Co takhle pohádky?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1e4ffa1e2c0ba9d59a0ea7b3d6f149e7Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 4:31 pm    Předmět: Citovat

já měla ráda budulínka, citovala sem ho zpaměti tou žvatlavou dětskou mluvou prej...
budulínku budulínku, povozím tě na ocásku
heh
byla to krásně malovaná knížka, budulínek i liška měli krásně velký kukadla, a vůbec to bylo krásně ilustrované Razz
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 4:43 pm    Předmět: Citovat

Devcatko se sirkami je pekna. Me se libi od Andersena jeste Mala morska vila - jak psaná, tak zfilmovana ceska, i Disneyovka.

zná někdo Pohádky severní noci? to je boží knížka - občas taky pěkně strašidelné pohádky - moje nejoblíbenější: O zlatých slzách, Jak se Brjamova duše dostala do nebe,Tři vlny, Rudá růže...
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 5:30 pm    Předmět: Citovat

Jojo, Pohádky severní noci se mi taky moc líbly. I s tím rámcovým vyprávěním o kajce a kormoránovi. Třeba jsem měla moc ráda tu o tom tuleňovi. Ale už jsem tu knížku neměla v ruce řadu let.
A ještě jsem měla jako dítě oblíbenej soubor pohádek, kterej se jmenoval Bílá kněžna - některý byly pěkně drsný, jak se na pohádky sluší... A taky jsem čítávala Krásu nesmírnou - tam byly krásný obrázky děvčat s copama až pod kolena...
Jinak z těch filmovejch už tu skoro všechny moje oblíbenkyně padly (asi nejradši mám čtyřku Tři oříšky, Pyšná princezna, Šíleně smutná princezna a Byl jednou jeden král - ale ani Třetí princ a Princ a večernice, Jasněnka... (a asi šedesát dalších Wink) nejsou k zahození. Moc se mi nelíbila ta černobílá Popelka - nějak mi přišlo, že si ta děvčica tím věčně unylým výrazem o nějaký to tejrání doslova říká... Rolling Eyes ) A na Princezně se zlatou hvězdou mi vadilo, že je ve verších, který mi ještě navíc už v tom útlým věku nepřišly moc zdařilý...
Jé, ale nějak jsem tu v předchozích příspěvkách neviděla (ale možná je to tím, že jsem slepejš) svoje další dvě oblíbenkyně - Král drozdia brada a (z poněkud jiného soudku) Láďo, ty jsi princezna. To se ještě uměly točit pohádky... A taky se mi líbili Tři veteráni a Lotrando a Zubejda a docela ušel i Královský slib. A docela ušel i Anděl páně (až na tu hlavní milostnou zápletku). (šmarjá, teď jsem si vzpomněla asi na padesát dalších, já už radši končím - ale když já jsem holt infantilní a pohádky jsem vždycky milovala. Akorát teď u těch novejch mi přijde, že ta úroveň šla docela hodně dolů - je víc efektů, ale míň obsahu a dobrejch vtipů, nebo co).
Jo a z cizích pohádek nemůžu nevzpomenout na úžasnou Fantagiro (a samozřejmě ještě úžasnějšího čaroděje Tarabase Wink )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 5:47 pm    Předmět: Citovat

Titania napsal:
A na Princezně se zlatou hvězdou mi vadilo, že je ve verších, který mi ještě navíc už v tom útlým věku nepřišly moc zdařilý...

cože Shocked Shocked
to je ve verších Question Shocked Shocked
je možný, že jsem si toho nikdy nevšimla? buď opravdu nepoznám poezii ani když do ní narazim, a nebo jsou ty verše fakt nepovedený
to jsou mi novinky Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 5:55 pm    Předmět: Citovat

No, už jsem to neviděla od dětství - ale myslím, že přinejmenším vypravěč tam hovoří ve verších.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 6:06 pm    Předmět: Citovat

Jo, jo, Princezna se Zlatou hvězdou je ve verších. A opravdu-nijak zdařilých!!!)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 6:13 pm    Předmět: Citovat

Toz me se tam ty verse vzdycky strasne libily - jsou snadno zapamatovatelné Laughing

- A jestlipak na ně slyší?
- Slyší. A její kožíšek opravdu je šitý z myší Laughing
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verculina
41-80
41-80


Založen: 6.3.2007
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 6:33 pm    Předmět: Citovat

Morganna napsal:


- A jestlipak na ně slyší?
- Slyší. A její kožíšek opravdu je šitý z myší Laughing


kuchtik byl kouzelny Laughing a taky Kazimir Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 6:39 pm    Předmět: Citovat

Kazisvět Šestý, z boží vůle král. Hlava pomazaná... Laughing
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 8:30 pm    Předmět: Citovat

U nás doma koukáme na vánoce hodně na video/DVD. Pořád nám běží Disneyovky. Klasické jako Pinokio, Popelka, Alenka atd. A z českých mám ráda první půlku popelky, protože tam je taková uličnice, co ví, co chce. Pak jak je za princeznu tak už ne-e.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.