 am    Předmět: Citovat

jo a ještě mám ráda poněkud morbidnější animovanou Čarodějův učeň... "Krabateeeeee, Krabateeeeee" z toho mi vstávají chlupy na zádech dodneška.... ale už jsem to fest dlouho neviděla... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 11:37 am    Předmět: Citovat

S čerty nejsou žerty, Dalskabáty hříšná ves aneb zapomenutý čert,
Hrátky s čertem, Popelka, Honza málem králem, Mrazík, Anděl páně, Vánoční expres,.... určitě si vzpomenu na další.
Jako dítě jsem se ráda dívala na mikrokomedie s bernardýnem Bohoušem. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 12:52 pm    Předmět: Citovat

egle, dík za připomenutí, někde to doma taky mám, i tu druhou pohádku od K. Zemana (snad si nepletu režieséra), myslím, že to byl Jeník a Mařenka, ale ještě jsem to neviděla - bude teba napravit (pokud je vyhrabu). A četlas knihu? tu já mám zas přečtenou vícekrát Smile
Jinak mě napadá Sedmero krkavců, ta je taková strašidelná, s astmosférou...a úplně nemám ráda ty studiové pohádky...Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 1:19 pm    Předmět: Citovat

rumjana napsal:
A četlas knihu? tu já mám zas přečtenou vícekrát Smile

vidíš, ta knížka, my ji máme doma, ale já se k ní nějak nikdy nedostala... ani nevim proč... zkusim ji až bude čas Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 1:30 pm    Předmět: Citovat

No, tak já teda Mrazíka nenávidím, jak slyším ten ukničený hlas Nastěnky, tak se mi otvírá kudla v kapse a nezachrání to ani ten její copan Laughing
TOP je Pyšné princezna, obě Popelky, Anděl Páně taky dobrý... Vpodstatě veškerá stará česká klasika krom byl jednou jeden král, která je kapku tendenční (připadá mi, no)
Ještě super jsou S čerty nejsou žerty, Nesmrtelná Teta, O třech rytířích, krásné paní a lněné kytli a samozřejmě Jak se budí princezny. Možná si ještě vzpomenu...
Jo, Královský slib je parádní, trochu místy i "temný" a pak je ještě sakvělá slovenská O lidech a čarodějích. Taky trochu "temná", jen mě naštvalo, že u nás jí dabovali, pak mají dnešní děcka rozumět slovensky...
Asi jsem vynechala spoustu pěkných pohádek, no vpodstatě jakákoliv straá klasická, nebo povedená nová jako Anděl Páně. No, Čert ví proč bylo kapku specifické, ale mělo svá silná místa... Ale Top to už není. Veselé Vánoce Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verculina
41-80
41-80


Založen: 6.3.2007
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 3:09 pm    Předmět: Citovat

Šípková Růženka Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 3:59 pm    Předmět: Citovat

Mrazíka jsem taky nesnášela, ale teď už jsem definitivně propadla rusofilii (co s člověkem to studium historie neudělá Laughing )
Jinak mé nejoblíbenější pohádky a to nejen vánoční, jako příběh určitě Popelka (Tři oříšky jsem neměla moc ráda, ale to už se taky změnilo. Miluju tu od Disneyhe, protože se "odehrává" v 19. stol.).
Andersena můžu, mám starý překlad Vrchlického, takže Helenčiny kvetiny znám jako Květiny malé Idy, ale nejradši mám stejně Vítr vypravuje o Waldemaru Daa a jeho dcerách (ta ani nevím jestli v tom novém překladu je).
No a pak miluju všechny pohádky s hezkými vojáčky počínaje tím cínovým, přes Křesadlo, S čerty nejsou žerty až po tu o protančených střevíčkám (ale tam sličný vojáček zachraňuje tři princezny jen v klasických verzích).
Krásku a zvíře mám ráda i francouzskou, i Disneyho, ale hlavně tu českou, na které mi ovšem už jako malé vadilo, že Zvíře je hezčí než princ Very Happy , ale zase je pěkné, jak je to v empíru.
No a úplné best of je zcela nevánoční Co takhle svatba, princi? a Až přiletí čáp, královno. A abych nezapoměla, Třetí princ to je přesně to, co se mi v dětství líbilo. Tajemná atmosféra, dívka z obrazu a ne docela jednoznačné dobro a zlo.
A Krabat by mě vůbec nenapadl, protože je dost specifický, ale miluju film i knihu a zvláště pak Tondu:oops: . A když už jsme u Karla Zemana, pak hned za Krabatem je Pohádka o Honzíkovi a Mařence. (Rozhodně neplést s Perníkovou chaloupkou) Myslím tuhle http://www.houser.cz/pls/fi/films.film_page?i_film_id=84024&i_city_id=3372&i_county_id=-1&i_where=1

PPS: Naházela jsem to do odstavců, aby se ten můj elaborát dal aspoň číst Wink
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 4:18 pm    Předmět: Citovat

A z pohádek z knížek jsem už od malinka milovala Děvčátko se sirkami, to jsem četla milionkrát... já nechápu, jak z tak morbidního dítěte mohl vyrůst někdo jako já Rolling Eyes Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 17, 18, 19  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.